Jamy alebo... tajomstvo zeleného jazera

Hlavnou postavou v tomto príbehu je mladý chlapec Stanley, ktorý sa ocitne po nespravodlivom odsúdení tenisiek v nápravno-výchovnom zariadení v Tábore pri Zelenom jazere. Jazero je vyschnuté a odsúdení celé dni na dne kopú hlboke jamy - v horúčavách, len s malým prídelom vody. Táto práca má budovať a formovať ich charakter. Stanley neskôr pochopí, že tu nejde o formovanie charekteru, ale že jazero ukrýva tajomstvá........celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127057/jamy-alebo-tajomstvo-127057.jpg 442

Holes

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha Jamy alebo... tajomstvo zeleného jazera

Sandalkar
01.04.2018

Super knizka, kterou rozhodne doporucuji i dospelakum. Obdivuji styl psani autora, je usporny, ctivy a barvity. Pribeh srozumitelny a soucit s hlavnim hrdinou nabyva cestou dal nasile. A kdyz si vecer date sprchu, budete sakra vdecny, ze na umyti hlavy nemate jen ctyry minuty. Parada.

Tanaka T.
04.06.2014

Nejdřív jsem viděla film, a protože byl hodně dobrý, usoudila jsem, že si musím přečíst i knížku (zastávám názor, že v 99 % je kniha vždycky lepší než film). Knihu jsem četla nejprve anglicky, než jsem zjistila, že ji máme v knihovně i česky. Pak tedy ještě jednou s trochu lepším požitkem i prožitkem. V tomto případě se navíc kniha a film nádherně doplňovaly a já jsem se při čtení nejednou přistihla, že si mám před očima herecké představitele.

AnonymniAnonym2
24.03.2014

Kniha mě velice nadkchla a i při čtení jsem cítil to sucho v puse. Knihu velice doporučuji všem čtenářům jak maldým tak i starším. Byla velmi poučná a dokonce tento tábor existuje i v realitě !

tonyhavlicekcom
26.02.2014

Toto je přesně ta kniha do které se začtete a začínáte ztrácet pojem o čase, i film byl velice napínaví herci se strašně podobají postavám v knize. Knížka byla taká velice vtipná a zábavná. Knížku určitě doporučuji.

adelinka
27.06.2013

kniha ma chytila, keby som ráno nevstávala do práce, tak do rána čítam, takto mi trvalo prečítanie dva dni.....

Kimmie
16.04.2013

Tuto knihu jsem četla ještě jako dítě a ještě teď na ni ráda vzpomínám. Příběh byl promyšlený, měl jak se říká šmrnc. Nikdy nebylo člověku prozrazeno až moc, tím mě kniha držela. Celé to bylo zajímavé a napínavé. Rozhodně ji mohu doporučit ;-)

Teru
06.01.2013

Knihu jsem četla, protože to byla naše povinná četba na angličtinu. Musím přiznat, že jsem si nejdříve myslela, že to bude nezáživný příběh spíše pro chlapce, ale hned po pár prvních kapitolách mi bylo jasné, že to bude naprosto odlišné. Skvělá kniha, která vždy udržuje čtenářovo napětí a tím pádem ho stále nutí číst dál.

Milf
08.05.2012

I stejnojmený film Díry (2003) lze doporučit. Potěší i účast Sigourney Weaver a Jona Voighta.

zfilmováno

Louis Sachar

Louis Sachar
americká, 1954

Kniha Jamy alebo... tajomstvo zeleného jazera je: