Na seznamu smrti

Konspirační politický thriller Seznam lidí na odstřel je prvotinou Jacka Carra, bývalého snipera amerického námořnictva. Poručík jednotek Navy SEAL Jamese Reece byl na jedné z tajných misí se svým týmem přepaden a jako jediný tento útok přežil. Po návratu domů je plný protichůdných vzpomínek a otázek, jak k něčemu takovému mohlo dojít. Když však zjistí, že smrt členů jeho týmu nezavinil nepřítel, ale jsou za ni zodpovědná nejvyšší patra moci – tedy ti samí lidé, kteří ho poslali do boje –, tak se úplně sám, bez podpory a zázemí, pustí do nemilosrdné odvety... Podle knihy se chystá TV seriál s Chrisem Prattem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439311/big_na-seznamu-smrti-q6n-439311.jpg 4.314

Na seznamu smrti 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Terminal List, 2018

Kniha Na seznamu smrti

čef
včera

Autor, bývalý příslušník SEAL, adoruje svoje kamarády jako vzory čestných lidí, kteří jsou zneužíváni pro sobecké účely hnusných politiků. Hlavně se však zabývá technologií zabíjení – mrtvých je zde nepočítaně, zrovna tak jako popisů osobních zbraní. Kniha je to tedy militaristicky dobrodružná s vloženým pocitem zklamání z představitelů veřejného života.

kalache
27.08.2021

...když Chuck řekl,že je to skvělé,tak o tom nebudeme polemizovat,což...

Foks
07.06.2021

Takový béčkový Flynn. Dle mého je vše až moc přitažené za vlasy, ale kdo ví....? Další díly si určitě přečtu.

alzbeta4340
12.04.2021

Podle Seznamu smrti vznikne určitě skvělý akční TV seriál a při jeho natáčení se spotřebuje nevídané množství umělé krve... Kniha je čtivá, je vidět, že se autor orientuje v nejrůznějších technických detailech. Hlavní postava poručík James Reece by měl být čtenáři chápán jako kladný hrdina (vzorný otec, manžel, důstojník), který se dostane do soukolí politicko-korporátního spiknutí. James vzbuzuje sympatie, ale zároveň vadí, že necítí žádnou jinou emoci než touhu po pomstě, při které je s vedlejšími ztrátami srozuměný. Trochu víc polidštit by mu určitě prospělo. Je tady prostor i na další díl, tak uvidíme, co bude dál.

oleg
27.03.2021

Tak to byla jízda,nádherné čtení,knihy s touto tématikou jsem začala vyhledávat a tato stála opravdu zato,doufám,že bude pokračování.....

derminator
24.03.2021

Wow tato kniha mě dostala od začátku do konce. Autor vše líčí perfektně člověk si úplně představuje že kouká na seriál 24 hodin a Jacka Bauera. Těším se na nové knihy autora který se mi psaním moc líbí. Knize dávám úžasných 95%.

Hella
14.03.2021

Na můj vkus až příliš mnoho popisu zbraní a úkonů na úkor příběhu. A ač jsem fanoušek třeba takového Jacka Ryana, tak tady mi to přišlo až přespříliš popisné a suše zdokumentované. Třeba jak to, že víc neoplakával své blízké a hned byl soustředěný na pomstu?
Ale uznávám, že fajnšmekr do zbraní a zákulisních politických her si nejspíš přijde na své.

tom2224
22.02.2021

nemohl jsem se od knihy odtrhnout, skvěle napsáno, a hlavně konečně někdo kdo rozumí zbraním