Casino Royale

Casino Royale https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406734/bmid_james-bond-casino-royale-opr-406734.jpg 4 17 5

James Bond (Komiks) série

Literární debut Iana Fleminga, v němž světu poprvé představil slavného agenta britské tajné služby – CASINO ROYALE. Nyní vychází v komiksové adaptaci podle scénáře VANA JENSENA s kresbou DENNISE CALERA a barvami CHRISE O’HALLORANA. Agent Bond je vyslán do francouzského kasina v Royale-les-Eaux, kde má za úkol finančně zruinovat obávaného Le Chiffrea, jednoho z operativců sovětské kontrarozvědky SMĚRŠ. V průběhu hry se však štěstí začíná přiklánět na stranu protivníka a Bond se tak stává terčem ve vysoké hře na kočku a myš.... celý text

Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

James Bond: Casino Royale , 2018

mirec88
06.11.2023 5 z 5

Veľmi dobrý komiks, ktorý nie je taký násilný ako séria s Jamesom Bondom Vargr, Fantom, Hammerhead. Neskutočne napínavý kartový súboj aký som ešte nevidel, nečítal. Bol tak dobre napísaný a vykreslený, že tam budete normálne cítiť napätie. A to záverečné rozuzlenie, klobúk dole. Páčila sa mi aj špecifická kresba, ktorá asi nesadne každému, ale mne veľmi. S kľudným svedomím tohto Bonda odporučím každému.

bazyk21
01.07.2021 4 z 5

zajímavě zpracováno, ale malá písmenka se hůře četla

trudoš
01.05.2021 4 z 5

Velmi povedená adaptace a to natolik, že mě v důsledku bavila mnohem víc, než samotný originál. Nadto s přehledem obstojí i ve srovnání s moderní řadou Warrena Ellise a Andyho Digglea. Jednoduchá zápletka, žádné přestřelené motivace, drsná špionážní atmosféra. Van Jensen věrně kopíruje text Iana Fleminga a to včetně šovinistických poznámek na adresu žen a jejich role v životě tajného agenta. Ale tentokrát se morální pohoršení nekonalo, najednou se to k postavě bez problémů hodilo. Samotný děj funguje naprosto parádně, dokonce jsem se v něm orientoval mnohem lépe, než v původním románu a ocenil i závěrečné pseudofilozofické úvahy o podstatě zla a dobra. A rovnou přiznám, že napínavější partii karet jsem ještě nikdy v literatuře ani filmu neprožil.
Kresba Dennise Caleroa dokonale navozuje atmosféru starých filmů (nebo aktuální tvorbu Seana Phillipse) a přitom jako nic strčí do kapsy leckterý současný akční kousek. Jen mu občas v detailních záběrech na obličej ujede ruka a to je pak horor.

dexterman
08.12.2019 4 z 5

Je to jiný Bond než jsem čekal . I tak v celku dobré počtení . Kresba je za mě sice průměrná ale jinak scénař je zvládnutý dobře . Knižní předlohu jsem nečetl . V zásadě je pro mě toto dílo poctou Bondovkám -50 a 60 let .

FireOfFilth
08.12.2019 3 z 5

Z této adaptace první bondovky Casino Royale mám rozporuplné pocity. Nevím, zda to je tím, že kniha je zastaralá a adaptace se moc nesnažila o nějakou inovaci, aby zaujala dnešního čtenáře/diváka. Každopádně se kniha ve výsledku neskutečně vlekla a musím říct, že i nudila.
Přitom filmová adaptace z roku 2006, kde jsme mohli poprvé vidět Daniela Craiga jako Jamese Bonda, byla naprostá pecka a kdejaký divák i kritik musel smeknout klobouk.
Největší problémy tohoto komiksu vidím ve spoustě nudných a nezáživných dialogů, které vedou k určitým relevantním věcem, ale trvá to. Nejhorší je poslední část knihy, která působí jako prachsprostá telenovela.
Co ale musím pochválit je kresba a barevná paleta, po grafické stránce komiks působí opravdu slušně.
Ve výsledku jsem bohužel velmi zklamán. Pokud jste četli tři komiksy co vydalo Comics centrum (Vargr, Fantom a Hammerhead) tak věřím, že budete s tímto pravděpodobně zklamáni. Pravděpodobně si to užije člověk, který četl originální knihu či nějaký zarytí fanboy Bonda.
Celkové hodnocení 45%

James Bond, agent 007