Srdečné pozdravy z Ruska

Srdečné pozdravy z Ruska https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48179/james-bond-srdecne-pozdravy-z-ruska-48179.jpg 4 77 10

James Bond - agent 007 série

Každá vláda významnějšího státu si vede spis na Jamese Bonda, britského tajného agenta. Ruská vražedná organizace SMĚRŠ ho určila k likvidaci – mají pro něj dokonalou návnadu, okouzlující agentku Taťánu Romanovovou. Jejím úkolem je přivábit Bonda do Istanbulu a svést ho, o zbytek se mají postarat její nadřízení. Jenže když se agent 007 nechá vlákat do pasti, rozbíhá se hra lsti a zrady, v níž je Bond hlavní cenou.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Bože, to byla nuda.

mzss1
mzss1
17.12.2019 5 z 5

Bondovky miluji a jak knihy tak filmy je téměř celé beru všemi deseti! Z knih na mě nejvíc zapůsobila právě tato kniha. První velká část se věnuje odvrácené strany dobra a specifické a mazané přípravy na polapení slavného a úspěšného britského agenta 007. Ta druhá část je samozřejmě o našem skvělém hrdinovi Jamesi Bondovi. Poslední stránky knihy mi přišly nejvíc napínavé. I když samotné filmové zpracování z r. 1963 je tak trochu nudné, kniha je dle mě nejlepší. 95%!

Kuža007
Kuža007
25.12.2018 5 z 5

Dle mého názoru je to jedna z nejlepších bondovek, ba dokonce i ta nejlepší.

Disease
Disease
24.07.2018 5 z 5

Asi fakt nejlepší Bondovka, jak je psáno v anotaci.

Placi
Placi
25.06.2018 4 z 5

Srdečné pozdravy z Ruska se patrně dočkaly nejvěrohodnější filmové adaptace ze všech Flemingových románů s agentem 007.

Asi mi přijde trošku naivní od jednoho z nejlepších a nejzkušenějších agentů tajné služby, že zkrátka dá na pohádky ruské holky, ale je pěkná, tedy budiž. Sám si za ty dny sexu ve vlaku na konci vynadá, tedy přiznejme, že lidský faktor hraje důležitou roli i u strojů na smrt. Na druhou stranu bych ocenil způsob, jakým se Bond vypořádal s protivníkem v coupé Orient-expressu. Vždyť reálné rvačky, při kterých jde o život, zdaleka nevypadají jako slavné bojové scény Jamese Bonda z filmových pláten (minimálně jako ty starší), ale naopak jde ve skutečnosti často o rychlé souboje s množstvím chyb, nervozity a surovosti, které mohou skončit po pár vteřinách.

Vedlejší postava Darka Kerima také dokázala zaujmout, úplně jsem si ho představoval jako vrchního číšníka z naší dovolené, i když v tomto případě šlo o Egypťana.

Yardak
Yardak
09.03.2017 5 z 5

Nejlepší Fleming! Příběhy o agentu 007 mám hrozně rád, ale toto je moje nejoblíbenější kniha z celé bondovské série. Možná za to může i fakt, že filmová verze je hodně věrná této skvělé knize.

bukiet
bukiet
09.04.2016 5 z 5

Přestože filmová podoba knihy patří asi k nejvěrnějším a tím pádem mne při četbě nemělo co překvapit, docela jsem se bavil. Snad se Fleming už trochu vypsal, už to na mne nepůsobilo tak stroze jako předešlé díly. A jednu hvězdičku si zaslouží samozřejmě závěr. Ten jsem opravdu nečekal.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
19.11.2015 3 z 5

Moje první Bondovka v knižní podobě. Po pravdě řečeno žádná sláva. Fleming jen tak klouže po povrchu, vůbec nejde do hloubky postav a to i v případě Bonda. Ani tak nemám chuť zkusit nějakou další.

Hudis
Hudis
02.04.2012 3 z 5

Už je to nějaký pátek, co jsem to četl. Nebavilo mě to, nebaví mě to a asi ani nebude. Nedávno sem to zkoušel prolouskat znovu a nedařilo se. Není to můj oblíbený autor, no:(

vana.zkraslic
vana.zkraslic
09.10.2011 4 z 5

Skutečně přečteno jedním dechem, ale konec mě trochu zklamal, takový moc rychlý skoro až zbrklý, na druhou stranu nezvyklý a překvapující :)

zfilmováno špionáž James Bond, agent 007 Stasi (tajná služba a rozvědka NDR)

Ian Fleming
britská, 1908 - 1964