Srdečné pozdravy z Ruska

Každá vláda významnějšího státu si vede spis na Jamese Bonda, britského tajného agenta. Ruská vražedná organizace SMĚRŠ ho určila k likvidaci – mají pro něj dokonalou návnadu, okouzlující agentku Taťánu Romanovovou. Jejím úkolem je přivábit Bonda do Istanbulu a svést ho, o zbytek se mají postarat její nadřízení. Jenže když se agent 007 nechá vlákat do pasti, rozbíhá se hra lsti a zrady, v níž je Bond hlavní cenou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48179/james-bond-srdecne-pozdravy-z-ruska-48179.jpg 4.259

James Bond - agent 007 (5.)

From Russia, with Love (1957)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Srdečné pozdravy z Ruska

Kuža007
25.12.2018

Dle mého názoru je to jedna z nejlepších bondovek, ba dokonce i ta nejlepší.

Disease
24.07.2018

Asi fakt nejlepší Bondovka, jak je psáno v anotaci.

Placi
25.06.2018

Srdečné pozdravy z Ruska se patrně dočkaly nejvěrohodnější filmové adaptace ze všech Flemingových románů s agentem 007.

Asi mi přijde trošku naivní od jednoho z nejlepších a nejzkušenějších agentů tajné služby, že zkrátka dá na pohádky ruské holky, ale je pěkná, tedy budiž. Sám si za ty dny sexu ve vlaku na konci vynadá, tedy přiznejme, že lidský faktor hraje důležitou roli i u strojů na smrt. Na druhou stranu bych ocenil způsob, jakým se Bond vypořádal s protivníkem v coupé Orient-expressu. Vždyť reálné rvačky, při kterých jde o život, zdaleka nevypadají jako slavné bojové scény Jamese Bonda z filmových pláten (minimálně jako ty starší), ale naopak jde ve skutečnosti často o rychlé souboje s množstvím chyb, nervozity a surovosti, které mohou skončit po pár vteřinách.

Vedlejší postava Darka Kerima také dokázala zaujmout, úplně jsem si ho představoval jako vrchního číšníka z naší dovolené, i když v tomto případě šlo o Egypťana.

Yardak
09.03.2017

Nejlepší Fleming! Příběhy o agentu 007 mám hrozně rád, ale toto je moje nejoblíbenější kniha z celé bondovské série. Možná za to může i fakt, že filmová verze je hodně věrná této skvělé knize.

bukiet
09.04.2016

Přestože filmová podoba knihy patří asi k nejvěrnějším a tím pádem mne při četbě nemělo co překvapit, docela jsem se bavil. Snad se Fleming už trochu vypsal, už to na mne nepůsobilo tak stroze jako předešlé díly. A jednu hvězdičku si zaslouží samozřejmě závěr. Ten jsem opravdu nečekal.

ThomasRuhe
19.11.2015

Moje první Bondovka v knižní podobě.Po pravdě řečeno žádná sláva.Fleming jen tak klouže po povrchu,vůbec nejde do hloubky postav a to i v případě Bonda.Ani tak nemám chuť zkusit nějakou další.

Hudis
02.04.2012

Už je to nějaký pátek, co jsem to četl. Nebavilo mě to, nebaví mě to a asi ani nebude. Nedávno sem to zkoušel prolouskat znovu a nedařilo se. Není to můj oblíbený autor, no:(

vana.zkraslic
09.10.2011

Skutečně přečteno jedním dechem, ale konec mě trochu zklamal, takový moc rychlý skoro až zbrklý, na druhou stranu nezvyklý a překvapující :)