Moonraker

Moonraker https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1772/mid_moonraker-crM-1772.jpg 4 83 12

James Bond - agent 007 série

Další ze série dobrodružných románů o agentu 007 Jamesi Bondovi se odehrává v poválečné Anglii. James Bond je tentokrát nasazen jako bezpečnostní agent do nového programu britské obrany – Moonraker. Šéfem tohoto programu je milionář, extravagantní a rozporuplný válečný veterán Hugo Drax. Nejen na něj, ale i na různé podezřelé okolnosti projektu se soustřeďuje Bondova pozornost. (www.kosmas.cz)... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Moonraker , 1955

JanzPardubic
27.12.2021 5 z 5

Moonraker se vysloveně povedl. Škoda, že se film zcela odchýlil od knižní předlohy, protože knižní zápletku se skrytými nacisty považuji za výbornou. Příběh je povedený - v mnohém komorní - a nese v sobě kouzlo charismatického hrdiny 50. let, který patří do světa hazardních her, rychlých aut i luxusní gastronomie.

KlariN
15.10.2021 3 z 5

Velmi příjemný návrat. Je dobrý si občas připomenout vlastní kořeny jedné z nejslavnějších popkulturních ikon. Ideální četba do vlaku!

MarioKingOfPlot
20.09.2020

Jeden z románov, ktoré človeka teleportujú do doby v ktorých sa odohrávajú. Luxus, akcia, hrdinstvo, svet do ktorého chce každý z nás na chvílu utiecť. Moonraker, je o vzornom angličanovi a vlastencovi o boháčovi a géniovi spojenom v jednu osobu a to je sir Hugo Drax, vojvnový veterán a vedec ktorý stojí za stavbou rakety Moonraker s medzikontinetálnym doletom, ktorá má zabezpečiť Anglicku suverenitu počast studenej vojny.

Panda-_-
09.12.2018 4 z 5

Stále víc si zamilovávám Flemingovo kouzelné popisy a stále víc mi James přirůstá k srdci.
A i přes pomalý rozjezd, se mi kniha líbila. Tu "nudu" na začátku vyvážila akce na konci.

Kuža007
07.12.2018 5 z 5

Knižní Moonraker je od své filmové verze naprosto odlišný. Ovšem o nic méně napínavý. Tento Moonraker je zároveň reálnější než film. Sice nevím zda by bývalý nacista Drax vypadal zrovna tak jak ho popsal, ale problém bývalých ukrytých nacistů po 2. světové válce Fleming dobře popsal.

laepus
14.10.2017 3 z 5

Tak takový rozdíl od filmu jsem teda nečekal. Do filmu si vzali snad jen jména postav a tím to hasne. Tím nechci říct, že je to špatně, nebo dobře. Prostě to tak je - aby pak někdo nebyl zklamán, že tady třeba není Zub nebo cesta do vesmíru a touha vytvořit novou rasu po zničení Země. Naopak jsou tady zhrzení nacisté, krásné bílé útesy doverské a po tradičně pomalejším productplacementovém začátku napínavá závěrečná čtvrtina knihy. Přiznám se, že jsem trochu nepochopil Draxovu smrt v ponorce, ale nějakou teorii si najdu. Co se mí líbí je naopak vtipné propojení knihy s filmem díky jménu Lonsdale...

Djkoma
28.09.2017 4 z 5

Pro srovnání Bondovek knižních a filmových jsem si vybral tedy pěkný začátek, to musím říct. Filmy jsou jako u většiny adaptací spíše inspirované a svět tajného agenta a velkého milovníka je v knize výrazně odlišný. Ovšem o nic méně zajímavý! Navíc je mnohem reálnější a Flemingův styl je velice civilní a především čtivý. Překvapila mě ta přímočarost, délka knihy, tempo a Flemingův zápal v popisu drobností (spíše tedy gentlemanských standardů své doby, kterým se dokáže věnovat i na více stranách). Opravdu fascinující pro mě byl úsek knihy o jedné sekretářce, kterou Bond v knize má, velice upřímná analýzy ženy oddané své práci.

bagger95
21.07.2016 3 z 5

Je neuvěřitelné, jak málo má film společného s knižní předlohou... Kromě pár nejzákladnějších motivů je obsah obou děl úplně jiný. Kniha naštěstí nabízí více "komorní" zábavu, není třeba se obávat vesmírných bitev a podobných věcí, které do žánru úplně nezapadají.
Rozjezd pomalý, kdo se nevyzná v kartách (jako já), moc z něj mít nebude. Docela dlouhou dobu se nic moc neděje, zbytek ale není špatný. Podle mě jde o spíše slabší díl, který sráží především rychle utnutý závěr. Hvězdičku navíc za bondgirl.

ber-tram
21.12.2015 3 z 5

Kuriozita: knížka z r. 1955 hlavního záporáka charakterizuje, že vypadá jako Lonsdale … a ve filmu z r. 1979 ho hraje Michael Lonsdale. Náhoda? Potměšilý gag? Kromě tohoto fíglu registruji u třetí mise 007 - o fous lepší než předchozí Žít a nechat zemřít, a o dva horší než úplně první Casino Royale -, že nebýt některých filmových verzí, neznamenají bondovky už pranic světoborného. 8/15

Disease
07.12.2015 4 z 5

Jedna z těch lepších Bondovek. Jako obvykle, ne tak přepálená jako film.

fiona007
18.09.2014 4 z 5

O něco lepší než předchozí díl, začalo to nevinně v karetním klubu, pokračuje to dramatem kolem Moonrakeru a skončí to (přece vám to neprozdadím :-)
Líbilo se mi celé vykreslení situace, nápad, příběh je naprosto strhující.

1972Sixo
28.08.2013 5 z 5

Veľmi slušná bondovka z povojnového Anglicka. Nič tak spektakulárne ako film, je to skôr špionážna krimi v tradičnom flemingovskom duchu.

zfilmováno James Bond, agent 007

Ian Fleming