Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek)

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259282/mid_jama-a-kyvadlo-a-jine-povidky-MVc-259282.jpg 4 254 28

Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako jeho psychika.

DARKeccentric
26.02.2017 5 z 5

Povídky Edgara Allana Poa jsou jednoduše úžasné. Je v nich něco, co jinde nenajdete. Tohle je přesně ten typ literatury, který vyhledávám. Má nejoblíbenější povídka je "Berenice" a jí podobné. Stupňování napětí vám prostě nedovolí přestat číst.

MartinHuňáček
22.01.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostal na střední, ze seznamu 20 světových děl, co jsem četl, to nejlepší. Mé nej povídky (i mimo toto vydání) : Maska červené smrti, Sud vína amontilladského, Skokan.

MikeDV3
06.11.2016 3 z 5

Některé povídky mě v knize nadchly například jáma a kyvadlo nebo předčasný pohřeb, ale jiné byly na mě příliš nudné a nesrozumitelné. Například zlatý brouk nebo záhada Marie Rogetové. Ale detektiva Dupina jsem si zamiloval, protože mi připomínal Sherlocka Holmese. :-)

Verunka289
04.11.2016 4 z 5

Moc ráda se bojím, takže tato kniha pro mě byla správná volba :) Nejlepší asi Zánik domu Usherů a Černý kocour.

Aríka
20.06.2016 5 z 5

Jsem fanda hororových knih, tuto knihu bych zařadila jako královnu hororových knih. Povídky jsou psané tak, že občas mate tendence povídku prožívat, což je někdy trochu náročné na psychiku. Pokud jste nečetli tuto knihu tak byste měli.

Martia
01.01.2016 4 z 5

Dvě nejlepší povídky - Zrádné srdce a Černý kocour.

zuzana13
15.08.2015 5 z 5

Tahle kniha mě bude stále bavit. Krásná.

helena19
15.03.2015 3 z 5

Bylo to hodně poutavý, já sice nejsem fanoušek hororů, ale tohle je napsaný tak, že to člověka vyděsí, ale dokáže usnout :D