Jáma a kyvadlo a jiné povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako jeho psychika.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259282/jama-a-kyvadlo-a-jine-povidky-MVc-259282.jpg 4.32089
Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (159)

Kniha Jáma a kyvadlo a jiné povídky

Přidat komentář
Nuny
15. května

Dokonalost v každé povídce.

Apoška
14. března

Povídky mi přišly nudné a oničem.

JoeSurikata
23. února

Jako každý průkopník to měl Poe nesmírně těžké. Jeho texty připadaly (a stále připadají) mnohým lidem nihilistické a morbidní. Ale on sám možná takhle ani psát nechtěl. To temno prostě bylo v něm ...

CleoXandra
08. ledna

Poeovy povídky jsou nesmírně zajímavé čtení. Nutno samozřejmě přihlížet k době vzniku a tak je i hodnotit: syrovost a otevřenost jeho stylu byla na tehdejší zvyklosti zcela revoluční. Poe se tak stal jedním z nesmírně vlivných autorů, kteří ovlivnili celý další vývoj svého žánru.

Langosh
06. ledna

Zajímavý soubor povídek. Některé povídky hororové, jiné thriller, jiné zábavné, jiné takové obyčejné, jiné zajímavé svým tématem. Ale všechno čtivé.

Jaehyun
05. ledna

Četla jsem jen tu kterou potřebuju k maturitě, takže Jámu a kyvadlo a nic moc teda

PaulaHortensie
22.12.2018

Božské....

Dakarianna
19.12.2018

Všechny povídky jsou neskutečně čtivé a mají svou vlastní atmosféru. Poe píše kousky plné strachu, hrůzy a beznaděje, ale můžeme tu najít i satirické kousky. Moc se mi líbil překlad Josefa Schwarze. Celá sbírka je pro mě srdcovou záležitostí.