Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1443 423

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place , 2019

jprst
jprst
25.04.2022 2 z 5

Takový slabší průměr mezi podobnými psychothrillery. Sice jsem se dokázal začíst, ale stále jsem měl pocit, že čekám na něco překvapivého, co zvýší napětí a pořádně rozhýbe děj a ono stále nic nepřicházelo. Poslední část už jsem dočítal s výrazným pocitem zklamání a zařazení téhle knihy do edice Světový bestseller považuji spíše za klamání čtenáře ze strany vydavatele.

LenkaMacak
LenkaMacak
17.04.2022 2 z 5

Jako nebylo to úplně špatné, ale ani skvělé… takový průměr. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, pak už se to četlo lépe.

25veronika3
25veronika3
07.04.2022 3 z 5

Já vlastně ani nevím, co si o tom myslet. Ano, četlo se to dobře, ano, bylo to místy napínavé. Ale ten konec, nevím, jestli to potěšilo moji duši. Spíš asi ne.

hlenicka
hlenicka
21.03.2022 4 z 5

Ted jsem váhala,jestli dát 5 nebo 4 hvezdy.. Tahle knížka není vůbec špatná! Autorovi se musí nechat, že jeho vyprávění je excelentní,drží vás u stránek a nechce pustit. Ale kde je děj?! Tohle melo být psycho,jako važne?! V celé knižce až do konce není nic,co by se i bližšímu thrilleru blížilo, celou knižku nám hrdina nechce odkrýt,proč se vlastně vrátil do místa svého detství,kde se stalo pro něj neco hrozného a proto o tom odmítá mluvit. A my celou dobu čekáme,co z něj vyleze. A žádní duchové ani zombíci to nejsou. Už u křídáka jsem to mela podobně, 0 bodů na horor ani psycho. Prostě nic. Ale ten vypravěčský styl,ten me dostal.

Blasth
Blasth
10.03.2022 3 z 5

Stejně jako kříďák - nemůžu se zbavit pocitu, že jsem ve světě S. Kinga, avšak poněkud plytčím. Příběh na mě působí, že se inspiruje Řbitovem zvířátek. Děj ubíhal dobře ale nedá se říct, že bych si nějakou postavu vyloženě oblíbil nebo jí fandil. Pár scén bylo při noční četbě příjemně strašidelných, obecně ale spíš konzumní průměr. Neurazí, nesednul jsem si z ní na zadek ale nevadí mi, že jsem si knihu přečetl.

Šárka88
Šárka88
09.03.2022 3 z 5

Audiokniha- prvně musím říct, že čtení od Vasila Fridricha je super. Moc se mi líbilo, jak knížku četl. Jenže jsem zřejmě moc nepochopila děj ze začátku. Konec už byl lepší, to jsem pochopila lecos a proč, jak. Chtěla jsem to přestat poslouchat v jednu chvilku, ale Vasil mě přemluvil :-D, a proto má ode mě 5 hvězd, ale knížka jen 3 hvězdy. Určitě si poslechnu další knížky od Tudor.

jefff
jefff
07.03.2022 4 z 5

Jáma je na hodně podobném principu a příběhu jako Kříďák. Podobný styl vyprávění v "ich osobě", obdobné maloměsto a maloměstské vztahy a jedna podivná záhada. Jenže stejně jako v Kříďákovi, tak i v Jámě se skvěle vyprávěný příběh vytratí do ztracena a finále je takové bezkrevné (tedy ne doslova). Přitom C.J.Tudor píše výborně a styl ala King se mi líbí, i když až moc mistra kopíruje.

michimuller
michimuller
04.03.2022 4 z 5

Dala jsem si soukromou výzvu dát si tři knížky jednoho autora po sobě a forma audioknihy je k tomu jak dělaná. Perfektně načteno panem Vasilem Fridrichem, že snad připustím, že byl i o malinko lepší než můj favorit Petr Kubes, který může číst i telefonní seznam a bude skvělý. Fantasticky podkresleno hudbou se saxíkem, takže jednička s hvězdičkou. Jámu jsem si díky tomu užila, byla temná, ale ne depresivní, měla spoustu dějových linek, kliček a odboček, ale nebyla nepřehledná, že by se člověk musel vracet. Měla zajímavý děj zasazený do konkrétního místa, kde v podstatě chcípnul pes a nic se tam neděje a přesto se děje, že nebyla vůbec nudná. Nerada se opakuji, ale vykrádání mistra Kinga, to fakt ani omylem. Já Kinga čtu ráda a spoustu jeho knížek mám přečtenou víckrát. Jestli někomu připadá, že si snad autorka dovolila v Jámě parazitovat na Řbitovu zvířátek, tak má bujnou fantasii. Zmínka, nápad, myšlenka....nic víc. Mě se v příběhu líbila panenka Abbyočka a možná jsem si ji představovala jako Chucky a rozhodně to neberu jako vykrádání kultovního filmu. Malinkej mínus za tu dluhovou past, sice se celou knížkou proplétá linka finančního dluhu, ale kdyby ji autorka vyškrtnula, naprosto nic by se nastalo, tak nějak mi přišla nadbytečná. A protože závěr patří mistrům a autorka se prozatím pomalinku rozepisuje, tady jednu hvězdičku beru. Knížka byla skvělým mixem a stojí za přečtení. A já si dám Ti druzí.

HelenBarbora
HelenBarbora
04.03.2022 1 z 5

Kniha mě zklamala, takový trochu horor a nadpřirozeno, málo dotažená, i když - námět byl zajímavý. Za mě rozhodně ne víc jak dvě hvězdy..

lachtan77
lachtan77
25.02.2022 3 z 5

Bohužel musím napsat, že mi při čtení něco chybělo. Asi napětí co se stane a jak to bude. Něco jako neodkladná touha číst dál a dál. Kulhavý učitel se záhadným dětstvím mě prostě úplně nenadchl. Jinak styl psaní autorky se mi líbil a po Kříďákovi a Jámě si rád přečtu i další.

moudivlacek
moudivlacek
21.02.2022 4 z 5

Zajímavý a docela povedený příběh, ale thriller moc ne. Nový autor, někým obdivovaný a někým zatracovaný. Já musím říct, že jsem tak někde mezi.
Učitel Joe alkoholik a hazardní hráč a dlužník se vrací do rodného města, nikdy se sem nechtěl vrátit a ani místní ho tu nepřivítají s otevřenou náručí. Joe totiž má "skvělou vlastnost" - dokáže plno lidí naštvat a poštvat proti sobě během chvíle. Má osobní problémy, hodně velké osobní problémy, ale i když si říká, že se sem jede vyrovnat s minulostí a objasnit utajené, je zatím mnohem víc. Ale minulost "se vrací" a nahání hrůzu nejen jemu. A tak si říkám, že zde se prokáže, že některé věci dávno minulé by měl člověk nechat spát v klidu, a když ne, tak se pak nemůže divit, že se to může obrátit proti němu.
Knihu jsem si docela užila, každopádně jsem rozhodnuta zkusit některou další knihu autora.

stojinek
stojinek
02.02.2022 3 z 5

Již druhá kniha od této autorky, čteno v originále...musím říci, že styl psaní mi vyhovuje...je zde napětí, vztahy a je nechán prostor i pro fantazii čtenáře.

Apostrof
Apostrof
02.02.2022

Kniha se mi četla dobře. Myslím, že byla lepší než ,, Kříďák,,. Prostředí hornického městečka s uzavřeným dolem, spojené s temnou historií a tajemstvím navodili pocit temna, který provází celou knihu. Hodnotil bych 3,5 bodu.

Luca84
Luca84
29.01.2022 4 z 5

Temná a děsivá kniha. Za mě nejtemnější ze všech autorčiných knih. Přečteno za den. Prostě jsem musela vědět jak to dopadne. A jo, chvilkama jsem se fakt bála. O broucích nemluvě... :)

sachista
sachista
21.01.2022 4 z 5

Děsivý thriller, jenž mě okouzlil dokonale vykreslenou temnou atmosférou. Městečko Arnhill jsem si dokázal živě vybavit a lehké mrazení mi probíhalo po zádech. To platí zejména pro první dvě třetiny, kam se ubírala poslední třetina, se mi naopak nelíbilo už vůbec. Vnímám to jako strmý pád kvality směrem dolů. Přirovnal bych to k mému nejoblíbenějšímu zákusku - punčovému dortu - nádherně vypadá, nádherně voní, celý natěšený se do něj zakousnu, ale postupně mi zhořkne v ústech, která mi zaplaví pachuť. Ve výsledku jsem zklamán, stejně jako při této četbě - moje čtyři hvězdičky jsou se zavřením obou očí.

vivula
vivula
20.01.2022 3 z 5

Mě tedy kniha rozhodně neurazila. Četla jsem víceméně po nocích, chvílemi jsem se bála tak, že jsem nechtěla číst dál, ale zvědavost mě nutila pokračovat. Se závěrem dokážu žít, nepatřím k náročným čtenářům :)

Knižní střípky
Knižní střípky
18.01.2022 4 z 5

Poslech audioknihy

Musím říci, že jsem měla místy velice nepříjemné pocity a poslech jsem si opravdu maximálně užila. Hudební podkres zvolený pro tuto audioknihu umocňoval ono nepříjemno a tajemno, byl fakt výborně vybrán. Nemohu posoudit nakolik autorka vykrádá pana Kinga, protože nejsem jeho fanynkou, pouze jsem v minulosti pár jeho knih četla a vřelý vztah jsem si k němu nikdy nenašla. A možná i díky tomu mě JÁMA bavila a v podstatě až na pár drobností jí nemám co vytknout - ( ta linka s lichváři tam asi vůbec nemusela být a třeba aspoň jednu sympatickou postavu bych tam chtěla mít). Každopádně mám velice brzy v plánu pustit se do další autorčiny knihy TI DRUZÍ, obzvláště když jsem zjistila, že ji opět namluvil pan Fridrich.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

suiteki
suiteki
15.01.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila i když od konce jsem čekala o hodně víc. Konec mi přišel nedotažený a něco nebo spíš všecko mu chybělo.
V komentářich se pár uživatelů zmiňuje o podobnosti s Kingem, já ovšem nevidím žádnou podobnost, styl psaní byl úplně jiny.

KatyM.
KatyM.
14.01.2022 2 z 5

Kniha mě neoslovila.

Janule809
Janule809
14.01.2022 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, ale byla to taková slátanina. Kopírování a nepovedený King.