Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1459 427

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

denoush
11.05.2023 4 z 5

Velice zajímavý příběh i když musím přiznat, že jsem trochu pěnil. Pokaždé když to vypadalo, že se dozvím něco nového, tak autorka přeskočila z minulosti do současnosti. A pokaždé když to vypadalo, že se v současnosti děje něco zajímavého, skočila zase do minulosti. Ale jinak se mi kniha velmi líbila, protože se nedalo jednoduše odhadnout, co se stalo. A když se na konci všechno vysvětlilo, zůstal jsem s pusou dokořán.

Mona7741
10.05.2023 3 z 5

No, nevím... Moje druhá kniha od autorky, po Upálených, která mi sedla... Knihy se čtou dobře. Ale u Jámy jsem čekala více a wau efekt nepřicházel. Mám pocit, že mi v závěru muselo něco unikat, protože se mi to celé nějak neuzavřelo...

jardacze
25.04.2023 3 z 5

Zajímavá kniha, ale čekal jsem malinko víc. Líbilo se mi, že je tu linka ze současnosti a zároveň vyprávění z minulosti, které mi bavilo víc. Rozuzlení příběhu jsem nečekal a nevím co si o něm vlastně myslet. Celkově kniha měla takovou zvláštní temnou atmosféru, která na mě při čtení dolehla a byla až nepříjemná, ale zase se člověk opravdu sžije s příběhem a hrdinou knihy.

Ráďa505
21.04.2023 4 z 5

Tak já musím přiznat, že Jámu jsem četla hned po knize Upálené a líbila se mi o něco víc. Přestože mi to silně připomínalo Kinga a jeho Řbitov zvířátek, tak příběh byl poutavý a postavy zajímavé. Četlo se to velice dobře a knihu se mi nechtělo odkládat. Taková lehká oddechovka s linkou nadpřirozena.

snimcibdim
09.04.2023 4 z 5

Autorka sice v základu používá součástky, které můžeme znát i odjinud (ztracené dítě, co se vrátí a je "jiné", místo s nadpřirozenými schopnostmi, oživlí mrtví), ale dokáže na ně napasovat originální a neotřelou zápletku, která se před námi skládá jako nevšední puzzle. Příběh, který se udál kdysi mezi partou dětí a kam a k čemu v budoucnosti vyústil je napínavý a jeho postupné odkrývání je vystavěno velmi rafinovaně. Sláva za každý thriller, který není jen o nesmírně přitažlivém vyšetřovateli a úchylném popisování sadistických zvěrstev. Jak vidno, jde to velmi dobře i bez těchto propriet.

Kačkalka
08.04.2023 4 z 5

Nejprve jsem si říkala, že co to bude?? Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale k mému překvapení mě kniha chytla a byla jsem překvapená ... Trochu mi to připomnělo Hřbitov zvířátek od S.Kinga, ale určitě to nebyla poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla . Pořád jsem hledala knihu u které se budu lehce bát a bylo to tam! Doporučuji.

MichaelaZlebkov
27.03.2023 4 z 5

Za mě takový lepší průměr. Trošku mi to připomínalo Stranger things :-) není to úplně můj šálek kávy, ale kniha byla napsaná dobře a čtivě, takže i přesto mi docela sedla :-)

FejKýý
05.03.2023 3 z 5

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou pěkně dlouho. Sekla jsem se zhruba v polovině knihy a dál se mi do ni nechtělo. Tento měsíc jsem si ale už řekla, že to dotáhnu do konce a posledních 130 stránek slupla za pár hodin. Jsem ráda, že ji mám za sebou. Ale dále už číst autorčiné knihy nebudu. Autorka mi bohužel nesedla. Tohle je její třetí kniha, kterou jsem přečetla. Nejvíc mi asi seděla kniha Ti druzí. A potom tahle a poté Kříďák. Opět to bylo dost nadpřirozené a docela nevysvětlitelné. Jak jsem ale věděla, k čemu se konec směřuje, začala jsem se na konec velice těšit, jak to bude a tak. Bohužel však ale bylo to na konci plné zvratů a nestalo se to, o čem jsem doufala, že se stane. Škoda. V poslední kapitole další šok. A epilog, no to bylo jasné, že tam něco takového bude. Ale nemuselo to tam za mě vůbec být. Tipuji, že zhruba 60% knihy jsem se nudila a pak konečně i když mě kniha nesedla, se tam konečně aspoň něco pořád dělo. Každopádně touhle knihou opravdu končím.

Delphín
04.03.2023 4 z 5

Zajímavý nápad, relativně dobré zpracování. Více mě bavil Kříďák, musím ale uznat, že na autorce je zde vidět velký progres. Držím jí palce do další tvorby.

Monni
14.02.2023 3 z 5

Příběh jako takový byl super, zajímavý a napínavý, jediné co mi od autorky nesedí a nejspíš se to ani nezmění, je vždycky hlavní postava, která je mi prostě nesympatická a nesedí mi. Závěr knihy mě vlastně i překvapil a příběh byl krásné uzavřený.

Zakovskaja
10.01.2023

Příběh mě bavil od začátku do konce. Za mě určitě velmi čtivé. Při čtení jsem se smála, byla napjatá, bála jsem se,... Až lituji, že jsem tento příběh nechavala tak dlouho ležet v knihovně. Kříďáka jsem nečetla, ale jestli někteří píší, že byl stejně dobrý, jdu do něj.

knihomolka27
14.12.2022 4 z 5

(SPOILER) C.J. Tudor je taková Shari Lapena gotických, mysteriozních thrillerů. Pro ty co nechápou můj příměr, tak stejně jako Shari píše i C.J.Tudor takovým velmi čtivým, přístupným, jednodušším stylem a spíš než té samotné thrillerové lince se autorka věnuje postavám, celkově té atmosféře, což ve výsledku zapříčiní, že knížku máte sice velmi rádi, ale není to ani tak zásluha té thrillerové linky, která má stejně jako u Shari své limity a bohužel trochu viditelné problémy a to obzvlášt na konci. Prostě to tam nezapadne tak dobře jak by mohlo. Ale já si tyto knihy i přesto nemůžu vynachválit, jsou nehorázně čtivé, a díky tomu stylu psaní, jsou vhodné prakticky pro jakéhokoli ze čtenářů, at už s těmito žánry třeba teprve začínáte, nebo je často nevyhledáváte, nebo naopak jsou vaše oblíbené. Je to fakt taková vděčná, přístupná kniha.

Po druhém přečtení mě stále Jáma neskutečně baví a čtení jsem si užívala. Sice tam u toho konce vidím asi více nejasností, nebo věcí, které mohly skončit jinak, ale jako celek knihu nemůžu hodnotit jinak než dobře. Téma mi velmi sedlo - máme tu návrat osobitého učitele za účelem pomsty, postupně se tu odkrývají mnohá tajemství z minulosti, pomocí retrospektivních pasáží se dokážete do postav více vcítit, a všechny ty emoce tam cítíte. Ta alá kingovská verze Hřbitova zvířátek - neberu to jako nějaký plagiátorství, napsáno toho bylo už dost, a ty témata se budou v knihách prostě opakovat, ale to je přece dobře nebo ne. A navíc je to i přesto, že to připomíná Hřbitov, osobité dílo, které jsi jde svou vlastní cestou a vypráví i jiný příběh, takže kde je vlastně ten problém?

Jáma je prostě jak už jsem řekla velmi vděčná kniha, kombinuje motivy a témata, která mě budou vždycky přitahovat. Čte se to rychle a dobře, co víc si přát. Styl psaní mi velmi sedl, bylo to komplexní a atmosferické...

PetraDD
14.12.2022 2 z 5

C.J. Tudor asi neni muj salek, nevim, Ti Druzi byly fajn, ale u Jamy bylo spousta nedovysvetleno, jako treba hned vrazda na zacatku
Navic pokud nesnasite brouky, tak to nectete, misty ty popisy byly odporne :D

Honza28
03.12.2022 3 z 5

Ze všech knížek, které dosud tato autorka u nás vydala, se mi tato bohužel líbila nejmíň. To ale neznamená, že mi kniha nebavila. Jako ostatní knihy od této autorky se mi i tato dobře četla, ale ve srovnání s jinými jí prostě něco chybělo, nějaký zápal, drive, překvapivější rozuzlení, nevím.. Ale na další knihy se těším.

Annkag
20.11.2022 5 z 5

Děsivé tóny knihy probouzeli můj šestý smysl a brnkali na nerozhodnost mého vlastního úsudku.
Pro mě úžasný dárek k narozeninám v podobě knihy která ve mně svou gotickou aromou zůstávala ještě dlouho poté co jsem knihu dočetla.

Petra00
13.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Prvních 200 stran mě absolutně nebavilo, myslela jsem že knížku budu muset odložit. Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický a prostředí dolů mě také zrovna nezaujalo. Posledních cca 100 stran mě ale fakt bavilo a chytlo, nemohla jsem knížku odložit. Ale i tak jsem byla nakonec zklamaná. Nejvíc mě asi bavila linka o sestře hlavního hrdiny. Po celou dobu mě zajímalo, co se ji tedy vlastně stalo. To ale nebylo vůbec objasněno. Stejně tak vražda, která se stala na začátku knížky. Možná mi něco uniklo, ale čekala jsem teda lepší závěr a hlavně že se dozvím podrobnosti o věcech, které mě celou dobu vlastně nutily číst.

Misute603
25.10.2022 odpad!

Nedávno jsem od autorky četla Kridaka.Kniha mi moc bavila a tak jsem se moc těšila na Jámu.
Bohužel tato kniha mi strašně zklamala.
Přes dva dny jsem se nutila k tomu,abych ji vůbec dočetla.
Hodně mi připomínala knihu Řbitov zvířátek, u které jsem se kdysi hodně bála.
U Jamy mi to strašidelné nepřipadalo.
Nerada dávám 1*.ale kniha mi vůbec ničím nenadchla..kde to šlo,přeskakovala jsem řádky a myslím,že jsem fakt o nic nepřišla..

Dom95
30.09.2022 5 z 5

Jo, Tudor bych mohl číst každý den. Opravdu velice čtivé a nezůstanou žádné nezodpovězené otázky. A tak to má u detektivek/thrillerů být. Bezchybné!

Danko81
29.09.2022 4 z 5

Za mě taky "jenom" 4 hvězdičky. Kniha byla skvělá, čtivá, děj mě bavil. Jenom na mě moc mysteriózní.

knihyodmedu
23.09.2022 odpad!

Fuj!! Za mě bohužel strašný propadák , čekala sem od pozitivních hodnocení kvalitní čtivou knihu , ale ne !! Za mě bohužel největší zklamání tohoto měsíce