Stavba Jalny

Stavba Jalny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241858/bmid_stavba-jalny-Yr1-241858.jpg 4 34 7

Jalna série

Romantická 16ti dílná rodinná sága kanadských přistěhovalců líčí život na farmě Jalna, vybudované první generací rodiny Whiteoaků.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Julius Albert

The Building of Jalna , 1927

Mlikova
18.10.2023 5 z 5

Je to moje dávná srdcovka. Kupovala ji kdysi moje babička, četla ji i máma, já mockrát... všechny díly. Postavy znám zpamětí. Nyní, po letech, jsem znovu knihu otevřela - jak ji budu vnímat novým pohledem, kdy už nás po 89. roce pustili ven a umím si všechno líp představit... vidím děj i vše okolo trochu jinak, ale stará láska nerezaví... Jen mi jdou na nervy obrázky na obálce, ty se mi hodně nelíbí.

JancaMia
05.01.2022 1 z 5

Nepřehledné odněkud někam plují , poznávají plno lidi ( v hlavě z postav začínám mít guláš ). Snad to napraví druhy díl.

Vojslava
05.08.2019 3 z 5

Hodnocení se pohybuje mírně nad třemi hvězdami - jasný úvod do rodinné ságy, spousta jmen a vztahů (bez toho se to prostě nastartovat nedá), postavy, jejichž role v příběhu se dá zatím odhadnout, téměř absence popisů a charakteristik. Lehké letní čtení, ale jako výplň na cesty dobré! Přečtu si i další pokračování.

Gold351
01.10.2015 5 z 5

Na počátku mne sága moc nezaujala, později jsem se začetla a nakonec ji zvládla celou. A nebylo to zas tak špatné...

MartinaF
25.07.2013 3 z 5

Trochu pomalejší na rozjezd, ale kdo překoná první díly, bude se mu série líbit.

čertina
16.12.2012 1 z 5

Tak mě stačil první díl,dále pokračovat nebudu.V knihovně čeká mnoho lepších knih na přečtení.

sreiser
04.09.2011 3 z 5

Tak jsem se rozhodl, že si tu ságu také přečtu, abych viděl, proč je tak půjčovaná. Musím říct, že první díl mě příliš nenadchl - v podstatě celou knihu pluli sem a tam a seznamovali se s lidmi, o kterých už poté nikdy neuslyšíte (právě množství cizojazyčných jmen je asi největší bolestí celé knihy) a následně stavěli dům a seznamovali se se sousedy, o kterých pro změnu možná ještě uslyšíte. Možná je to škoda, protože jak jsem teď dočetl druhý díl, tak zjišťuji, že je o dost zajímavější (alespoň je tam nějaký solidní děj a i trocha toho napětí), ale obávám se, že dost lidí celou ságu zahodí hned po pár kapitolách a k dalšímu dílu už se nedostanou.

Kanada

Mazo de la Roche