Jako zázrakem

Výbor z díla soudobého francouzského básníka opěvujícího všechny zázraky života, doplněný statí o autorovi, textovou i obrazovou dokumentací, kalendáriem a ediční poznámkou. Pořadatel výboru se pokouší o syntetický pohled na Prévertovu poezii plnou vzácné smyslnosti, lidovou a revoluční, která razí nové cesty i po formální stránce. Ústředním motivem je láska se všemi podobami a obrana člověka před krutostí a lhostejností. Z franc. originálů vybral, přel., úv. stať naps., prévertovské kalendárium sest. a textovou i obr. dokumentaci pořídil Adolf Kroupa; koláže J. Préverta. Část nákladu vydána s mikrodeskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140127/big_jako-zazrakem-gZE-140127.jpg 4.818

Kniha Jako zázrakem

evrdli
01.01.2019

Poetické pohlazení, opravdovost okamžiku, vichr v duši. To se mnou jako zázrakem lomcuje Prevért.

Luvák
16.08.2017

Z Prevertových básní jsem znal spíše ty delší, jako je třeba Pokus o popis hostiny hlav v Paříži (která v knize bohužel nebyla) či Mlátičku - ty se mi líbí; ostatní básně mi moc nesedí.

Sandik
31.03.2015

Reprezentativní a skvěle přeložený výbor z Préverta. Jedna z knih, kterou bych si rozhodně vzal na pustý ostrov ;o)