Jako v pavučině

Jako v pavučině https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87579/bmid_jako-v-pavucine-i1M-87579.jpg 4 77 17

Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout. Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s matkou, s nejlepší kamarádkou i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou jí blízcí, nejsou vždy takoví, jakými se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného. Gracin příběh je vyprávěný s humorem, citlivě a zároveň i drsně, jak je u spousty mladých lidí zvykem. Je zřejmé, že i když má Grace hodně nedostatků, temná tajemství a dělá špatná rozhodnutí, snaží se ze své pavučiny vyprostit. Čelí nejdůležitější otázce ze všech - proč je vlastně tady?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Nava

Entangled , 2011

JFK117
JFK117
26.11.2019 4 z 5

Asi na knížku brzy zapomenu, ale četla se dobře. Myslím, že všem, kromě hlavní hrdinky, byly vztahy jasné po první třetině, přesto mě styl a jazyk vyprávění nenudil.
Přátelství a láska, zdrada a nenávist v malých proměnách problém každého člověka.

Lilly1960
Lilly1960
26.07.2017

Sundala jsem obal a hned bylo lip. Kniha byla zajimava. Otevreny konec mi nevadil. Porad jsem tapala kdo je onen veznitel. Super knizka.

Beerushka
Beerushka
26.04.2016 5 z 5

Moje oblibena kniha jen me mrzi ten otevreny konec

DK197
DK197
09.04.2016 5 z 5

U téhle knížky jsem uvažovala mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nemohla jsem ji tak moc dostat z hlavy, že dávám plný počet.

A přitom si říkám, čím to sakra bylo? Zápletka je celkem obyčejná (nechci psát spoiler), ale natolik záhadně podaná, že vás to vtáhne a nepustí. A leží vám to na srdci jako velký tíživý balvan.

Jsem jediná koho na konci napadlo, jak je život (a vztahy obecně) zatraceně zamotaný? Nefér a smutný? Mě ano. A některé věci nezměníte, prostě se stanou. A jiné ovlivníte, ale rozhodnete se špatně. Jak prosté.

Žádná z postav není černá, nebo bílá. Vrtá vám také hlavou, koho byste dokázali mít rádi, koho už ne a proč?

Prostě silná kniha, kterou neradno číst, když nemáte čas (protože ji bude chtít dočíst najednou) a když nemáte dobrou náladu (protože vám bude ještě hůř).

Určitě se přečtu dálší autorčin počin.

JulietRocks
JulietRocks
31.01.2016 5 z 5

Docela mě překvapilo nízké hodnocení knihy - čekala bych tak 90% a výš. Kdybych totiž napsala, že jsem z ní byla nadšená, ani zdaleka by to nevystihovalo to, jak se po přečtení cítím. Dva večery po sobě mě nenechala spát a já musela číst pomalu do dvou hodin do rána! (Což ve zkouškovém období není úplně ideální...) Po velmi dlouhé době jsem narazila na dokonalou knihu, která mě vtáhla do děje od první věty a nepustila až do té poslední. Celou dobu jsem navíc byla napnutá jako struna, protože jsem tušila, že je za vším něco víc. A ono doopravdy bylo. Ani konec mě nezklamal, naopak! Žádný přeslazený happy end, ale přeci jen... Jiskřička naděje se zažehla. :)

dagsvob
dagsvob
09.11.2015 5 z 5

Super čtení. I když je kniha určená pro jinou věkovou kategorii než jsem já, moc mě bavila. Už se těším na Trýzeň od této autorky.

Vendelín2000
Vendelín2000
28.04.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, jen mě trochu mrzí ten konec. Nepochopila jsem totiž, KDO to vlastně byl, ten ''tajemný únosce''. (Možná to je jen můj pocit a blbost, že jsem to tam nenašla :).) Ale jinak velmi pěkně napsané :)

MagdalenaHalow
MagdalenaHalow
16.09.2014 3 z 5

Grace mi byla od první stránky hrozně nesympatická. Byla šíleně sebestředná, sobecká a namyšlená. Ale něco mě zarazilo knihu znechuceně odhodit hned po prvním dni. Chtěla jsem vědět, co se stalo. Už před půlkou knížky mi sice bylo jasné, že to nebude jen tak obyčejný únos, ale nijak mi to nevadilo. I tak jsem nepřestala číst a jsem za to ráda. Nápad se mi vážně moc líbil, ani zpracování nebylo špatné, ale hlavní postava byla vážně na zabití!

muchomurka
muchomurka
19.05.2014 3 z 5

Knížka byla čtivá, sice chvílemi dost úproná, ale... Grace mi přišla jako ufňukaná potvora. Vůbec jsem se do ní, jejích problémů nedokázala vžít. Přišlo mi, že se pořád jen utápí v sebelítosti a ani se nesnaží něco řešit. Její kámoška Sal, která se ze začátku zdála normální, byla teda taky celkem potvora. Nevím, jestli bych jednu nebo druhou chtěla za kamarádku. A to, jak Grace pořád pila, bylo děsný. Vážně jsem si myslela, že je alkoholička (to její jednání/chování tomu dost odpovídalo). Jen škoda, že to zase skončilo tak nějak nijak, chtělo to ještě nějaký epilog, něco ve stylu "o půl roku později..."

dark.ma93
dark.ma93
30.03.2014 4 z 5

Popravdě, od knihy jsem čekala víc... Možná se ke mně dostal pozdě a měla jsem ho číst dřív. Musím říct, že druhá kniha Trýzeň se mi líbí o dost víc :)

Klarkaa
Klarkaa
24.02.2014 5 z 5

Kniha byla užasná. Přečetla jsem ji tak rychle, jak jsem ani nečekala.

P.ary
P.ary
19.02.2014

Nemůžu říct, že je to mistrovské dílo, a že knížka byla úžasná... ale něco v ní bylo a já se nemohla odtrhnout a musela jsem jí prostě přečíst...

snilek.holka
snilek.holka
02.08.2013

Nemůžu říct, jestly tahle kniha byla výborná a nebo špatná. V podstatě příběh dost obyčejný, který pojednával o tom, že hlavní hrdinka má pocit, že její život nestojí za nic ( ostatně nemají tenhle pocit všichni pubertáci?). Na druhou stranu byla knha výborně napsaná a příběh vás chytil a nepustil. Naplno vás to do děje ponořilo a nemohly jste se od knihy za žádnou cenu odlepit. Což je opravdu dobrá práce ..... :)

alipeli
alipeli
15.06.2012

Nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout, což když si to tak vezmu, není zrovna v době školy to nejlepší . Ne, je to opravdu skvělé čtení. Určitě si to přečtu znovu. Obálka samotná je hezká, ale originál se mi líbí víc.

netty.vanity
netty.vanity
06.03.2012 3 z 5

Vcelku originální záležitost,i když občas dost nudila.Konec byl předvídatelný už od půlky,Grace mi lezla šíleně na nervy..Brzo ani nebudu vědět,o čem to bylo.

Schullerka
Schullerka
17.02.2012 1 z 5

Knížka mě moc nezaujala. Přišlo mi že Grace vypráví o všem ale o ničem. Když jsem dočítala poslední stránky, už mi bylo jasné jak to skončí. Originální ale zcela nezajímavý příběh.

bookcase
bookcase
01.02.2012 5 z 5

Výborný psychologický román s neobvyklým koncem, který mě překvapil a hlavně vůbec nenapadl. Geniální.

Cat Clarke
skotská
2011  74%Jako v pavučině
2012  82%Trýzeň

Kniha Jako v pavučině je v