Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5834/bmid_jako-by-se-tu-nekdo-snazil-nevydat--9TU-5834.jpg 4 78 10

Tom se probudí uprostřed noci. Slyší nějaký šramot. Jako by vycházel z prken z podlahy. Jako by vycházel ze zdi a ze schodů na chodbě. Tiché strašidelné zvuky, jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku. Co to jen může být? Tom vzbudí tátu a spolu se odvážně vydají na dobrodružnou cestu po domě, aby vypátrali, kdo tu vydává ty strašidelné zvuky. Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku je příběh z oceněného románu Johna Irvinga pro dospělé Rok vdovou. Poprvé se tu objevuje v knižní podobě pro děti příběh spisovatelova syna, který se bál tajemných nočních zvuků, s půvabně hororovými ilustracemi Tatjany Hauptmannové, jež určitě upoutají a okouzlí děti po celém světě.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Meander

A Sound Like Someone Trying Not to Make a Sound , 2004

simca9342
30.12.2023 5 z 5

Přečtená loni.
Tom se uprostřed noci vzbudí. Někdo u nich doma je ! Je to zlodej a chystá se jim vykrást byt? Kdo ví. Pro jistotu se vydá na výzvědy. Objeví zloděje, ale ne takového, jakého si představoval.

Aknel26
11.04.2022 2 z 5

Šlápnutí vedle. Příběh sám o sobě je jednoduchý, což by nevadilo, ale objasnění je takové nijaké, žádná pointa. Obrázky jsou krásné, ale neodpovídají ději.

JancaMia
19.08.2021 5 z 5

Moc milá knížečka, teď po letech má Johna Irvinga kompletního =) Četla jsem ji dcerkám před spaním a byly z ní nadšené, dnes asi budeme opakovat (dcerky mají 4 a půl a 8 let).

Osice
18.08.2021 5 z 5

Přečetli jsme 3x za sebou:-) Pozorně poslouchal i Arnoštík (2 roky) a říkal, že se bojí. Příběh je jednoduchý, malého Toma vzbudí neznámé zvuky a on se snaží představit si, co by ten šramot mohlo vydávat. Jeho fantazie pracuje na plné obrátky, v jeho představách se objevují pro dítě děsivé obrazy. Záhadu pomůže objasnit tatínek. Jenže Tom má ještě malého brášku Tima, který zatím nemá tak velkou slovní zásobu a nedokáže si za jistá slova dosadit pravý obraz a kvůli tomu prožívá svou vlastní noční můru.

Tento dětský příběh původně J. Irving začlenil do své knihy pro dospělé Rok vdovou. I k příběhu vymyslet ilustrace. Ty od T. Hauptmannové se od nich značně liší. Radši bych viděla ty Irvingem vymyšlené:-) Přesto nemohu ilustracím v dětské knize upřít temnou atmosféru. Dlouho jsme obrázky s dětmi prohlíželi a všimli si při každém čtení nějakého dalšího detailu. Pokud si chcete tento příběh prožít znovu a nahlédnout „do zákulisí jeho vzniku“, tak se pusťte do knihy Rok vdovou. Budete překvapeni, co všechno se dozvíte. Pro mě samotný příběh Tima a Toma nabyl takových rozměrů, že na něj určitě jen tak nezapomenu.

Dlouho jsem si myslela na Irvinga a paradoxně mě k němu nakonec dovedly děti, protože si v knihovně našly jeho knížku. Nejdřív jsem vůbec nevěřila, že ji opravdu napsal ten samý slavný spisovatel, protože ho mám výhradně spojeného s knihami pro dospělé. A teď už hltám jeho Rok vdovou:-)

Medunkavera
09.11.2019 5 z 5

Nejkratší knížka, jakou jsem kdy četla. Přečetla jsem ji za chviličku. Moc hezké. Je to jediná knížka pro děti, kterou John Irving napsal.
Více času než čtením, jsem strávila prohlížením krásných a zajímavých obrázků, které namalovala Tatjana Hauptmannová.

Eorin
08.11.2017 3 z 5

(SPOILER) Nevím, nepohorší, nenadchne. Takové průměrné vyprávění o tom, jak v domě v noci (nejspíš) štrachá myš, vydává tím pádem zvuky a budí malého kluka. Dost možná to má být cílem, nicméně ilustrace jsou krapet děsivé samy o sobě..

zuzi1162
15.05.2015 3 z 5

Tak nějak jsem čekala víc. Trošku mě i zklamalo, že ilustrace neodovídají textu ... i když jsou teda opravdu výborné.

Miru
26.10.2014 3 z 5

Tento autorův počin plný milých ilustrací má pro mne především sběratelskou hodnotu. Takový malý fetiš pro fanoušky :-)

bibi.r
09.04.2014 5 z 5

Milé a vtipné vyprávění o strachu. Úžasná imaginace.

---"Jako by se sem snažilo vlézt nějaké strašidlo. Nemá ruce ani nohy, ale leze," řekl Tom.
"Jak by mohlo lézt, když nemá ruce ani nohy?" zeptl se táta.
"Ono se plazí," řekl Tom. "Klouže po srsti."
"Aha," řekl táta. "Ono to má srst?"
"Přitahuje se to zubama," přikývl Tom.---

Velké plus za nádherné, tajemné a trochu strašidelné ilustrace.

May
04.03.2011 5 z 5

Knížečku jsem koupila pro syna kamarádky :-) krátké a krásné s nádhernými ilustracemi.

strašidla pro děti strašidelné domy pro chlapce

Kniha Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku je v