Stín krále lebek

Stín krále lebek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47138/bmid_jake-ransom-stin-krale-lebek-OIU-47138.jpg 4 208 32

Jake Ransom série

Když Jake Ransom obdrží záhadnou pozvánku, ocitá se i se svou sestrou ve strhujícím víru událostí. Artefakt, který objevili jeho rodiče na výpravě, z níž se nikdy nevrátili, přenese Jakea a Kady do zvláštního světa obývaného podivnou směsí dávno zaniklých civilizací, do světa, v němž se jim snad podaří objasnit zmizení rodičů. Jakmile však vkročí na toto pozoruhodné místo, z oblohy na ně zaútočí grakylové a Jakeovi noví kamarádi, krásná mayská dívka Marika a Říman Pindor, jim vysvětlují, že tyto kruté tvory stvořil zlý alchymista přezdívaný Král lebek. Jake se pokouší nalézt cestu domů, ale začíná být zřejmé, že se Král lebek nezastaví, dokud nedostane Jakea a Kady do svých spárů, živé či mrtvé. Úspěšný autor bestsellerů Jidášův kmen a Poslední orákulum James Rollins použil při psaní tohoto dech beroucího, napínavého dobrodružství, jež tvoří první knihu série o Jakeu Ransomovi, veškeré ingredience, kterými se tak proslavil. Fanouškové Indiany Jonese i Alexe Ridera bezpochyby přivítají toto dílo s nadšením.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

Jake Ransom and the Skull Kings Shadow , 2009

m2056
02.09.2023 3 z 5

Autor má více knih tohle je průměr čekal jsem víc.

Kodetka
04.11.2021 5 z 5

Trochu jiný druh dobrodružství, než jsem u Rollinse zvyklá, nicméně mě bavilo úplně stejně. Jen ten konec byl nějak urychlený. Na druhou stranu, fajn, že byl prostor pro pokračování, na kt. se těším.

Mailoo
08.06.2020

Ahoj,
OK, v mém vydání druhého dílu je "překlad" abecedy přímo napsaný...
No takže ten druhý delší text nedává smysl, nebo je zašifrovaný. Jen to jedno slovo - Altantis - je tam zřejmé.

Mailoo
07.06.2020

Trochu přehnaní náctiletí borci, ale jinak vzhledem k cílové skupině celkem dobré. Rád si přečtu pokračování.

PS: S písmem jsem hnul, nápis na bráně (dva řádky) mi už celkem smysl dává, ale s tím delším textem kupodivu nemohu hnout, byť už mám cca polovinu abecedy. Dal jste to někdo dohromady celé?

Stanas513
05.05.2020 4 z 5

Hezké počtení, je to spíše žánr fantasy pro teenagery, ale proč si nepřečíst také něco na uvolnění? Už se těším na druhý díl, snad to bude stejně čtivé.

Drobi
08.08.2019 5 z 5

Jednim dechem :)

Simona838
13.07.2019 2 z 5

Tahle kniha je zrejme urcena pro mladezniky (coz ja uz bohuzel nejsem) - moc mne nebavila.

caldap
17.06.2019 5 z 5

Dobrodružná, napínavá kniha. Pěkné psaná, jedna z knih, ke které si udělám čas znovu ji přečíst. Doporučuji.

Ferry9
10.06.2019 5 z 5

Super kniha, dost mě zaujala.

JaneTrafy
18.02.2019 5 z 5

Kniha je super. Moje první kniha od Jamese Rollinse a moc krásně píše a moc se mi tato kniha líbila. Je tu minulost, současnost a nevyřešené otázky, na které chce čtenář znát odpovědi. Je i druhý díl, tak snad tam se najdou ty otázky. Baví mě ta historie, takže jsem za tyto ukázky historie ráda. Něčemu jsem se přiučila. Jakea a Mariku jsem si oblíbila hned a jako správná milovnie, bych je ráda viděla v páru, ale jsou to ještě děti, tak jsem ráda za jejich velké přátelství, které mezi nimi vzniklo. Když jsem zjistila proč Bach'uuk je u Mariky a jejího otce tak i jeho jsem si oblíbila. Mazaný jak liška, ale statečný jako medvěd. Nebo jak se to říká. Určitě si přečtu nejen druhou knížku této ságy, Ale určitě i jiné knihy od tohoto autora. Musím říci, že knihu doporučuji, i když je to zaměřené spíše na dorost, ale třeba mě to nevadí ato je mi už tolik let. :D Plný počet hvězdiček. :)

čef
30.10.2018 4 z 5

Netušil jsem, že autor píše i fantasy, což zrovna nemusím. Tato kniha je také s ohledem na pubertální hrdiny zřejmě určena mnohem mladším ročníkům, než jsem já. Dobrodružné fantazii se zde meze vůbec nekladou a tak přeji hodně zábavy zejména mladým chlapcům. Možná také dobrý námět pro pěknou gamesku.

Mammoth
31.10.2017 3 z 5

Vcelku zábavné, nenáročné, absence jakýchkoliv překvapení čili jednoduše předvídatelné. Od Rollinse jsem zvyklý na něco trochu jiného, na druhou stranu od náctiletých hlavních hrdinů v guláši starověkých civilizací se asi víc ani čekat nedalo...

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

I když je kniha určena převážně dětem, tak jsem ji nemohla odložit. Možná to je tím, že v každém z nás je někde skryto dítě, které touží po dobrodružství, kouzlech a přátelství, které překoná čas i hranice.

Moc se mi líbil nápad, že si všichni rozuměli, aniž by znali jazyky ostatních národů či kmenů. Škoda, že to v reálném světě není možné :D. Dost by mi to usnadnilo nervy z mého věčného a bohužel marného učení se cizím jazykům. :D

PS.: Musím se přiznat, že to písmo jsem nerozluštila :D.

Pavlnka
30.10.2016 5 z 5

Hodně napínavé. I když jsem chtěla ze začátku odložit, že je to pro děti, tak nelituji, že jsem četla dále.

wolun
04.10.2016 3 z 5

Toto bo vyslovene pre detskeho čitatela.

Elea
09.07.2016 4 z 5

Trochu jiný Rollins než obvykle, kniha je zajímavá, dobře se čte, ale přece jen - není to Sigma.

Atak
17.01.2016 5 z 5

Tento příběh mě naprosto pohltil ;)

lampernaqui
27.12.2015 2 z 5

James Rollins a jeho román pro náctileté, který opravdu ocení asi jen náctiletí a my starší si vždy raději sáhneme po další Sigmě. Ale v rámci kompletní čtení autora si dám i další díl, u kterého se snad budu bavit víc.

Tazz1
04.01.2015 4 z 5

Knihy Jamese Rollinse mám moc rád, ale tenhle odklon k dětským hrdinům mi moc nesedí. Příjde mi to spíše jako literatura pro náctileté. Nicméně autor stále kvalitní a svůj um nezapře

hradilovi.mk
26.05.2014 5 z 5

Pěkná kniha, napínavá. Velice dobře se čte. Četla jsem ji tzv. jedním dechem. Co dodat, těším se na další díl:-)

James Rollins (p)
americká, 1961
2008  86%Amazonie
2013  81%Krvavé evangelium
2006  86%Mapa z kostí
2007  88%Černý řád
2008  88%Jidášův kmen

Kniha Stín krále lebek je v