Jaké je to být vlkem

Jaké je to být vlkem https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29039/bmid_jake-je-to-byt-vlkem-1HV-29039.jpg 5 30 10

Tradiční postrach poutníků a dokonce symbol zla, začal vlk během času představovat hodnoty nezkroceného divokého života a pro mnohé i původní neposkvrněnost přírody. Neúnavný predátor obdařený vysokou inteligencí a udivující schopností adaptace. Jeho společenský život, talent pro lov a výjimečný instinkt k spolupráci ve smečce jsou pozoruhodné. Loven téměř k vyhubení. Nezávislý, ale obdařený silným smyslem sounáležitosti se smečkou, schopen adaptovat se na nejdrsnější prostředí, inteligentní a nelítostný lovec, je vlk dnes jedním z symbolů přírody, které musí být chráněny a zachráněny. Až v posledních letech se vlk díky studiím provedených v přírodě stal známým pro to, čím skutečně je. Pozorování uskutečněná badateli, jakým je Anne Dominique Ménatory, zamítla mnohé obecně rozšířené mylné informace a umožnila publikovat výzkumem podložená díla, jako je toto, která se snaží celému druhu napravit pověst. Výjimečné fotografie popisují každodenní život vlků a přirozené prostředí. Zároveň se tato publikace díky přitažlivému vyprávění známého přírodovědce stává významným příspěvkem k pochopení tohoto neobyčejného savce.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Příroda, zvířata

Vydáno: , Cupro

The Art of being Wolf , 2003

HannyC
14.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Poučná, zajímavá, velkolepě "udělaná" ... a na poslední stránce vám dojde, že to co vám v životě opravdu chybí je ... být vlkem :)

KAREL6725
08.02.2018 5 z 5

Nádherná kniha , nádherné fotografie , tohle nemá chybu. Dlouho jsem přemýšlel jestli ji mám koupit , nelituji opravdu krásná kniha. Plný počet hvězd .

haki34
17.11.2016 5 z 5

Asi nemam co napsat, nez uz bylo napsano - nadherne nadherne fotografie, vlci, jejich zlate oci, ve kterych mate chut se ztratit a bezet s vlky jejich stezkou lesem, prasanem, brodit reku, rvat se o korist... A jako bonus k fotkam vypraveni Autorky, jednak z vlastni zkusenosti , jednak z vysku u realizovaneho s jejim otce - poprednym odbornikem na tyto selmy, vyskumnikem a ochrancem ;) a libili se mi taky poznatky nejen ze zivota divokych vlku, ale i ze zivota stenete vychovaneho u nich doma.. I jsem se zasmala ;) listovat k izkou lze porad dookola...

Kozel
29.09.2016 5 z 5

Nádherná kniha a nádherném zvířeti plná naprosto nádherných fotografií. Anne Ménatory, spoluautorka filmu Bratr vlk a dcera i pokračovatelka svého legendárního otce, tohle fantastické album doplnila textem, který je pravda trochu povšechný, ale pokud člověk již o vlcích něco ví, získá pár dalších informací k dobru. Navíc, člověku, který s vlky prakticky vyrůstal, musíte chtě nechtě věřit.

Je fajn, že se o vlcích stále píše, natáčí filmy a jsou vděčným zdrojem pro fotografy. A ačkoli se vlkům začíná opět trochu dařit (dokonce snad konečně i v ČR), nemají vyhráno a já jen doufám, že lidem konečně dojde, že ztrátou této šelmy ztratíme rovnováhu, s kterou by příroda měla velikou potíž. Protože "Každý tvor má svou roli a své místo v řádu věcí."

adriane9
08.01.2016 5 z 5

Kniha o nádherném majestátním zvířeti, o jeho chování a vysoké inteligenci, doplněné nádhernými fotografiemi. "Homo homini lupus"

I.Zi...
22.09.2015 4 z 5

Nádherné fotografie nádherných zvířat, jen těch informací souvisejících s vlky mohlo být trochu více, připadalo mi to takové neúplné.

Martinahl
01.07.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, mohu doporučit - stačí si prohlížet krásné fotografie divoké přírody a kdo se do ní začte, získá jako bonus mnoho informací ze života vlků.

Hanyuu-hime
13.01.2012 5 z 5

Nádherná knížka plná úchvatných ilustrací.
Zamilovala jsem si ji hned na první pohled, po prohlédnutí jsem se do ní dočista zbláznila a i když už jsem přečetla všechno co šlo, byla jsem opravdu nadšená.
Strašně ráda v ní znovu a znovu listuji, už jen kvůli těm úchvatným fotografiím.

VictimOfChanges
27.10.2011 5 z 5

"Když nedokážeme porozumět vlkům, stěží budeme rozumět něčemu jinému."

knihovnice
31.01.2011 5 z 5

Tak tohle je paní kniha!Nádherné fotografie,bude krásným dárkem.

vlci

Autorovy knížky

Anne Ménatory
francouzská, 1958
2005  95%Jaké je to být vlkem

Kniha Jaké je to být vlkem je v