Jak žít s neurotickou kočkou

Jak žít s neurotickou kočkou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124639/jak-zit-s-neurotickou-kockou-124639.png 4 38 18

Tento citát z knížky hovoří za vše: „Kočky nejsou nijak otravné. Pokud je dobře nakrmíte, nechte je spát ve své posteli, škrábejte je na hřbetě podle libosti, dejte jim dostatek prostoru na gauči ve svém obýváku, hrajte si s nimi, když chtějí, mluvte s nimi na dálku a věnujte jim každou hodinu z vašeho (jejich) bdělého stavu.“

Humor Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Pragma

How to live with a neurotic cat , 1985

lucakuca
09.10.2021 3 z 5

Kočičí pravdy tam člověk najde, ale klouže to po povrchu jako dietní večeře - od všeho kapičku na špičku malíčku...

iceVS
24.07.2020 5 z 5

No uznávám - vrcholná literatura to skutečně není...
Ale nedejte tomu plný počet, když s půlkou věcí je snadné se ztotožnit a druhá vás rozchechtá :-)

knihyKeMne
23.02.2020 4 z 5

Přečetla a pobavilo, snad až na kapitolu o kočičím výcviku, ta byla dost násilná. Když jsem po čase knihu otevřela znovu, už to bylo jako opakovaný vtip, knihu jsem proto poslala dál.

bboruvka
09.01.2019 5 z 5

Vtipné, četlo se samo. Dost výstižné (chovám britské kočky, takže jsem přitakala skoro ke všemu).

MerryA
10.10.2018 5 z 5

Chytrý a pravdivý humor blízký všem kočičím mámám jako jsem já. To se čte samo, a než mrknete, jste na konci. Jednoznačně 5 hvězd ;)

Jediná chybička: kde je můj druhý díl?

Pazúzu96
13.04.2018 4 z 5

Vtipná knížečka o životě s kočkou :-). Místy se jedná samozřejmě o nadsázku, ale člověk, který někdy žil s kočkou, tyto pasáže bezpečně pozná a hlavně pochopí (možná skryté) vtipy ;-). Zkrátka - kočka není pes. Zatímco pes je závislý na páníčkovi, kočka žije vlastním životem a pro páníčka (nebo spíše spolubydlícího) jen tak něco neudělá ;-).

rarášek
11.02.2018 5 z 5

Knížka na jedno odpoledne, ale neskutečně mě pobavila.
Této knize opravdu porozumí hlavně člověk, který žil s kočkou. I když je to hlavně zábavná knížka, na některých těch informacích přece jenom něco je. :D Tak dlouho mě žádná kniha tak moc nerozesmála. :)

Dousabel
29.12.2016 4 z 5

Na toho našeho neurotického kocoura tam sedí spousta věcí :) Samozřejmě, je to psáno s velkou nadsázkou, ale každý milovník koček se u této knížečky určitě pobaví :)

anita27
02.11.2016 2 z 5

Knížka mě dost zklamala. Hned jsem ji vrátila do knihovny. Asi to nebyl můj typ humoru.

May
10.06.2016 4 z 5

Mám doma tři chlupaté neurotické dámy a souhlas s Boboking - kdo nezná nepochopí, kdo zná bude se dobře bavit :-)

Boboking
12.04.2016 4 z 5

Kdo nežije s kočkou, ten to nepochopí. Kdo žije, ten jen může říci - svatá pravda! Vtipné, úžasné...

medialstar
05.02.2016 5 z 5

Tento autor má kočky dokonale prokouknuté, to se musí nechat. Vtipné čtení pro kočkofily.

Káča Máča
21.07.2014 4 z 5

Sice mám doma kocoura, který se u mě zdržuje zpravidla 3x denně na cca hodinu aby se najedl, případně nechal rozkošnicky drbat pod bradou, ale tahle knížečka mě skutečně pobavila :), přečetla jsem ji za méně jak hodinu a můžu ji doporučit nejen majitelům koček, ale i lidem, co hledají knížku pouze na pobavení a oddech.

Alena_S
23.07.2013 5 z 5

"Jak poznám, že právě moje kočka je neurotická? - Každá kočka je neurotická." - Už to mě dostalo a zbytek knihy taky úžasný, rozhodně pobaví!

edysy
30.06.2013 4 z 5

Nenechte se mýlit, není to knížka o neurotických - nemocných kočkách, ale o kočkách - domácích mazlíčcích vůbec. Také bych zde nehledala nějaké vyloženě praktické rady pro soužití s kočkou, je to spíš knížka pro pobavení, vtipně napsaná. A bavila jsem se vskutku dobře - kočkám se to podobá.

gacie
04.01.2013 4 z 5

I já jsem se u této knihy několikrát pousmála. Pokud si chcete odpočinout a k tomu si přečíst nějakou lehkou četbu a pobavit se - tato kniha je nejlepší volbou. Vtipně vytvořená kniha, která je doplněna velkou hromadou ilustrací a pravdivých pravd o kočkách a jejich majitelích. Během čtení se ale také dovíte, spoustu zajímavých informací o kterých jste ani nevěděli.

Například:

Člověk - lidské ucho se skládá ze 6 svalů a nemůže zachytit důležité tóny, jako je otevírání dveří ledničky. To KOČIČÍ UCHO má 30 svalů, což ji umožňuje šetřit energií tak, že natočí ucho, místo aby otáčela ke zdroji zvuku celou hlavu. Může zachytit důležité tóny, jako je otevírání dveří ledničky.

Oinike
26.12.2012 5 z 5

Knizka me opravdu pobavila, jako majitelka dvou kocek jsem se musela pochechtavat po celou dobu cteni, protoze skoro vse bylo popsano se skoro az vymluvnou presnosti. :))

kivera
28.05.2012 5 z 5

Tato humorná knížka by neměla chybět v knihovně žádného kočkomila. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Vše dokonale odpozorované a popsané. Jako spolubydlící (nedovoluji si napsat majitelka) tří kočičáků, vím, o čem mluvím. :-)

Zde malá ochutnávka:
„Test na pohotovost vám prozradí, je-li vaše kočka bystrá.
Bystrá kočka otevře jedno oko, jestliže na ni dostatečně hlasitě zařvete. A nechá je otevřené několik vteřin.
Výjimečně bystrá kočka, když s ní mluvíte, otevře oči obě. A počká na vás, až domluvíte, co jste chtěli říct, než je zase zavře.
Průměrná kočka neotvírá oči vůbec.“

kočky humor etologie

Stephen Baker
americká, 1955
1997  84%Jak žít s neurotickou kočkou
2004  70%Jak žít s neurotickým psem
2009  71%Numerati

Kniha Jak žít s neurotickou kočkou je v