Jak získávati přátele a působiti na lidi

Jak získávati přátele a působiti na lidi https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333209/bmid_jak-ziskavati-pratele-a-pusobiti-na-s8Q-333209.JPG 4 667 116

Příručka, která je po desítky let světovým bestsellerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete. kacur.cz/index.asp?menu=1314... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Orbis

How to Win Friends and Influence People , 1936

PetraKysova
24.03.2024 5 z 5

Tak knihu som po niekoľkých mesiacoch dočítala. Trvalo mi to naozaj dlho, ale nie preto, že by bola kniha nudná ale pretože obsahovala naozaj veľmi veľa informácií a rád do medziľudských vzťahov. Niektoré som začala rovno praktikovať na niektoré rady ešte len príde čas. Ale už teraz vidím, aký veľký prínos mala kniha do mojho života. Či už súkromného alebo pracovného. Všetkým ľuďom knihy odporúčam

Tomk0
03.12.2023 4 z 5

Zajímavá příručka, ke konci se rady hodně opakují a točí kolem jednoho vzorce.
Pokusím se využít některých rad v praxi. 71%

ziriant
17.09.2023 5 z 5

Velice přínosná kniha pro všechny osobnostní typy, ale oceňuji ji především já jakožto introvert. Poznatky se velmi hodí do běžné mezilidské komunikace, ale využívám je i v rámci práce (pedagog) při jednání s kolegy nebo studenty. Zatím jsem aplikovala opravdu jen zlomek rad, jelikož zvyk je železná košile a pod tlakem se mi na ně hůře pamatuje, ale již pozoruji změny. A plánuju v rozvoji pokračovat. Jistě jsem nečetla naposledy. Velmi se mi líbí systematické a zároveň praktické pojetí v přátelském (nikoli manipulativním) duchu a nadčasovost.

Hoxer
19.08.2023 4 z 5

Nanejvýš praktická příručka pro zvednutí osobní laťky každého člověka. Komunikace a vyjednávání jsou základem každé činnosti a dají se použít v hodně situacích. Styl vyprávění mi sedl trošku méně - styl příběhů ze životů studentů kurzů mi přišel horší, než kdyby autor popisoval techniky více teoreticky a dal vždy jen jeden dva příklady z praxe. Taky nebylo moc fajn, že některé příklady byly už mega staré a neaktuální. Naopak moc se mi líbil úvod knihy a jednotlivá shrnutí hlavních myšlenek. Celkově určitě knížka, kterou by si měl každý v životě přečíst. Nebude litovat.

Pavel666
11.07.2023 5 z 5

Velmi užitečná kniha, která nabízí spoustu rad které jak já tak i jiní lidé používají aniž by o tom věděli. Samozřejmě těch rad je tam mnohem více, kterým jsem nevěnoval nikdy pozornost a až po přečtení této knihy je začínám užívat v praxi a musím říct že fakt fungují! Člověk se tím líp vyrovná ve všelijakých věcech ohledně komunikace s lidmi.

Starmoon
23.06.2023 5 z 5

Keď som jednej známej referovala, akú knihu práve čítam, po jej prelistovaní vyjadrila znepokojenie, že na ňu pôsobí ako návod na manipulovanie. Osobne som však názoru, ktorý v texte vyjadril aj autor, a teda, že "zásady uvedené v tejto knihe môžu mať účinok iba vtedy, ak ich používame s čistými úmyslami. Nie sú to žiadne triky, ktorými možno druhého dobehnúť. Hovorím tu totiž o novej životnej ceste." Ono totiž nie je až také ľahké (aspoň teda pre väčšinu z nás) úprimne iných chváliť, počúvať, pozerať na veci očami iného človeka či napríklad predpokladať, že druhí sú charakterní, a podľa toho k nim aj pristupovať. Takto napísané to možno znie veľmi banálne, ale v skutočnosti sú kapitoly/návody/body v tejto knihe veľmi dobre vysvetlené, doplnené X príkladmi z praxe a ako bonus vyjadruje autor svoje myšlienky veľmi pútavo, zrozumiteľne a spôsobom, vďaka ktorému máte (minimálne počas čítania) pocit, že toto by naozaj mohlo fungovať a aký úžasný by bol svet (minimálne ten váš) keby ste to všetko dokázali uviesť do praxe (alebo to aspoň skúsili).

Som si istá, že ak by sa mi podarilo uplatniť v mojej každodennosti hoci len jeden zo spôsobov, ktoré autor ponúka a prezentuje v tejto knihe, bola by som X-násobne lepším človekom. A myslím, že o to pod pokrievkou všetkých tých autorových "ako" v skutočnosti ide.

PS: Je neuveriteľné, že kniha vyšla prvýkrát už v roku 1937. Je totiž výsostne aktuálna, vlastne nadčasová.

janka84
13.06.2023 5 z 5

Výborná kniha,ke které se v budoucnu určitě ještě vrátím. Chystám se i na další díla autora.

MalejTucnak
29.05.2023 5 z 5

Chvilkami na mě z některých praktik lehce dýchala manipulace, ale jinak zajímavá kniha se skvělými radami, jak vycházet s lidmi.

namornice
30.03.2023 4 z 5

Klasika v žánru knih o seberozvoji.
Je to kniha ke které je nutno se opakovaně vracet. Je podaná velmi dobrou formou a doplněna o spoustu příkladů jednání s lidmi. Poslech byl velice příjemný, pan Schwartz nabízí velice poutavý přednes.

KorovaLtd.
26.03.2023 4 z 5

Návod, jak změnit své chování ve společnosti, aby člověk s ostatními dobře vycházel, i když zrovna nepěje ódy, ale podává konstruktivní kritiku nebo něco odmítá.
Kniha se musí číst vícekrát, je to hutné čtení, ale moc poučné.

Svatoboj
15.03.2023 4 z 5

Skoro 100 let, ale lidi jsou furt stejní :-) Občas to zní pateticky a je třeba to brát s rozumem, ale principy jsou to bezesporu fungující.

n.ezn.amy
21.02.2023 5 z 5

Zajímavá kniha, ve které se můžete celkem dobře a jednoduše naučit komunikaci mezi lidmi, pochopení jejich jednání ať v běžném životě či pracovním. Je dobrá pro vedoucího člověka, aby věděl jak nepůsobit autoritativně a povýšeně na své zaměstnance, ale i pro zaměstnance jak slušným a asertivním způsobem mluvit se svým šéfem. Jsou zde i popsané mezilidské vztahy a způsob bezkonfliktního jednání mezi sebou.

Miroslav1234
24.08.2022 5 z 5

Hodně krásná kniha. Mnoho praktických informací z oblasti komunikace s lidmi. Naučí vás různé triky a zajimavosti, které můžete okamžitě dát do vašeho života. Dávám za sebe 5/5.

Taufa
04.07.2022 4 z 5

Velice zajímavá a praktická kniha. Měl by si přečíst každý obchodník a vedoucí pracovník. Obsahuje mnoho moudrých frází a rad. Občas je z knihy cítit moc extravagantní americký nádech. Čekal jsem malinko víc, ale určitě doporučuji, hodnotím 4/5!

1Booklover
28.06.2022 2 z 5

Kniha sama o sobě není špatná. Ale čekala jsem něco jiného. Čekala jsem tipy a rady do života a do toho jak lépe komunikovat s lidmi.
V knize opravdu pár takových tipů je, ovšem není to nic převratného, co by člověk sám od sebe už dávno nevěděl. Ani příběhy z reálného života mě nijak nenadchly a nepředaly mi víceméně nic, co by mě posunulo dál.
Za mě je kniha trochu zklamáním, po všech nadšených recenzích.

Waldhans
24.03.2022 5 z 5

Parádní kniha o mezilidských vzazích. Některé tipy jsem uplatnil v profesním životě, některé v milostném, jiné v rodinném kruhu. Ne všechny rady v knize obsazené se sice zdají být v reálném životě aplikovatelné, ale většina z nich stojí minimálně za přečtení. Rozhodně doporučuji.

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Na knížku jsem dostala doporučení od jednoho člověka, kterého si moc vážím. Moc se mi líbila. Učí člověka, jak lépe zvládat zaměstnání, ať už na vedoucí pozici nebo na nižších pozicích. Učí člověka lidskosti, která se v této době už takřka vytrácí. Knížku doporučuji všem lidem, kteří chtějí vést tým pracovníků a nebo prostě chtějí lépe vycházet se svým šéfem.

hanpari
23.12.2021 3 z 5

Takže se uklidníme a složíme poklonu jednomu z mnoha, leč možná prvnímu, z celé řady takzvaných "motivational speakers".

Promiňte, že nepřekládám do češtiny, ale nemám ponětí jak.

Ne snad že bych se starým pánem nesouhlasil, ale anžto jsem viděl a četl spoustu jemu podobných, zůstává mi z nich v ústech nepříjemná pachuť.

Shrnul bych to asi takto. Není složité někomu dobře poradit, složité je se tou radou důsledně řídit.

A tohle se těmto dobrým lidem nikdy nepodaří. Jejich knihy či přednášky ukončíte s předsevzetím, že začínáte nový život - ale zítra ráno je všechno při starém. A to dost zásadním způsobem devalvuje hodnotu peněz vložených do těchto pánů či madam.

Pan účetní by možná prohlásil, že to, co tihle lidé píší, je jen velkolepá ... Ale já tak neučiním, páč mi v tom brání vrozený útlocit.

Pokud vám čtení podobně pozitivních knih změnilo život, a to ne způsobem, že jste se jejich nákupem finančně zruinovali, pak vám blahopřeji a považujte můj komentář za bezpředmětný.

Martin_Eli
05.12.2021 4 z 5

Dobrá kniha, která vám pomůže s obchodními mezilidskými vztahy. Co se týče jiných vztahů, také může být prospěšná, ale někdy kniha z mého pohledu dost zjednodušuje. Ale ano, jestli je to Vás úvod do osobního rozvoje, či obchodnického myšlení, určitě si ji přečtěte.

E_Lan
20.11.2021 5 z 5

Moudrá to kniha! To je fantastické poučné čtení jak pro osobní život, tak i pro práci. Snad každou kapitolu jsem doslova hltal a divil se, jak tak stará kniha může být stále tak aktuální. Bravo!