Jak získávat přátele a působit na lidi

Jak získávat přátele a působit na lidi https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29416/mid_jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-l-gaQ-29416.jpg 4 667 116

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Beta-Dobrovský

How to Win Friends and Influence People , 1936

tomashewk
13.11.2017 4 z 5

Knížka ze třicátých let dvacátého století, ale stále plná pravd a stáleplatných pouček.

Magrata15
02.11.2017 5 z 5

Velmi motivační kniha, hlavně nadčasová, na to, ve kterém roce byla napsána. A rady z ní se dají využít stále.

Ennie
26.08.2017 2 z 5

Od knížky jsem čekala více - většina věcí v knize je známá. Fakt mě překvapuje, že je potřeba to psát, ale ok ne všem to přijde logické :). Je super, že autor přikládá ukázky z života - člověk si to vždy lépe zapamatuje. Ale na můj vkus je jich až moc, ke každému by stačil 1 až 2 příklady. Takhle to po chvilce začne nudit a na to kolik má kniha stránek, se zase toho moc nového nedozvíte.

Zikus
07.07.2017 4 z 5

Super, čte se to dobře a je to poučné. Jediný minus knihy je podle mě občasné opakování něčeho, co už bylo zmíněno. Což ale ve finále nemusí být úplně na škodu, protože tahle kniha má měnit komunikační návyky lidí a pro navyknutí něčeho je opakování důležité.. Pravděpodobně se k ní ještě někdy vrátím.

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Dejte někomu nůž a použije ho proti vám,dejte ho jinému a bude s ním krájet mrkev.
Tato kniha dává návod,vysvětluje,učí.Je na nás,jak ji použijeme.
Mohlo by to vypadat,že je to návod na to,jak manipulovat lidi kolem. Můžeme to i zkusit a možná to chvíli bude procházet,ale pokud k tomu nepřidáme pořádnou dávku sebereflexe a taky pokory,lidi nás stejně brzy prokouknou.
Mně osobně kniha trochu nastavila zrcadlo a trochu otevřela dveře. nevím,jestli jsem víc oblíbená,ale uvědomila jsem si,za kolik problémů ve vztazích s lidmi,si můžu sama.

kubaskyba
04.05.2017 5 z 5

Název knihy může být pro někoho dost zavádějící (Ty chceš ovlivńovat lidi? Proč jako?)..

Přitom je kniha úplně o něčem jiném. Dva roky po jejím zakoupení ji otvírám znova a znova, abych zase našel příčinu určitých jevů při mém vlastním jednání s lidmi.

Dobře se čte, je členěná na kapitoly, vždy je kapitola zakončená nějakým pravidlem (např. Don't complain or criticize or condemn). Knihu jsem četl v angličtině, ale neměl by to být snad takový rozdíl.

tester
30.03.2017

Kniha je velmi vhodná pro členy zdejší databaze knih. Mně se podle této kuchařky daří získávat přátele a působit na lidi. Zdejší Jack Bauer píše velmi bystře - kniha je vhodná spíše pro bussinesmany. ---- V podstatě jde o to jak vytáhnout z jalové krávy tele, tedy jak vyždímat lidi falešným úsměvem až do dna.

azghardi
30.12.2016 4 z 5

Škoda, že tyhle praktiky nemůžete v současném světě moc užívat, protože by vás ostatní sežrali zaživa. Ale pokud se jimi budete řídit, bude z vás milý člověk.

Rombaldi
24.08.2016 4 z 5

Abych pravdu řekl, tak jsem od té knihy mnoho nečekal, nakonec mě mile překvapila.
Kniha je podávána praktickými příběhy, čtení je díky tomu zábavné a svižné.
Ale po delší době se může obsah jevit. jako pořád to samé dokola.
Člověk má pocit, že v nové kapitole je to samé jako v té předešlé.

bakjo95
06.08.2016 5 z 5

Kromě obdivuhodných zkušeností s mezilidskými vztahy má Dale Carnegie také výbornou paměť, nebo si teda jinak nedovedu vysvětlit, jak si dokáže zapamatovat tolik věcí, jež se odehrály v jeho mládí. Tato pro mě druhá kniha od geniálního autora Dalea Carnegieho mě opět utvrdila v tom, že tento autor patří mezi nejlepší v oblasti mezilidské komunikace. Doporučuji - 1000%

_Michelle_
11.07.2016 4 z 5

Pěkná kniha plná velice užitečných rad, doporučení a zásad patřících do kategorie diplomacie. Některá poselství již nejsou v dnešní době aplikovatelná, ale i tak bylo zajímavé se s nimi seznámit.

holakovic
15.04.2016 5 z 5

klasika, kterou by si měl přečíst úplně každý

dalecko
14.04.2016 5 z 5

klasika, kterou si přečtu alespoň jednou ročně :)

Fenneczech
18.01.2016 5 z 5

Nadčasová kniha. Měl by si jí přečíst každý, kdo nehodlá zbytek života prosedět doma a chce si dojít třeba alespoň nakoupit do obchodu. Pokud se začnete pravidly řídit, získáte nové přátele, zjistíte, že dlouholetý konflikt s někým blízkým bude možná jen Vaše chyba, která se dá jednoduše vyřešit a podobně. Každý den Vás začne víc bavit. Vřele doporučuji.

Asterionela
09.01.2016

Tato knížka zjevně neztrácí nic na své aktualitě, ačkoli byla napsaná v roce 1936. Slibuje, že vás naučí jednat s lidmi a zaručeně získat jejich sympatie. Někdo může říct, že jde vlasně o umění manipulace. Což si nemyslím. Autorovy rady se nesou v duchu "jednejte s druhými tak, jak by jste chtěli, aby oni jednali s vámi" - to znamená s úctou a zájmem. Ono vždycky záleží na konkrétním člověku - pokud tento přístup k lidem pramení z jeho charakteru, pak je kniha užitečnou inspirací a v mnohých oblastech může otevřít oči. Rozhodně užitečné čtení.

Bublushka
19.11.2015 4 z 5

Velmi užitečná kniha. Hned jak jsem začala číst jsme byla překvapena, jak je to čtivé a jak rychle jednotlivé stránky ubývají. A při čtení závěrečné zásady po prvních kapitolách jsem hned zatoužila vzít papír a tužku a vypsat si je, abych je měla stále na očích. Protože jsou pravdivé. Carnegie píše opravdu čtivě a přes různé příklady se dá poučka snadněji pochopit. Čtení jsem si opravdu užívala a byla jsem po každé kapitole dychtivá číst tu další abych se poučila ještě víc. Čím víc se ale kniha chýlila ke konci se mi, zdálo, že rady se vlastně opakují, jen jsou trochu jinak popsány. I tak to ale bylo stále čtivé. Neodpovědělo mi to sice na všechny otázky, které jsem před čtením měla, ale i tak mi kniha hodně dala a dost mi otevřela oči i tím, že vlastně všechny rady byly tak jasné a vlastně jednoduché. Kniha se dá doporučit všem bez výjimky, má totiž v sobě hodně moudra a nikdo po jejím dočtení nezůstane beze změny, ať sebemírnější.

jirkapos
10.11.2015 4 z 5

Četla jsem už před pár lety a ještě jde o výtisk z r.1939. Ale myslím, že jsou zde věci jistě zajímavé, hodné zamyšlení a také vhodné k vyzkoušení v praxi.
Peleus to vystihl přesně: "Není nutné vše napsané ihned brát dogmaticky a stejně tak bezmyšlenkovitě aplikovat."

Peleus
07.09.2015 4 z 5

Velmi americký přístup k věci. Nicméně je zde mnoho příkladů, které mají něco do sebe a přinutí k zamyšlení.

P.S. Není nutné vše napsané ihned brát dogmaticky a stejně tak bezmyšlenkovitě aplikovat.

Dera
09.07.2015 4 z 5

Určitě je lepší být pozitivní, ohleduplný a slušný člověk než rýpavý sebestředný egocentrik. V podstatě toto a samozřejmě mnoho dalšího chce podle mého názoru autor říci. Kdo chce, najde v této knize recept třeba na lepší soužití v rodině, nebo návod na taktní prosazení vlastního názoru. A v žádném případě se nejedná o manipulaci s lidmi. Ať chceme nebo nechceme, chování člověka je vždy účelové. Život je prostě takový. Pokud chceme dosáhnout svého cíle, prostě někdy musíme ubrat z ješitnosti a hrdosti. Doufám, že se mi to podaří...:-)

Sandik
02.04.2015 2 z 5

Tohle je kniha na první pohled velice důležitá a užitečná. Taky je to živoucí knižní legenda, pro Američany s trochu nadsázky řečeno, možná téměř stejně důležitá jako Písmo svaté... Bohužel je to taky kniha, která (kdyby ji šlo důsledně aplikovat, což naštěstí nejde) dělá z lidí stroje a ze vztahů mráz, protože řeší především vnější projevy, nikoli "to uvnitř". Z podvědomých reakcí, které samozřejmě mohou o člověku mnoho vypovědět (a také vypovídají) se snaží udělat vysoce kontrolovanou záležitost, která vám má v lepším případě získat přátele a v horším vylepšit byznys. Jestli je něco opravdu pravou esencí dravého a bezohledného kapitalismu, v tomhle případě kapitalismu který "zprivatizoval a rozprodal" oblast emocí a vztahů, pak je to tahle kniha... Když potkáte Američana, pozdraví vás slovy "How are you", ale přitom ho vůbec nezajímá, jak se máte. Pokud na jeho pozdrav odpovíte jinak než "skvěle", bude vás v horším případě považovat za nezdvořáka a v lepším se možná opravdu začne zajímat, "jak se máte". Třeba takový Němci na obdobnou otázku odpovídají "es geht", což je povětšinou daleko upřímnější ;o)