Jak úspěšně studovat cizí jazyky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete se výrazně zlepšit ve studiu cizích jazyků? Chcete dokonce patřit mezi zhruba 10 procent lidí, kteří dosahují při studiu cizích jazyků výjimečně dobrých výsledků? Tato ojedinělá knížka vám v tom významně pomůže. Autor srozumitelně a čtivě odhaluje tajemství úspěchu známých polyglotů (lidí, kteří ovládají několik jazyků). Nedává falešnou naději, že výsledků dosáhnete bez námahy, ale ukáže vám, jak vaše úsilí velmi efektivně vynaložit. Knížka odpovídá na běžné otázky začátečníků i pokročilých, jako např.: - Jak si efektivně rozšiřovat slovní zásobu? - Mám se biflovat gramatiku, a pokud ne, jak si ji osvojím? - Jaká studijní metoda je pro mě nejvhodnější? - Mám vůbec talent na jazyky? - Do jaké míry si mám jazyk osvojit? - Jak můžu rozvinout své jazykové schopnosti? - Která pravidla je třeba respektovat, aby osvojení jazyka bylo efektivní? Nové vydání navíc přináší rady, jak na těžké jazykové oříšky, například japonské a čínské znaky. Dozvíte se, jaké možnosti a pomůcky při...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158191/jak-uspesne-studovat-cizi-jazyky-smg-158191.jpg 3.116
Žánr:
Literatura naučná, Jazyky, lingvistika
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jak úspěšně studovat cizí jazyky

Přidat komentář
Olafa
28.12.2016

Kniha sumíruje různé způsoby učení jazyků, mně osobně toho moc nového nenabídla, spíše na mě působila lehce motivačně.

Yasm
03.06.2016

Úplně zbytečná, navíc dost zastaralá knížka. Nic nového (a rozhodně ne užitečného) se nedovíte.

Kupka nepřináší žádný vlastní poznatek, kniha mi připadá spíš jako jakási soubor metod těch, co to umí. A je nutno dodat, že sám autor není žádný lingvista ani polyglot, takže těžko říct, proč podobnou knížku píše zrovna on... Nejde mu to.

Reithe
08.04.2013

Tuto celkem útlou knížku jsem si koupil s nadějí, že se dozvím nějakou zvlášť dobrou metodu, kterou bych ještě neznal. Nemůžu říct, že mě obsah vyloženě zklamal, ale většina rad není lidem, kteří se už alespoň jeden či dva jazyky naučili sami, neznámá. Nicméně uznávám, že zajímavé nápady a tipy se zde určitě najdou. Užitečné mi přišly kapitoly o moderních pomůckách, zvláště internetu, kde jsem díky aktualizaci textu autorem našel stránky, o nichž jsem dosud nevěděl. Velmi dobré byly i praktické příklady studijních metod studentů jazyků a polyglotů. Dal bych knize o půl hvězdičky víc, ale zdá se, že to nejde. Škoda.

Štítky

jazyky rozvoj osobnosti

Autor a jeho další knihy

Ivan Kupka

Ivan Kupka
slovenská, 1958

Kniha Jak úspěšně studovat cizí jazyky je:

v Přečtených22x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit4x