Jak to vidí Šichtařová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ty nejzásadnější texty posledních let o společnosti, politice i ekonomice v podání Markéty Šichtařové. Autorka několika bestsellerů, publicistka, nositelka ceny čtenářů Magnesia Litera, známá ekonomka a popularizátorka světa peněz s přispěním svého manžela Vladimíra Pikory ve své nové knize rozcupovává mýty, které se na nás valí z médií. Kniha tematicky volně navazuje na bestsellery Všechno je jinak a Nahá pravda. Všechny texty jsou doplněny aktualizovanými komentáři umožňujícími čtenářovi posoudit téma s novou objektivitou danou odstupem času. Nečekejte žádný suchý, odborný text pro vědátory. Kniha je psána s takovým nadhledem, že ji zhltnete jedním dechem a možná se u toho ještě zasmějete. Je určena pro každého, kdo se zajímá o současné dění. Autoři se nevyhýbají ani výbušným tématům poslední doby: Imigraci, zadlužení, krachu penzijní reformy, svobodě slova, kvótám na vše a tak dál. Podrobují zdrcující kritice naše politiky, kteří z nás záměrně dělají poslušné ovce. Tvrdí, že prožíváme plíživý nástup Velkého bratra tak, jak jej ve svém slavném románu 1984 popsal Orwell. Podle autorů však dosud není vše ztraceno: Svou svobodu si ještě můžeme zachránit, pokud si zachováme zdravý selský rozum…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310165/big_jak-to-vidi-sichtarova-DQM-310165.jpg 3.813
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Jak to vidí Šichtařová

motokatty
30.06.2017

Pokud čtete blog paní Šichtařové tak nemá cenu si knihu pořizovat - je to vlastně sbírka příspěvků a článků z let 2011-2015.
Mám ráda ekonomické (populárně naučné) knihy manželů Šichtařová&Pikora, ovšem v této jsem nepochopila výskyt článků týkajících se domácích porodů. Je mi známo, že paní Šichtařová je jejich velkou zastánkyní, ale dle mého do této knihy takovéto články nepatřily.

R.E.M.
16.03.2017

Pokud budete mít příležitost, začtěte se do Jak to vidí Šichtařová. Doporučuji. Proč? Hm, 1) s autory jsem často nesouhlasila, 2) s autory jsem často souhlasila, 3) u některých částí knihy jsem nebyla ani pro, ani proti, zkrátka, nemám dostatek informací... Hm, to stále ještě neodpovídám na otázku "Proč tedy doporučuji přečíst tuto knihu." - Důvodem jsou samotná témata knihy. Každé téma je podnětné, každé z nich se nás nějakým způsobem týká, stojí za zamyšlení nebo za hledání dalších informací, nejlépe z různých zdrojů. Poděkování patří autorům za sepsání jejich názorů a myšlenek, za připomenutí údajů, na které člověk v záplavě informací pozapomněl, za odvahu jít se svými názory na veřejnost, i za zveřejnění ekonomických analýz. Čtyři hvězdičky.


lucie3777
26.01.2017

Velmi dobře napsaná knížka, ve které je spousta zajímavých podnětů na to, jak se dá na svět kolem nás dívat a dávat si je do širších souvislostech. Úžasná a stane se stálící v mé knihovně.

rasputin
11.11.2016

S některými názory v této knize nemohu úplně souhlasit, avšak doporučuji knihu si přečíst a popřemýšlet. Možná někomu otevře oči. Nic není, jak se zdá.