Jak to mají holky

Jak to mají holky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292933/bmid_jak-to-maji-holky-k1t-292933.jpg 3 98 26

Jsou různé typy holek, ale v zásadě… na některé se můžete spolehnout a některé vás příslovečně bodnou do zad při první příležitosti. Alex, Mollie a Veronica jsou nejlepší kamarádky, jsou nerozlučné ve škole i mimo ni. Všechny holky na škole jim jejich přátelství závidí a na večírcích na nich mohou oči nechat. Ale jak je to s nimi doopravdy? Znají vůbec jedna druhou a dokážou si být opravdovou oporou? Mollie chodí s hvězdou lakrosového týmu, ale není s ním moc šťastná, navíc řeší poruchu příjmu potravy, o čemž málokdo ví. Veronica žije v nestabilní rodině. Táta neustále cestuje a mámu zajímá spíš její trenér Roger než vlastní dcera. Veronica je známá střídáním kluků, má spoustu přátel a vysněnou postavu. Kamarádky si myslí, že má vše, po čem ony touží, přitom Veronica vůbec šťastná není a chybí jí opravdová láska. A Alex? Ta žije jen s maminkou a bratrem. Alex je tajně zamilovaná do svého souseda Drewa, kterého zná odmalička. Je stále panna, protože věří, že tím prvním bude někdo, koho bude milovat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Those Girls , 2015

AndyK
31.05.2017 3 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli si knížku přečíst. Jestli na ni nejsem přece jenom už trošku stará :-) Ale jsem ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Nic není takové, jak se může na první pohled znát a lidská duše je prostě složitá. Obzvlášť ta dívčí a obzvlášť v období dospívání. A když jsou navíc kamarádky tři, problém snad zákonitě musí přijít :-)

DracoMalfoy
25.05.2017 2 z 5

Vadily mi vztahy v knize, takhle to v reálném životě nevypadá.

Attia
17.10.2016 5 z 5

Kniha je opravdu strhující - střední škola je pořádná divočina plná nástrah a nebezpečí. Přežití není zaručeno.

kalinkacz
31.07.2016 4 z 5

Od této knihy jsem neměla velká očekávání, možná také proto jsem z ní v závěru byla tak moc překvapená a nadšená... Nejedná se o náročnou knihu, ale spíše o lehkou prázdninovou roztomilost... Máme tu tři hlavní hrdinky, které jsou na střední školy.. Každý z nás tam byl, ale jsem si jistá, že ne úplně každý si byl vědom, jak vlastně jeho chování vypadá... Tady to máte! Takhle strašně to vypadá... Navíc věřím, že každá holka se v jedné ze tří hlavní hrdinek alespoň částečně najde... Tenhle příběh vám ukáže, jak moc je holčičí přátelství v tomhle věku křehké a co vše ho může zničit nebo obnovit... Budeme svědky dost vulgárních i erotických situací... Ale ano, tahle kniha mě bavila, prostě pohodová a pravdivá záležitost, která je napsána s neuvěřitelnou lehkostí!

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to pohodové čtení o tom, jak se 3 nejlepší kamarádky vyrovnávají se vzájemnými podrazy a promícháním jejich životů. V této knize mi pouze vadila sprostá slova, ale v dnešní době už je to jedno každý tak mluví. Kniha se četla rychle.

Mikik
27.06.2016 4 z 5

Dívčí román o tom, co zažívají mladé slečny a jak je někdy těžké udržet stará kamarádství, když se každá vyvíjíme jinak. Byla to pro mě vyloženě oddechovka, nic náročného, ale četlo se mi velmi dobře.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Lauren Saft
americká
2016  61%Jak to mají holky

Kniha Jak to mají holky je v