Jak šířit lásku

Aby na celém světě láska rozpustila nesnášenlivost, moudrost zvítězila nad nevědomostí, koordinovaný aktivismus nahradil pasivní přijímání a zoufalství, dialog vystřídal výčitky, spravedlnost odstranila pomstychtivost a to vše vedlo k uznání univerzálních práv... To je poselství myšlenek jednoho z nejuznávanějších filozofických osobností planety. Jedině dlouhodobé odhodlané úsilí může překonat opevněné síly hlouposti a chtivosti. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32693/jak-sirit-lasku-32693.jpg 3.98

How to Expand Love, Widening the Circle of Loving Relationships

Duchovní literatura, Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Knižní klub

SilviaKovacikov

Pomerne zaujímavá, človek si z každej knihy Dalajlámu vždy niečo vezme, príp. mu jeho slová pripomenú smerovanie tibetského budhizmu. V podstate jej nemám čo vytknúť, ale nepatrí ani medzi top knihy.

Ajinka126
31.10.2017

Pro mě je to "náročný text". Nečte se mi lehce. Nemyslím to tak, že by textu nešlo rozumět. Vše dává smysl, ale je to těžkopádné. Nesnadno se to čte. Hodně se to opakuje a těžko to udrží moji pozornost. Tuto problematiku bych ocenila formou přednášky.

LordSnape
09.07.2012

Kniha hodná zamyšlení. Dalajlama prezentuje lásku jakožto nástroj k dosažení buddhistického osvícení. Nabízí spoustu meditačních cvičení a v neposlední řadě i neopomenul fakt, cyklického znovuzrození, tudíž každá z bytostí, ke které přijdeme do styku nám někdy v minulých životech byla jistě přítelem, nebo nám nějak pomohla a to i přesto, že nám v tomto nynějším životě škodí. Láska je prostě důležitý aspekt, aby se všechny cítící bytosti zbavily utrpení. Bohužel pro člověka, jehož buddhistické myšlenky nezajímají bude tato kniha, asi jen ztrátou času, nebo až přespříliš nereálným filozofickým pojednáním.