Jak si lidé hrají

Kniha z roku 1964 o hrách, které lidé hrají. Po přečtení knihy se všichni v nějaké hře poznáme a poznáme i naše partnery, rodiče, kolegy. Některé věci se změnily, tak jako doba, ale některé se nemění. Proto zůstává tato kniha i po 40 letech stále aktuální a přínosná pro pochopení vztahů mezi lidmi a chování vlastní i ostatních....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57615/big_jak-si-lide-hraji-9c5-57615.jpg 3.6135
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Dialog

Games People Play

Kniha Jak si lidé hrají

Chesterton
03.07.2021

[audiokniha]
Velké zklamání. Stručné, zjednodušené a povrchní je stejně výstižný popis jako vědecko populární kočkopes.

Z druhé strany je pravda, že jde o snahu přiblížit sociální psychiatrii a s trochou trpělivosti lze pochopit mnohé. Jen už snad existují i kvalitnější publikace . . .

Ivaksa
02.05.2021

Tak mě to tedy nebavilo. Nazvala bych to spíš Vzorce lidského chování, protože o hry jde podle mě v případě že jsme si jich plně vědomy a také od nich očekáváme nějaký cíl. Kniha mi nepřipadala dobrá ani pro laika ani pro odborníky. Taková nepodařená snaha o vědecko populárního kočkopsa.

knihovna1
16.03.2021

Kniha je více pro odborníky, takže jsem dost přeskakovala.

DefaultAutistic
26.02.2021

Nevím, jestli je to chyba překladu nebo originálu, ale část popisovaných her nedává vůbec smysl.

Kutcho
03.01.2021

Prekvapivo veľmi zrozumiteľná a zaujímavo napísaná kniha. Prišlo mi, že to bolo napísané až moc štýlom pre laikov. Jedinú malú výtku mám k jednotlivým hrám, kde mi prišlo, že nie sú vždy opísané do detailov a že ich je málo a mnohé prípady zo života som tam nevidel. Ale inak ide o zaujímavé a poučné čítanie.

pepap
29.09.2020

Trochu mi vadil vedecky jazyk. Nicmene, idea nas lidi vystupujicich v rolich predem danych her me nadchla. V nekolika hrach jsem se sam nasel. Urcite se ke knize vratim.

Aicha196
16.09.2020

Super kniha.i po letech ma svou platnost

ZuzanaK.
06.08.2020

Je fajn si uvědomit, že každý stále hrajeme nějakou roli a je dobré vědět jakou. Na druhou stranu, pokud se touto tématikou už trochu zabýváte, kniha vám dnes asi nepřinese už mnoho nového, pro úvod do tématu ale zcela vhodná.