Jak si lidé hrají?

Otázka v názvu nové knihy známého neuropatologa a vědeckého esejisty MUDr. Františka Koukolíka je postavena na nadsázce a ironii. Autor v tomto duchu – tedy přístupně, avšak s využitím veškerého svého odborného zázemí – pojednává o zásadních tématech lidské existence, jako je stárnutí, vztah k náboženství, násilné řešení konfliktů, deprivace, absurdita, iracionalita. Východiskem publikace jsou texty, které zazněly v pořadu stanice Český rozhlas Leonardo Vstupte! Kniha vyšla v Edici Leonardo, více na: www.rozhlas.cz/leonardo/edice...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34666/jak-si-lide-hraji-34666.jpg 4.615
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Radioservis

R.E.M.

Zajímavá kniha, v druhé polovině úžasná. Některé myšlenky a fakta tesat do mramoru.

To, že mnohé informace z první poloviny byly pro mě středně zajímavé je dáno pouze tím, že už jsem se s nimi setkala dříve, a ne jen jednou - jde tedy pouze o zcela subjektivní míru "poutavosti" a "nevšednosti" předložených fakt a informací.

Jak si lidé hrají? hodnotím jako skvělou knihu, kterou bych někdy ráda přivítala a ubytovala v domácí knihovně.

Ivaksa
24.10.2014

Skvělá kniha pro veřejnost o základních neurologicko-psychologických pojmech. Jako je absurdita, iracionalita, dilema, propaganda, zlo atp.Perfektní podání vědce směrem k běžným lidem. Tu knihu si pořídím do své knihovny, ač jinak si vše půjčuji. :-)