Jak se žilo ve starověku

Jak se žilo ve starověku https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58729/jak-se-zilo-ve-staroveku-i6v-58729.png 5 36 4

Starověk je pro většinu z nás svět mrtvých a vzdálených, často tajemných civilizací dávno zavátých nánosem věku. Tato kniha se nám ho snaží přiblížit na hospodářských a sociálních poměrech té doby, na osudech starých říší, jejich rozmachu a pádu, na jménech slavných postav i na spoustě letopočtů.

Nočnípták
21.06.2018 4 z 5

Vždycky jsem měla ráda dějepis. A na střední škole jsme měli báječnou profesorku, která nás uměla nadchnout pro starověké civilizace. Tato kniha předčí suchopárné učebnice. Dozvíme se zde o vzkvétání i rozpadu starověkých říší, jejich hospodářství. Jak žili lidé v těch dobách.
Když jsem si knihu koupila, už dávno jsem nechodila do školy. Je pravda, že ji pak využily naše děti, ale koupila jsem ji sobecky pro sebe. Teď už si ji ode mne půjčují vnoučata.

RyonMathrin
01.03.2018 5 z 5

Podrobné, krásně ilustrované. Nudný školní dějepis promění v poutavé čtení. Báječné rozšíření obzorů pro starší děti.

lábuska1
19.05.2016 5 z 5

Neměla bych se tu přiznávat, ale ta kniha mně ve školní knihovně tak uchvátila, źe jsem jí prostě MUSELA mít.

martin č.
01.12.2011 5 z 5

Snad díky paní učitelce dějepisu a snad díky této knížce, kterou nám tehdy v 5. třídě doporučila a já si ji běžel hned koupit, mě historie a především ta storověká učarovala až do dneška. Pěkná čtivá knížka s krásnými ilustracemi vysoce svou kvalitou a vzdělávací hodnotou překračující mnohé novější populárně naučné zahraniční překlady.

Autoři knihy

František Honzák
česká, 1949
Pavel Augusta
česká, 1943

Kniha Jak se žilo ve starověku je v