Jak se vyrábí sociologická znalost

Jak se vyrábí sociologická znalost https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53559/jak-se-vyrabi-sociologicka-znalost-53559.jpg 4 50 8

S chutí, s humorem a s hlubokým porozuměním napsaná metodologická učebnice. Metody sociálního výzkumu, obvykle nezáživný a často obávaný předmět studia, se díky této knížce staly pro celé zástupy studentů (a učitelů) nejen srozumitelnými, ale také zábavnými a zajímavými.

moonell
25.11.2020 3 z 5

Pokus o přístupnost látky, která je jinak neuvěřitelně nudná. Není o moc zábavnější ani tak, ale cením snahu.

Dandulka
21.07.2020 4 z 5

Asi jedna z nejlepších z odborné literatury.

jitka3162
25.02.2019 4 z 5

Disman předkládá téma statistiky velice stravitelně, zvlášť pro studenty humanitních oborů. Doporučuji, dost jsem využívala při studiu.

Gweny
21.09.2018 4 z 5

Výborná knížka, když člověk začíná studovat sociologii a přidružené obory a potřebuje se zorientovat v metodologii výzkumu.

Isew
06.03.2016 5 z 5

Nejlepší odborná knížka, kterou jsem kdy četla (a nebylo jich málo). Škoda, že pan Disman již není mezi námi, protože bych mu chtěla napsat, že se mi to zkrátka líbilo. To se mi nestalo ještě nikdy s žádnou jinou knihou. Když mi vykradli auto tak mezi věcmi, které mi vzali, byla i tato kniha. Její ztráta mě naštvala nejvíc. Hned jsem ji začala znovu shánět a nyní ji mám na čestném místě v knihovně. Děkuji vedoucímu katedry, že mě donutil si knihu sehnat. A to jen tím, že řekl: "Mohl bych vám vypsat 14 povinných knih, 20 doporučených a vy byste nepřečetli ani jedinou. Chci, abyste si přečetli tuhle, protože v ní je to, co opravdu potřebujete a bude vás to bavit." To podepisuji v plném rozsahu.

kejty91
20.11.2014 4 z 5

nedala odpověď na vše ale naučila/připomněla hodně - doporučuji!!!

deynna
18.08.2012 4 z 5

Nejsem sociolog, ale potřebovala jsem něco zjistit o metodách dotazníkového šetření apod. Tahle knížka je myslím dobrou volbou, je psaná srozumitelně i pro laika, obsahuje příklad, čte se dobře a rychle, jsou tam i některé úkoly. Netváří se, že všechno ej jasné a černobílé, upozorňuje na limity studia lidského chování.

Derpette
20.05.2012 4 z 5

Metodologie psychologie byl jeden z těch předmětů, kterým jsem se snažila věnovat nejmenší možnou pozornost a vyhýbat se jí jak jen to jde. Díky týhle knížce jsem zjistila, že to všechno není jen o tom naučit se, co dělá která proměnná, ale že metodologie může bejt zajímavá. Vtipně napsaný, snadno pochopitelný, nemám co vytknout.

metodologie

Miroslav Disman
česká, 1925 - 1996
2002  83%Jak se vyrábí sociologická znalost
1969  0%ABC rodinné výchovy. I, (Dítě předškolního věku)

Kniha Jak se vyrábí sociologická znalost je v