Jak se vyrábí sociologická znalost

Jak se vyrábí sociologická znalost

S chutí, s humorem a s hlubokým porozuměním napsaná metodologická učebnice. Metody sociálního výzkumu, obvykle nezáživný a často obávaný předmět studia, se díky této knížce staly pro celé zástupy studentů (a učitelů) nejen srozumitelnými, ale také zábavnými a zajímavými.

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/53559/jak-se-vyrabi-sociologicka-znalost-53559.jpg 4.236
Literatura naučná, Sociologie
Vydáno:, Karolinum
1. vydání originálu:2002
Počet stran:374
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-246-0139-7

Harlan_Wade
15.12.2017

Hodnotný úvod do studia sociologických metod, vhodný i pro nesociology - palec nahorů pro Dismana. Ačkoli si vážím toho, že ji Nakladatelství Karolinum vydalo, za provedení dávám palec dolů. Kniha působí, že vznikala ve značně guerillových podmínkách, místy je to skutečně typografické i gramatické peklo. V textu se navíc odkazuje na grafy a tabulky, které v knize vůbec nejsou (resp. možná jsou, ale pod jinými čísly), řešení úloh najdeme pod jinými čísly než úlohy samotné. Jakýkoli příčetný korektor by si takovýchto chyb měl všimnout při prvním přečtení.

Isew
06.03.2016

Nejlepší odborná knížka, kterou jsem kdy četla (a nebylo jich málo). Škoda, že pan Disman již není mezi námi, protože bych mu chtěla napsat, že se mi to zkrátka líbilo. To se mi nestalo ještě nikdy s žádnou jinou knihou. Když mi vykradli auto tak mezi věcmi, které mi vzali, byla i tato kniha. Její ztráta mě naštvala nejvíc. Hned jsem ji začala znovu shánět a nyní ji mám na čestném místě v knihovně. Děkuji vedoucímu katedry, že mě donutil si knihu sehnat. A to jen tím, že řekl: "Mohl bych vám vypsat 14 povinných knih, 20 doporučených a vy byste nepřečetli ani jedinou. Chci, abyste si přečetli tuhle, protože v ní je to, co opravdu potřebujete a bude vás to bavit." To podepisuji v plném rozsahu.

kejty91
20.11.2014

nedala odpověď na vše ale naučila/připomněla hodně - doporučuji!!!

deynna
18.08.2012

Nejsem sociolog, ale potřebovala jsem něco zjistit o metodách dotazníkového šetření apod. Tahle knížka je myslím dobrou volbou, je psaná srozumitelně i pro laika, obsahuje příklad, čte se dobře a rychle, jsou tam i některé úkoly. Netváří se, že všechno ej jasné a černobílé, upozorňuje na limity studia lidského chování.

Derpette
20.05.2012

Metodologie psychologie byl jeden z těch předmětů, kterým jsem se snažila věnovat nejmenší možnou pozornost a vyhýbat se jí jak jen to jde. Díky týhle knížce jsem zjistila, že to všechno není jen o tom naučit se, co dělá která proměnná, ale že metodologie může bejt zajímavá. Vtipně napsaný, snadno pochopitelný, nemám co vytknout.