Jak se Trivoj smrskl

Jak se Trivoj smrskl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262011/bmid_jak-se-trivoj-smrskl-e4r-262011.jpg 4 22 3

Malý Trivoj vlastně zas tak malý není, asi tak nějak jako ostatní děti. Jednoho dne se však začne zničehonic zmenšovat. Rodiče mu to samozřejmě nevěří a nedají si vymluvit, že to není další z jeho lumpáren. Trivojovo náhlé smrsknutí nepotěší ani paní učitelku, natož pana ředitele. Vtipný příběh o tom, jak málo se dětský a dospělý svět někdy potkávají, a o tom, že žádná potíž není bezvýznamná.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Shrinking of Treehorn , 1972

broskev28
05.06.2019 4 z 5

Další knížka pro ty nejmenší čtenáře, aspoň si myslím - až ji nabídnu dětem, uvidím, jestli se nepletu. Text je zdánlivě jednoduchý a přímočarý, humorný nádech v něm asi najde jen dospělý, který možná knihu bude dětem předčítat. Líbí se mi ilustrace a obecně typografické řešení knížky, od příjemné velikosti k "obálce", přes textové plochy až po černobílé obrázky. A potom taky nápad, kterým se situace nakonec vyřeší - ten by se mohl zamlouvat právě dětem!
P.S. Ovšem jak překladatel Petr Eliáš dospěl ke jménu Trivoj (asi podle vzoru Bivoj), to mi zůstává záhadou. Je však nad slunce jasné, že děti se touhle drobností zabývat nebudou.

teresinha
23.02.2016 5 z 5

Trivoj je úžasný a rozkošný a miloučký! Přečtěte si ho :)

bibi.r
11.09.2015 3 z 5

No já nevím, poněkud zvláštní dílko :). Zajímavý humor, vlastně se mi to asi líbilo, ale nevím, jak na to budou reagovat děti, kterým je knížka určena.

Autorovy knížky

Florence Parry Heide