Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326340/bmid_jak-se-toci-cizinka-oficialni-pruvo-LxR-326340.jpg 4 76 24

Kniha vás zavede jak do zákulisí, tak přímo do děje. Herci, scénáristé, producenti, hudebníci, kostýmní výtvarníci, technici a mnozí další se s vámi podělí a své zážitky a výzvy, kterým čelili, než se tato vzrušující sága objevila na obrazovce. V exkluzivních rozhovorech, včetně Caitriony Balfe (Claire), Sama Heughana (Jamie) a Tobiase Menziese (Frank Randall / Black Jack Randall), se dočtete o jejich o nelehkém úkolu věrně ztělesnit nejoblíbenější postavy románů. Výkonný producent a Ronald D. Moore se svěří s tím, jak pracoval tým scénáristů, jak objížděli vytipované lokality pro natáčení i kolik energie stála výroba kostýmů a staveb, aby vše bylo dokonalé. Kniha také zkoumá všechny epizody seriálu prostřednictvím exkluzivních rozhovorů s jejími autory a režiséry, kteří se s vámi podělí o fascinující fakta z natáčení díl po dílu.... celý text

Umění

Vydáno: , Omega

The Making of Outlander: The Series: The Official Guide to Seasons One & Two , 2016

cayena007
cayena007
19.01.2022

Za mně super knížka, krásné fotky. Já si už pro jistotu objednala 2 díl pro serii 3 a 4 z Amazonu.

vivalamuff
vivalamuff
23.09.2021 5 z 5

Moc hezky zpracovované - jak text, tak fotografie. Dozvěděla jsem se spoustu věcí i o hercích nejenom o hlavních postavách Cizinky. Pro fanouška série naprosto nepostradatelná kniha.

rakakan
rakakan
03.01.2021 5 z 5

Vánoční dárek přečtený jedním dechem. Viděla jsou pouze filmovou první sérii, a potom se dala do čtení všech dílů Cizinky.
Po přečtení této knihy mám chuť sednout k televizi a shlédnout najednou všechny zfilmované série.
Tolik zajímavostí z natáčení, krásné fotografie, postřehy a reakce herců i tvůrců......super!!!

Ronnie68
Ronnie68
15.08.2020 5 z 5

Krásná kniha, která nejen že obsahovala zajímavosti z natáčení, ale také že obsahuje krásné fotky .. rozhodně pro věrné fanoušky je tato kniha nezbytná ... :)

Jido
Jido
14.05.2020 5 z 5

Je to taková Bible pro fanoušky seriálu. Spousta zajímavých informací z natáčení, komentáře herců a tvůrců seriálu a hlavně krásné fotky.

Knihomolka97
Knihomolka97
03.05.2020 5 z 5

Jakožto velká fanynka seriálu jsem si tohoto průvodce nemohla nechat ujít.
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací a některé mě docela překvapily. A samozřejmě nechybělo plno krásných fotek.
Určitě doporučuju přečíst. :)

Wiolinka
Wiolinka
29.03.2020 5 z 5

Jsem fanousek Cizinky takze je jasne ze knizku jsem musela mit a jsem nadsena.
Takze DOPORUCUJI!

Honey19
Honey19
29.03.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, je plná krásný fotografií z natáčení. Líbily se mi také části, které pojednávali o výběru herců. Moc mne nebavily popisy jednotlivých epizod.
Pro fanoušky seriálu doporučuji.

kykiryki28
kykiryki28
10.11.2019 3 z 5

Jelikož jsem velký fanoušek slavné série Cizinky (Outlander), byla to pro mě ve skutečnosti nutnost si pořídit a přečíst tuto knihu. A udělala jsem dobře. Dozvěděla jsem mnoho informací, jak tento seriál začínal nebo také nějaké zajímavosti o hercích. Takže za mě rozhodně přečíst!

Jen doufám, že vyjde další díl tohoto průvodce...

tatjana1737
tatjana1737
15.04.2019 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Bude to znít lehce "šokantně", ale kniha je opravdu průvodcem po seriálu! Takže kdo by po ní sáhnul s podobně bláhovou ideou jako já, že se dozví něco více o literárním světě Diany Gabaldon, jeho postavách či historii míst, ten bude zklamaný. Pokud je ovšem někdo fanouškem nejen knih, ale i seriálu (nebo JEN seriálu), tak naopak bude potěšen. Sama jsem si při listování říkala, co mi ta kniha může dát, a tak mne nakonec velmi příjemně překvapilo, kolik zajímavostí je v ní ukryto.

V úvodu Gabaldonová a tvůrci hovoří o tom, jak dlouho trvalo knihu přenést do vizuální podoby, co vše k tomu bylo potřeba, jak se vybíraly lokace, tvořily kostýmy apod. Tak nějak jsem měla o filmové práci představu, že se udělá konkurz, herci se naučí role, obléknou si nějaké historické oblečení, sehrají svoji scénu a nazdar. Netušila jsem, že zákulisí tvorby seriálu je mnohem složitější a že režisér např. promýšlí scény co do použití světla, barev apod. A stejně propracované bylo v pozadí Cizinky i to ostatní, namátkou např. výběr melodie titulní písně, jejích slov, tvorba vizuální stránky znělky apod. Kromě těchto informací (které mne zaujaly, aniž bych to do sebe či do knihy řekla) pak kniha obsahuje medailony jednotlivých herců ztvárňujících hlavní postavy (se zaměřením na to, jak byli do role vybráni, jak se s ní sžívali, aby svůj literární protějšek co nejlépe ztvárnili, včetně uvedení různých perliček a špeků ze zákulisí - opět nejde o žádná biografická data á la wikipedie či čsfd, ale opravdu spíše o pozadí formování role) a informace o tvorbě jednotlivých epizod. Jen pozor, romantika některých scén může být díky nahlédnutí do filmové kuchyně trochu nabourána, například já se dozvěděla, že v úvodní epizodě to při tanci druidů nevychází slunce, ale jedná se o veliké světlo zavěšené na jeřábu. Popř. že některé interiéry se vůbec nenachází v budovách, kde si je divák představuje, ale ve studiu. Anebo že lesík, kde se procházejí Jaime s Laoghaire, se ve skutečnosti nacházel přes silnici od filmového studia :-). Ovšem i díky těmto údajům se pak divák musí s pokorou sklonit před výsledkem, který působí nesmírně uvěřitelným a komplexním dojmem. A třeba ta vizuální stránka skotské krajiny, nevtíravě podbarvená hudbou nahranou dobovými nástroji, je v seriálu naprosto perfektní.

Kniha kromě textové stránky obsahuje i velké množství fotografií, a to zejména ústřední dvojice, takže zejména fanynky Jaimeho si přijdou na své. Uznávám sice, že kdyby tam jen kvůli mně byl samý Graham McTavish, asi by to lidi tolik nekupovali, ale i tak to trochu zamrzelo ;-).

Jediné, a je to poměrně zásadní, co bych knize vytkla, je to, že v rámci uvádění informací o postavách či ději epizod, jsou uvedeny i zmínky o tom, co v ději teprve bude, jaký bude vývoj některých z postav, jejich osudů, popř. že některá z nich zemře. Pro ty, co seriál teprve sledují či čtou knihu, tak může Průvodce obsahovat těžké zločiny v rámci vyzrazení děje či zápletky, aniž by obsahoval nějaký spoiler alert...

Sabča92
Sabča92
05.11.2018 5 z 5

Pro fanoušky seriálu Outlander naprostá nutnost! Dokonalá seriálová přírůčka díky které se dozvíte tajemství vzniku tohoto skvělého seriálu. Proč tak dlouho po sepsání knihy jsme čekali na první filmovou nebo seriálovou adaptaci? Jak se hledali hlavní hrdinové. Jak se chystaly lokace a vybírala místa natáčení. Co obsahuje ústřední píseň? To vše a mnohem více se dozvíte v této publikaci. Navíc je v průvodci velké množství fotografií.

Sarajana
Sarajana
14.10.2018 5 z 5

Naprosto senzační průvodce první a druhou řadou.

TheMelorry
TheMelorry
21.04.2018 5 z 5

Stejně jako ostatní i já jsem jako nadšený fanoušek Cizinky (knihy i seriálu) prostě musela knihu přečíst. A byla jsem nadšená. Hned na začátku je krásné povídání od autorky o její cestě od napsání knih až ke kývnutí na natáčení seriálu. Byla jsem překvapená kolik lidí na něm pracovalo a jak složitě se každá jednotlivá epizoda natáčí. Samozřejmě nechybí info o jednotlivých postavách, zajímavé poznámky, herců i scénáristů a spousta fotek z natáčení. Z knihy jsem nadšená a všem ji můžu jedině doporučit.

Ewik
Ewik
03.04.2018 4 z 5

Jako fanouškovi celé série "Cizinka" mi ani tato kniha nesměla utéct. Je krásně a poutavě zpracovaná, plná fotografií a detailních popisů. Tvůrci se víceméně snaží držet knižní předlohy Diany Gabaldon, ale také do seriálu promítli své vlastní nápady a zlepšení. Je fascinující jaká spousta lidí stojí za tímto projektem a kolik snahy a lásky tomu věnují. Od hledání herců, lokací, kostýmů a v neposlední řadě jazykových lektorů a historiků. Jako diváci máme možnost vidět výsledek dřiny všech těch lidí a herců, jako čtenáři si můžeme své oblíbence vysnít sami. Úžasné.
Tato kniha je důstojným průvodcem seriálu, i knižního světa Diany Gabaldon samotné. Jsem ráda, že ji můžu doplnit do své sbírky.

cori
cori
29.03.2018 3 z 5

Kniha, která nesmí chybět v knihovně žádné fanynky Cizinky, přináší spoustu fotek a hlavně komentářů herců k jednotlivým stěžejním scénám obou sérií.

Vlastina67
Vlastina67
10.03.2018 5 z 5

Kniha je prostě skvělá. Popisuje cestu od knížky k seriálu. Ta cesta je dlouhá a myslím, že málokdo z nás si vůbec umí představit, co všechno je k natočení historického seriálu potřeba. Nejde jen o práci herců a kaskadérů, ale hlavně o hledání lokací, o natáčení v historických budovách, kde se nesmí změnit vůbec nic, o vytváření kulis, šití kostýmů, výroby nábytku, zbraní... Kniha je zajímavá i v tom, že popisuje vznik jednotlivých epizod seriálu, spolupráci scénáristů - docela mě překvapilo, že každý díl psal a režíroval někdo jiný. Jsem opravdu ráda, že jsem ji našla pod stromečkem, že je má, má vlastní, můj ....... - to jsem se nechala trochu unést - glum :-)
Teď vážně - všem milovníkům Cizinky doporučuji už jen kvůli desítkám nádherných fotografií (dobrá je Ianova zelená noha :-)).

minde
minde
03.02.2018 5 z 5

Miluju Cizinku jak knihy,tak i jako seriál. A tahle kniha je skvělým doplňkem. Ve většině filmových průvodců je plno fotek a skoro žádný text, takže se nic nového nedozvite. Ale v této knize se toho hodně dovíte ze zákulisí nejen o postavách a hercích, které si ještě víc oblíbíte, ale taky třeba o lokacich, kde se natáčelo: např. mě překvapilo a potěšilo, že se natáčelo i v Praze, když hledali lokace pro Paříž v 18.stol. :-)

likaf
likaf
30.12.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Ukazuje pozadí při natáčení seriálu(I. a II. série). Myslím si, že si ji nenechá žádný fanoušek Cizinky uniknout.

bookcase
bookcase
01.12.2017 5 z 5

Určitě by neměla chybět v knihovničce všech milovníků Cizinky. Skvělý průvodce po práci lidí, jejichž jmen v titulcích si všímá jen málokdo. Jak vznikla seriálová podoba knih, co se chce po producentech nebo jak vybírat herce do hlavních rolí, to je jen zlomek toho, co na vás při čtení čeká.

sebemi
sebemi
17.11.2017 5 z 5

Krásná kniha! Ocení ji především milovníci seriálu :)

zfilmováno – TV seriál

Autorovy knížky