Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat

Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86923/bmid_jak-se-stat-uspesnou-vudci-osobnost-vUW-86923.jpg 4 10 2

Kniha pro všechny, kdo chtějí být úspěšnými manažery a leadry ? Dobrý leader vytváří prostředí, kde se daří spolupráci a kde lidé vědí, že jejich zapojení a nápady jsou vítané ? Nešéfujte, ale veďte ? Buďte připraveni převzít iniciativu ? efektivní leader se chová proaktivně a nikoli reaktivně ? Dejte svým lidem příležitost, aby plně využili svého nadání a svých dovedností ? Udržujte si entuziasmus, motivujte své lidi tím, že budete neustále oceňovat jejich práci ? Vypracujte odpovídající systém odměňování, který druhé pobízí k dosažení cílů ? Koučujte a neustále dávejte svým lidem konstruktivní zpětnou vazbu ? Zaangažujte svůj tým do procesu vytváření a dosahování cílů ? Dejte lidem svobodu, ať sami kontrolují svou práci. Povzbuzujte je, aby přicházeli s návrhy na vylepšení ? Když lidé vědí, co přesně se od nich očekává, sami mohou průběžně monitorovat své pracovní výsledky.... celý text

babyboar
29.09.2016 4 z 5

Rady a postřehy pro nově zvolené vedoucí pracovníky. Nijak nevybočují z řady podobných příruček.

valda
29.03.2012 2 z 5

Četl jsem první knihu Dale Carnegieho Jak získavat přátele a působit na lidi, která se mi líbila. Autorem téhle knihy ale není Dale, i když má velkou fotku na obálce. Jako autor je podepsána organizace, kterou Dale založil, takže ani nevíme, kdo je vlastně autorem. Kniha obsahuje jen pár Daleových citací, ty často ani nesouvisí s vedením lidí. Většina textu je mlácení slámy, nic neříkající poučky, nudné rady. Něco zajímavého kniha obsahuje opravdu jen velmi výjimečně. Struktura knihy se snaží podobat autorovu stylu, ale třeba příklady ze života působí opravdu velmi uměle a zbytečně. Přijde mi to jako kdyby se nějaký fanda Dalea rozhodl podle něj psát, ale neměl absolutně nadání. Pokud vás zajímá téma knihy, tak se raději podívejte někde jinde. Tohle je opravdu jenom nastavovaná kaše.