Jak se dělá kniha

Jak se dělá kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409971/bmid_jak-se-dela-kniha-wR9-409971.jpg 4 47 6

Čtvrté, doplněné a aktualizované vydání úspěšné příručky, nepostradatelné pro každého, kdo se zabývá vydáváním či redakcí knih. Kniha popisuje nejrůznější aspekty přípravy rukopisu, jeho technického zpracování, ekonomického posouzení, autorsko-právního zajištění a umístění na trhu. Nově je přidána kapitola o e-knihách. Je proto užitečná rovněž pro každého, kdo se podrobněji zajímá o to, jak vzniká kniha, o ekonomické či právní otázky, které jsou s vydáváním knih spojené. Obsahuje na 170 grafů, obrázků a tabulek, jakož i řadu příkladů.... celý text

konstelanski
04.11.2020

Moje očekávání, po přečtení názvu, směřovali k prvotní myšlence autora knih, až po konečný přenos k čtenáři.
Omyl, je to učebnice nakladatelství.
Statistiky z předminulého desetiletí tam snad ani nemusely být.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Výborná kniha, ktorá je sprievodcom na knižnom trhu a pomôckou pre tých, ktorí chcú začať s vydávaním kníh. Orientuje sa v základných typografických a technologických pojmoch, ale najmä ekonomike vydávania kníh. Kniha je názorná a doplnená grafmi a obrázkami. po prečítaní si vytvoríte obraz, ako funguje knižný biznis. Pre toho, komu je táto oblasť blízka, knihu určite odporúčam pre ďalšie fungovanie a rozbehnutie aj vlastného vydavateľstva.

Elmo
19.07.2019 4 z 5

Zajímavé. Některé informace jsou už poněkud zastaralé, ale z většiny je nové vydání aktualizováno.
Nakladatel, typograf, knihkupec i čtenář si v knize najde to své. Já jsem sice kapitoly o právní stránce věci a detailní matematické rozbory vynechal, ale stejně jsem nahlédl pod pokličku výroby knih.
3 a půl hvězdy

Kaaramelka
26.12.2016 4 z 5

V knize naleznete grafy, tabulky i obrázky pro lepší upřesnění a představy. I když je to hlavně o technické stránce knih, bavilo mne to. Líbilo se mi nahlédnout na knihy z jiné stránky, přesto bylo pro mě těžké vnímat knihu jako jakýsi druh zboží.

Monicay
21.05.2014 4 z 5

Informační příručka pro nakladatele obsahuje zajímavé informace, i když v roce 2014 už docela zastaralé. Přesto je to zajímavý vhled do fungování nakladatelství, která si jinak informace o rozdělení nákladů, úspěchu vydávaných knih a jejich nákladu pečlivě střeží. Autorský zákon, který je do knihy vložený, je tam podle mě zbytečný, není problém si jej dohledat na internetu.

Lenka4
28.08.2013 4 z 5

Po přečtení mám dojem, že je jednodušší knihu napsat, než vyrobit. Souhrnné informace o tom, co je pro vydání knihy důležité a nutné, ocení hlavně ten, kdo se chystá vydat své dílko vlastním nákladem. V každém případě je to zajímavý pohled do vydavatelského zákulisí.