Jak se bude vaše dítě jmenovat

Jak se bude vaše dítě jmenovat https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33866/jak-se-bude-vase-dite-jmenovat-33866.jpg 5 39 10

Již čtvrté vydání této knihy je aktualizované v souladu s jazykovým, společenským i legislativním vývojem. Obsahuje jména česká i cizojazyčná, věnuje se jejich významu, pravopisu, výskytu a oblibě. Nově je zařazen jazykový výklad nového zákona o matrikách, jménu a příjmení, dále pasáž seznamující s proměnlivostí obliby jmen v uplynulých sto letech a měsíční kalendárium obsahující jména ze slovníkové části publikace.... celý text

Noisette73
14.02.2024 5 z 5

Kdyby mi jen někdo řekl jak hrozně těžké je shodnout se na jménu potomka... :D No, jméno máme už pro druhé dítě jsme ho v této knize nakonec po dlouhém boji dokázali najít, takže doporučuji. :D

palka452
29.12.2022 2 z 5

Mrzí mě že kniha je pojata pouze pestrosti jmen ale ne jejich karmickým významem...

boxas
05.02.2022 5 z 5

Doplněné a aktualizované vydání knihy, kterou považuji za nejlepší tohoto typu u nás.
A pozor! Důležitá věc! Když si vymyslíte nějaké jméno pro svoje miminko a najdete ho v této knize, musejí !!! vám ho na matrice zapsat! Je to totiž kniha využívaná úřednicemi a úředníky v matriční praxi a na tuto knížku se vždy můžete odvolat.

Renncha
16.11.2019 5 z 5

Skvělá, krásná a inspirující. Tolik hezkých jmen. Spokojenost maximální :)

Freedomova
23.12.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem si koupila, když jsme začali plánovat miminko a je naprosto skvělá.

Shashlick
14.07.2018 5 z 5

Kniha nemá za cíl vám radit, jaké jméno vybrat pro svého potomka podle postavení hvězd, numerologického významu a podobných nesmyslů.
Jedná se o věcný popis legálních možností určení jména (nejen novorozenců). Zároveň je to takový menší exkurz do historie vzniku jmen, hodně souvislostí pro mě bylo překvapením.
Samozřejmostí je seznam nejběžnějších jmen s jejich popisem. I my jsme díky této knize nakonec dospěli ke jménu pro našeho syna.

kap66
11.01.2018 5 z 5

Kniha nejen pro budoucí rodiče (musejí dodržet pravidlo, že jméno nelze vymyslet, ale už musí existovat), ale i jako studijní pomůcka. Zajímaly mě cizojazyčné podoby - a kolikrát mě překvapilo, která jména jsou vlastně stejná: Jana a Johana (to samozřejmě), ale s nimi i Ivana. Zdeněk = Denis.
Baví mě občas ji vzít do ruky a začíst se, aniž bych informaci nutně potřebovala. Je to zkrátka počtení pro radost.

Hebrey
05.12.2016 5 z 5

Knížku jsem objevila snad už po jejím prvním vydání a jako malá jsem si s oblibou a pravidelně půjčovala z knihovny. Díky ní jsem se začala o jména a jejich významy zajímat.

Margaretta
25.08.2013 3 z 5

Určitě zajímavá a inspirativní kniha. Dočetla jsem. Se zde spoustu nových věcí.

aychend
11.08.2011 5 z 5

Vynikající knížka, hodně často ji používám!