Jak pukaly ledy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nenásilná revoluce je tvůrčí proces. Myslím, že z největší části je doménou vizionářů a básníků. Tenhle deník o 292 hodinách jedné revoluce vznikl z poznámek narychlo črtaných po notýskách, na útržcích papírů i na okrajích novin. Kniha patřila mezi bestsellery 90. let. obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl: Vladimír Nagaj foto: Jaroslav Krejčí a Herbert Slavík...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40468/jak-pukaly-ledy-40468.jpg 3.854
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Jak pukaly ledy

nicolettkaa
01.04.2021

Souhlasím z komentářem xxtom. Kniha je to zajímavá, ale místy jsem se u ní nudila a měla jsem co dělat, abych ji dočetla. Ocenila bych, kdyby na začátku bylo alespoň krátké shrnutí tehdejší situace a důvod revoluce. Já toto sice znám, ale další a další generace by v tomto už mohly být ztracené. (Otázkou zda to pak vůbec bude ještě někoho zajímat.)

xxtom
15.07.2018

Určitě zajímavé čtení. Na 220 stranách popisuje autor dění během 12 listopadových dnů 1989. Z méno pohledu bylo vše popsané až do zbytečných detailů. Navíc bez vysvětlení souvistlostí, takže s přibývajícím časem bude méně a méně srozumitelná pro čtenáře.


madonna6956
18.11.2017

Velice podrobné, šokující, pravdivé.
Skvělá kniha.

Mahuleno
19.10.2017

Je určitě dobré, připomenout si, že bylo třeba pro "sametovou" něco dělat (myšleno v dobrém slova smyslu). Prostě se jenom tak "nevylíhla". Ale to by byl komentář spíše politický, do toho se tady nechci pouštět. Takže jenom krátce - zajímavý popis událostí doby a angažovanosti osob, bezprostředně se podílejících.

Messilina
10.10.2017

Velké dobrodružství zvané " Sametová revoluce" očima toho, kdo byl tzv. při tom. Za mě dobrý dobový dokument.

Hubertus
13.01.2017

Vzhledem k tomu, že jsem ročník 93 a revoluci jsem nezažil to pro mě byl opravdu barvitý a autentický pohled na revoluci. Kniha skvěle popisuje zákulisní jednání a vznik, pozadí a atmosféru OF.

Marčullkas
25.02.2014

autentický pohled na revoluci.

Morgainne
18.09.2012

Ú T E R Ý 21. L I S T O P A D U

00:15 " Je to možný?"
Ptá se Václav Havel. Právě jsme mu triumfálně přinesli Na zábradlí venkovské vydání Lidové demokracie.
"Není, pane Havle," povídám.
"No ne, vážně, je to možný?" ptá se znovu. Úžas se vylil v břehů. A radost. Nepamatuji, kdy jsem naposled viděl člověka, jehož by radost tak prostoupila. V pravé ruce drží skleničku, levou si v týle prohrábne vlasy, podívá se na chvíli vzhůru, pak se na mne usměje s neslyšným vzkazem. Ano, taky si to myslím, pane Václave: Život je opojné dobrodružství.
"To by mě nenapadlo," řekne potichu, jinak snad ani nemluví - "že když člověk něco takového v neděli odpoledne napíše, bude to v pondělí v noci v novinách."

P Á T E K 2 4. L I S T O P A D U

19:20 Vracíme se k Laterně. Michael nabízí mladému řidiči peníze, ten je s úsměvem odmítá: "Já se rád někdy jen tak projedu po Praze."
"Pojď se projít," navrhuji Michaelovi. "Já bych šel ke svatému Václavu."
Jdeme lezavým deštěm a máme pocit, že tak krásné počasí jsme ještě nezažili.

19:38 Z pasáže Alfa se řítí nějaký chlapec v kožené bundě a řve.
"Padl Jakeš! Padlo politbyro!"

19:42 Před sochou svatého Václava se shlukl hrozen lidí. Kdosi k nim mluví přes mikrofon: "A to je už dnes opravdu všechno. Zítra nashledanou!"
"Počkejte! Počkejte!" skandují nějací studenti vedle nás. Muž u mikrofonu neslyší, slézá z podstavce.
"Počkejte!" křičí tenoučká blondýna, proplétá se davem. Za okamžik je mluvčí znovu u mikrofonu: "Přátelé, tak přece ještě jednu zprávu na dobrou noc!"
Prší, ale do deště létají čepice. A celé náměstí tančí.

1