Jak přicházejí sny

Jak přicházejí sny https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133867/bmid_jak-prichazeji-sny-dIB-133867.jpg 4 124 38

Co se stane, když zemřeme? Chris Nielsen nezná na tuto otázku odpověď, dokud nepřijde při nehodě o život. Teprve tehdy odhaluje skutečnou podobu posmrtného života. Přestože se však dostane do nebe, není zcela spokojen. Chybí mu totiž jeho žena Annie. Následující tragédie ohrozí jejich shledání a Chris proto dobrovolně dává svou duši všanc, aby Annie zachránil z říše věčného zoufalství. Dokáže láska spojit to, co nebe a peklo rozdělily?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

What Dreams May Come , 1978

ber-tram
13.04.2016 3 z 5

Jsem holt cynik, když nechápu, jak může být někdo fixován na manželku natolik, že se k ní chce nejdřív ze záhrobí vrátit, a když to nejde, aspoň tam na ni počkat a pak ji stůj co stůj hledat, namísto aby si cenil toho, že se konečně může před ní zašít. Avšak i nenapravitelný cynik vycítí, jak laskavou knihu dostal do rukou. Až příliš laskavou. 18/16

vikaa
07.04.2016 4 z 5

Jako první jsem kdysi dávno viděla film a ten se mi teda moc nelíbil (hlavní hrdina mi byl nesympatický - nemám ráda herce Robina Williamse). Kniha začala docela dobře, ne, že by se četla jedním dechem, ale přece jenom tam byl vidět nějaký spád. Oproti filmovému příběhu byl ten knižní daleko uvěřitelnější a opravdovější. Nevím, jestli bych byla ráda, kdyby život po životě vypadal takto, ale naštěstí to, zda bude vypadat stejně, úplně jinak nebo nedejbože nijak, nemůžeme nijak ovlivnit....
Za mě tak 3 a půl hvězdy z pěti.

LordSnape
03.04.2016 5 z 5

Po přečtení téhle knihy jsem se přestal bát smrti.

Mišulenka
21.08.2015 2 z 5

Silný příběh. Příběh o velké lásce, o hledání a pochopení, o naprostém nepochopení a následné rezignaci, příběh o poznání smyslu života a neutuchající naději.
Jestli je něco po tom, když už nic není, jestli mám i já naději na podobný myšlenkový svět, na reinkarnaci, bude to fajn. Stačí tomu jenom věřit.

Je znát, že autor má o tématu hodně načteno, ale forma, jakou je příběh vyprávěn, je tak strašně klišoidní a laciná, až mi z toho bylo místy nedobře. Možná to je chyba překladu, nevím, ale měla jsem s tím velký problém. Stejně tak s pocitem, že se autor marně snažil o laické napodobení Dantovy Božské komedie, což bylo i jednou zmíněno v souvislosti s vrstvami země v životě po životě. Kdybych byla mladší, asi bych byla nadšená.
Takhle jsem potěšená tématikou jako takovou, myšlenkou a ponouknutím jít dál, i když už si sebevíc budu myslet, že to nejde, a tím obrazem velké a silné lásky, která se zpočátku zdála růžovoknihoidně dokonalá, ale byla plná hrbolů jako kterákoliv jiná...

Ellbereth
01.04.2015 5 z 5

Hodně na přemýšlení....Film byl zábavnější, ale kniha vás zasáhne víc. Můžu jen doporučit,

tygrilady
30.07.2014 5 z 5

Perfektní kniha, ale film se mi líbil víc.

jethro.tull
16.04.2014 2 z 5

Kdysi mě zaujal film Jak přicházejí sny svým vizuálním, výtvarným provedením. Kniha samozřejmě nic takového neobsahuje. A tak zbyl jen popis. A to mně nestačilo.

vpadysak
22.02.2014 5 z 5

Krásna kniha, s hlbokým ďalekosiahlym námetom. Snaží sa popisovať život po pozemskej smrti, bez zakalenia akýmkoľvek náboženstvom.

orhiken
29.01.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka na věky věků. Nerada čtu něco podruhé, nedej bože po třetí, tahle je velikou úžasnou výjimkou :)

MISKA26
24.11.2013

Dobrý den schanim knihu jak přichazeji sny klidně i koupim v dobrem stavu nebo kde bych ji ještě koupila.Děkuji psat mužete na 736111545

SnowCat_5
18.11.2013 5 z 5

Kniha mi potvrdila některé mé domněnky a myšlenky, které v hlavě někdy mam. A tak nějak, mi zmírnila můj strach :)

mausevir
13.11.2013 5 z 5

Tato kniha byla mou první s tímto tématem. Kniha je psaná velmi dobrou / jednoduchou formou, takže jsem se do čtení ponořil jako ještě nikdy, kniha je zvláštním způsobem, aspoň pro mě napínavá a zajímavá, proto jsem nemohl odejít od čtení a přečetl jsem ji za 1 den, což se mi stalo pouze u Harryho Pottera a to už je literární kalibr! Na knihu velmi rád vzpomínám, hodnotím ji jako vynikající, stejně jako její zfilmovanou podobu a pro ty z vás, které zajímá nebo se jim líbí tématika zabývající se životem po smrti je tato kniha skvělou volbou. Vřele doporučuji :)

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Na knihu ani film nedám dopustit. Je to jedna z knih, která mě dotáhla k dalším knihám této problematiky ale žádná na mě nepůsobila a neměla takový náboj jako tato. Knihu jsem četla mnohokrát a vždy ve mne vzbudí mnoho pocitů. O to víc mne mrzí, že její skvělý autor, který má na kontě více působivých titulů, už není mezi námi :-(

bookgover
06.04.2013 3 z 5

Mnohem lepší jak film

Sceptre
15.05.2012 5 z 5

Geniální kniha, člověk by věřil, že to tak opravdu je.
Četla jsem jí teď podruhé asi po 10 letech a zdála se mi ještě lepší.

Pemca
04.03.2012 4 z 5

moc pěkný příběh o životě a smrti, knížka se čte tak lehce, že se člověk do ní tak ponoří, že mu přijde jako kdyby doprovázel hlavní postavu při jeho cestě do neznáma, určitě se k této knize jednou vrátím.

Shayninka
07.02.2012

Báječná knížka:-p

Barbanka
21.10.2011 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. začátek sice nic moc, ale kdo vydrží...nebude litovat...Film mě ale dost zklamal, z knížky tam není ani polovina,celkově je to nějaké jiné....

zfilmováno sny posmrtný život umírání duchařské romány záhrobí

Richard Matheson
americká, 1926 - 2013
2008  80%Já legenda
1999  83%Jak přicházejí sny
2022  77%Zmenšující se muž

Kniha Jak přicházejí sny je v