Jak přežít nejen teroristický útok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příručka pro každého. Nebezpečí tohoto světa je mnohem větší, než si myslíme a připouštíme! Terorismus s námi byl, je a bude. Jen se budou měnit aktéři, způsoby provedení útoků a cíle, kterých chtějí teroristé dosáhnout. Otázkou není, jestli u nás také dojde k teroristickému útoku. Nevíme jen kdy, kde a jak. Teroristické útoky - bomba, střelec, auto najíždějící do lidí, únos letadla Další hrozby - blackout, hrozby na cestách, nebezepčí na internetu Štěstí přeje připraveným... Naučte se základní pravidla, která zvyšují vaši šanci na přežití nejen v případě teroristického útoku. Evakuovat, nebo ne? Utíkat, nebo zalehnout na zem? Poslechnout útočníka, nebo jít proti němu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345341/big_jak-prezit-nejen-teroristicky-utok-N9T-345341.jpg 2.915
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jak přežít nejen teroristický útok

Ricardus
28.04.2018

Krátká, úderná, poplatná své době. Kdo čeká detailní instrukce, jak se chovat při "té či oné" katastrofě, bude asi zklamán. Nestane se z Vás profesionál na přežití v džungli "skaut-zelený baret". Cíl knihy bych spíš nazval "stručně osvětový". I přesto, že je kniha krátká, tak obsahuje velké množství důležitých a zajímavých informací - na většinu těchto věcí většina lidí i přesto kašle a cítí se neohrožena. Kolik lidí, když cestuje do islámského zahraničí, je zaregistrováno v DROZD, kolik má rozdělené peníze na mnoha místech, kolik má po ruce nouzová čísla např. na české konzuláty aj ? Kolik lidí při Blackoutu uteče chytře někam do sadu stromů a na venkov a kolik půjde radši rabovat supermarkety? Kolik má doma zásob vody a jídla na týden, alternativní zdroje energie...? Kdyby lidé nastudovali a hlavně PRAKTIKOVALI i jen tohle málo, ČR by byla bezpečnější... Ale to už by byli za "podivína"... ;)

Aleen
26.08.2017

Upřímně, čekala jsem od takové kapacity lepší návod, jak se připravit na všemožné scénáře a skutečně užitečných rad, pro mně konkrétně, jsem příliš nezískala. Chápu, že opakování je matka moudrosti, ale...kolikrát se musí něco zopakovat v knize s pár stranami, aby si člověk nepřipadal jako v první třídě ZŠ? Tolikrát jako zde asi ne....No, nejspíš jsem poslání tohoto dílka úplně nerozklíčovala :-)


Belatris
08.06.2017

V brožurce je řada užitečných rad a tipů, ale rozhodně jich není tolik, aby se to nutně muselo vydávat. Na každé straně je vidět snaha roztáhnout text co nejvíce, jen aby se potiskly všechny předem určené stránky a nakladatel něco utržil.
Podle mého by to chtělo strávit nad konceptem knihy více času, propracovat ho a pak každou kapitolu pojednat co nejkomplexněji.
V té už tak hodně tenké brožuře se totiž řada věcí opakuje (slovo od slova), což na tak malém prostoru působí hodně diletantsky. Tato kritika se vztahuje výhradně k formě a konceptu, nikoliv k odbornosti autora samotného. Jen mi přijde, že nakladatel vůbec nevyužil nabízený potenciál a místo skvělé knihy s návody, radami a užitečnými informacemi či statistikami vznikla brožurka, která klidně mohla mít deset stran.