Jak překonat starosti a stres

Jak překonat starosti a stres https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110384/jak-prekonat-starosti-a-stres-110384.jpg 4 8 1

Kniha pro všechny, kdo chtějí vést vyrovnaný život. Podle svých vlastních slov byl Dale Carnegie v mládí jedním z nejnešťastnějších lidí na světě: dělal práci, kterou neměl rád, žil mimořádně chudě a jeho život byl plný obav a starostí. Jednoho dne se ale rozhodl zásadně změnit svůj neuspokojivý život: odmítl doslova ze dne na den žít ve světě plném stresů a začal aktivně pracovat na svém rozvoji. ? Naplňte své nitro myšlenkami na klid, odvahu, zdraví a naději ? Nikdy se nesnažte vyrovnat účty se svými nepřáteli ? Neřešte stále dokola věci, které už jsou za vámi ? Naučte se vidět, že dostáváte od života více kladných věcí než záporných ? Když vám osud začne házet klacky pod nohy, pokuste se s nimi zatopit ? Smiřte se s nevyhnutelným a vytěžte z takové situace maximum ? Udržujte si zdravý pohled na věci – hledejte především jejich smysl a podstatu ? Obavy vytěsněte aktivitou, vytrvalostí a houževnatostí Kouzlo a účinnost carnegieovských rad spočívá v jejich jednoduchosti. Jeho návody jsou založeny doslova na zdravém rozumu a na časem prověřených postupech.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Práh
Originální název:

Overcoming Worry and Stress , 1948


více info...

Přidat komentář

1amu
20.02.2020 3 z 5

Příběh autora mi připomíná povídání o tom jak obyčejný človíček ke štěstí přišel. Inu byl z USA a my víme, že se tam takovým lidem občas daří.
Dale Carnegie se narodil v roce 1888 v Missouri v USA a vzdělání se mu dostalo ve Warrensberg State Teachers College. Nejdříve pracoval jako prodejce, potom se pokoušel stát hercem. Odcestoval do New Yorku, kde začal vést kurzy komunikace pro dospělé v YMCA. V roce 1912 se zrodil Dale Carnegie Course. Dale Carnegie byl ve své době význačný lektor a vyhledávaný poradce světových vůdčích osobností. Psal novinové články a měl svůj vlastní rozhlasový pořad. Tento svět opustil v r.1955.
Carnegieho názory byly kritizovány již jeho současníky, kteří poukazovali na jeho naivní účelový optimismus a bigotnost. Některé názory jsou kritizovány i v současnosti,šťastný život je vždy naplňující život, ve kterém se všechny problémy nedají řešit motivací. Každé jednání obsahuje šance, ale i rizika. Carnegieho pozitivní myšlení vede k ignorování rizik. U nekritických lidí to dokonce může vést ke ztrátě kontaktu s realitou.
A jsme "u jádra pudla". Autor publikoval převážně v konci 40-tých a začátku 50-tých let minulého století. U nás došlo k vydání knih D.C. až ve století XXI. Vládnoucí soudruzi v čele s Bilaky a Jakeši pádili směrem k vytyčenému komunismu, tak proč vydávat jakési plky kapitalisty, že jó ? My nemáme starosti ani stresy.
Přesto si myslím, že myšlenky a úvahy autora jsou více méně překonány. Takový kmotři jako Roman Janoušek, alias Kolibřík - přece nečetli a nestudovali z knih D.Carnegieho.