Jak postavit železnici - Technická pohádka ze století páry

Jak postavit železnici - Technická pohádka ze století páry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352434/bmid_jak-postavit-zeleznici-technicka-po-znP-352434.jpg 5 10 2

Až někdy pojedete vlakem, zkuste si představit krajinu před vznikem železnice. Všechny ty mosty, tunely a nádraží totiž působí dojmem, jako by tu byly odjakživa. Cestujete si v pohodlném vagoně a vůbec vás nenapadne, že zrovna v tom stejném místě, kde sedíte, mohl být dříve neprostupný prales, skála nebo bažina. Železnou dráhu začali budovat naši předkové před více než sto sedmdesáti lety a postavili ji dobře. Obešli se tenkrát bez bagrů, elektrického proudu a mobilních telefonů. Zůstalo po nich nesmírně užitečné dílo, které klidně může sloužit ještě v?příštím století. Na světě jsou i další prastaré vynálezy užívané dodnes. Jedním z nich je třeba kniha. Umožňuje nahlédnout do mysli jiného člověka nebo cestovat časem. Nic nám tedy nebrání ty dávné stavitele železnice navštívit.... celý text

ZelenýAnton
22.12.2021 5 z 5

Super kniha pro vlakové děti, hravou formou zhltnou i technické detaily.

Godvind
31.03.2018 5 z 5

Velmi pěkná knížka, kterou mohu doporučit všem malým milovníkům vláčků. Se synkem (7 let) jsme ji zhltli téměř jedním dechem, nenudil se ani jeden z nás.

Hezký příběh z doby vzniku železnice, nádherné ilustrace a spousta ponaučení navrch.

vlaky

Kniha Jak postavit železnici - Technická pohádka ze století páry je v