Jak pochopit muže

Jak pochopit muže https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32240/bmid_jak-pochopit-muze-Ybf-32240.jpg 3 14 4

Milé dámy, víte, že muži vůbec nejsou složití? Jenom musíte pochopit, na jakém principu fungují.

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Wie Männer ticken , 2005

Mr.Fox
25.08.2020 2 z 5

Sic je kniha určena výhradně ženám, ale i mě jako muže dokázala obohatit. Ne však ve smyslu, že bych sám sebe (a muže obecně) pochopil, ale že jsem si více uvědomil rozdíly mezi námi. Muži a ženy se v mnoha ohledech rozchází, ať už myšlenkově, názorově, životním postojem, chápáním druhého a podobně. Nikdy nebudou tvořit dokonalý pár plný porozumění, ale mohou se snažit druhému porozumět a tím si ulehčit trápení. A především o to v případě této knihy jde. Určité věci u mužů zkrátka nelze změnit, či lze, ale "přístupem, kterému muži rozumí". Nelze však informace zde uvedené brát jako styčné, poslouží spíše pro pobavení a uvědomění si, než jako odborné rady k řešení partnerských problémů. S mnoha kapitolami musím souhlasit, autor nemluví z cesty; některé však byly naprosto zarážející a zcestné, až jsem se podivil, že je autor myslí vážně - proto je potřeba brát knihu s nadhledem a ne doslovně. Výtku mám ke zpracování knihy a autorovu občasnému přístupu dělat z muže primitivy, stejně jako nápadnému (až protivnému) zaměření autora proti ženám. Dámy, čtěte, ale nenechte se urazit. :-)

MartinaMartina
30.10.2018 5 z 5

Zábavná kniha plná pravdy. Už se na manžela nezlobím, když chodí čůrat po zahradě :D
Doporučuji všem ženám (ale i mužům).Když nepochopíte, budete alespoň vědět proč........ A v návaznosti naknihu Jak pochopit ženu dodávám - ženu je těžké pochopit, je lepší si zvyknout :)

Antonín34
08.09.2017

Musím reagovat na komentář PETUVO.
Chytrá žena si knihu přečte. Vezme si z ní to co potřebuje a nad zbytkem mávne rukou a jde si přečíst jinou mnohem zajímavější knihu.
Hloupá žena přečte návod a bude se pouze podle něj řídit.
Hádavá žena stejně jako muž bude reagovat ješitně. Svým pohoršením, obhajobou a potom pomluvou či svým neomylným přesvědčením, které samozřejmě musí zveřejnit. ;-)

Německý odborník na mužské myšlení Hauke Brost tvrdí, že existují jen dvě možnosti, jak muži přiblížit svá přání: buď mu to všechno jasně a věcně vysvětlíte, nebo předvedete (beze slov). Je jedno, kterou možnost si vyberete, ale vždy dbejte na to, aby nedošlo k nějakým výčitkám, nebo narážkám na jeho neschopnost.
„Jakmile mají pánové pocit, že jim chcete poskytnout doučování v jakékoli oblasti, jejich chuť na cokoliv se vytratí. Něco takového může vést k několikaměsíční snížení sebejistoty i erekce, a to jen kvůli strašné nejistotě, kterou trpí,“ uvádí zmíněný odborník s tím, že když přece jen zvolíte cestu bezohlednosti, bude si partner přát, aby se o vašich přáních nikdy nedozvěděl. Když už tedy musíte na něco poukazovat a upozorňovat, tak na druhou stranu i chvalte, ať jsou misky vah vyrovnané! ( část textu zapůjčeného z rozhovoru s Petrem Weissem)

Když knihu čtete, ať už jakkoliv špatná, dočtěte ji a možná i pochopíte oč autorovi šlo. Nepřerušíte někoho přeci jen tak uprostřed věty.

Petuvo
16.03.2014

Tohle je vážně návod pro ženy, jak pochopit muže? To určitě. Je to návod pro ženy, jak se stát naprostou služkou bez názoru a jen tupě sedět, mlčet a jen mu nastavovat zadek, aby se cítil dobře. Neříkám, že ženy jsou úžasné. I ženy i muži mají chyby. Ale muž jen sedí a dělá věci, které miluje, a málo kdy pro ženu udělá něco, co má ráda ona. Žena, aby pochopila muže, si přečte tuhle knihu, protože chce být nejlepší ženou. Ale muž by si knihu o ženách nikdy nepřečetl. Muži berou ženy jako samozřejmost, a na slzy a snahu dojde tehdy, až ho žena opouští a někdy dojde jen na ubohé sliby, které ani nesplní. Žena sní o muži z romantického filmu. Sní o tom muži, který jí bude podestýlat na růžích, dokud si žena neuvědomí, že je pro něj jedinou ženou na světě. Už u 30-té stránky jsem ztratila trpělivost číst. Pan Hauke Brost muže hodně brání. A jako příklad používá ty nejhorší ženské, které zná, čímž nás pěkně ponižuje!

muži ženy partnerské vztahy

Hauke Brost
německá, 1948
2008  59%Jak pochopit muže
2007  56%Jak pochopit ženu
1996  100%Mozkový super jogging
1995  100%Mozkový jogging

Kniha Jak pochopit muže je v