Jak novináři manipulují

Kniha reportéra stanice CBS a nositele sedmi prestižních ocenění EMMY odhaluje, jak média zkreslují zprávy. Téměř třicet let pracoval Bernard Goldberg pro televizní stanici CBS a za tu dobu nasbíral dost nelichotivého materiálu o některých žurnalistických praktikách: například čemu se movináři věnují a čemu se nevěnují a proč, kde končí jejich ochota analyzovat skutečnost, jak svůj osobní prospěch nadsazují prospěchu obecnému. Goldberg sice píše o Americe a především o televizi, ale mnohé závěry a jedinečná odhalení v této oblasti platí obecně. Vydání první...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24419/jak-novinari-manipuluji-24419.jpg 3.411
Literatura naučná
Vydáno, Ideál

Bias, A CBS Insider Exposes How the Media Distort the News, 2002

Kniha Jak novináři manipulují

Garik
06.01.2020

Jedna z tých kníh, ktoré môžu byť užitočné pre lepšie pochopenie sveta, ktorý nás obklopuje. V tejto sa autor venuje práci ’strážnych psov demokracie‘. Poučné!

Jeden citát:
Stokely Carmichael jednou prohlásil: „Skutečným cílem liberála je přivodit změnu, která žádným způsobem neohrozí jeho postavení.“

bezprezdivky
11.04.2017

Zajímavé téma, logicky podložené závěry o levicovosti médií, nicméně podáno s třeskutou americkou sebestředností.

pakoshka
09.12.2013

Čtyři hvězdy mi přijdou moc, tři bude tak akorát, zlatý střed. Zajímavé téma, které mi přineslo pár nových poznatků, nicméně autor se neskutečně opakuje, jednu situaci rozpitvává na několika stranách stále dokola a neříká nic jiného.

Etela
07.12.2010

Doporučuji přečíst společně s knihou Úprk rozumu od A. Browne.