Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň

Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308961/bmid_jak-nemit-na-pikniku-o-jeden-sendvi-IGi-308961.jpg 4 48 16

Anglické příhody série

Řekne-li se v Anglii o někom, že má na pikniku o jeden sendvič míň, znamená to, že je dotyčný excentrik, který to nemá v hlavě zcela v pořádku. Podobné rčení se jistě hodí na manželskou dvojici, která se přistěhuje do Kingstonu, malebné vísky nedaleko Oxfordu, kde už nějakou dobu žije Češka Hana se svým anglickým manželem Williamem. Ti se mezitím po létech konečně zařadili téměř mezi starousedlíky, a tak se zájmem sledují nelehké sžívání nových přistěhovalců s tradičním a poněkud konzervativním Kingstonem. A ani tentokrát není o dramatické situace a barvité příhody nouze!... celý text

bigbabe
11.01.2022 2 z 5

Já vždy kromě obsahu hodnotím i kabát. Tato kniha je "nová" na kvalitním papíře s trochu žlutými stránkami, mohly by být bělejší. Jsem zvyklá číst až do úplné tmy. Řádkování, zarovnání a tisk je pro čtenáře přívětivý.
K obsahu: zdá se mi to trochu staromilské jako by se v Anglii zastavil čas. Je to trochu jak z doby Pýcha a předsudek. Ve starých knihách je to příjemné, v moderní literatuře mi to přijde dost divné, řešit, co můžete nebo nemůžete a jakou formou říct před sousedy nebo dokonce před manželem mi přijde ulítlé.

dagmar139
04.11.2020 4 z 5

Další z příhod v Anglii. Nevynecham žádnou. Pro mne příjemný a milý relax.

rozvera
10.02.2020 5 z 5

V tomto příběhu autorka píše o svém druhém domovu, vesnici nedaleko Oxfordu, který získala po sňatku s anglickým manželem a zamilovala si jej. Krásnou češtinou s bohatými výrazovými prostředky provází čtenáře krajem s nedalekou řekou Temží , přírodou i památkami. S laskavým humorem vypráví o rázovitých sousedech, glosuje veselé i vážné příhody vesnických obyvatel. Také jsem se dověděla, proč má knížka tak neobvyklý název, který má i v češtině podobný ekvivalent a sice ve rčení o člověku, který má tzv."o kolečko méně". Celé vyprávění ve mně navodilo pocit dobré pohody.

hapac
10.09.2019 3 z 5

Pohodové čtení a milé postřehy ze života v Anglii.

Pavluša316
30.03.2019 5 z 5

Opět naprosto pohodové čtení, ke kterému se budu ráda vracet :-)

Kris204
27.08.2018 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala. Není to kniha, po které bych běžně sáhla, ale upoutala mě anotace - "vtipné" historky jsou většinou vyprávěny někým dalším, kdo ani u situace nebyl, jen je slyšel a vyprávění příhod je střídáno zahradníkovým rokem a cestopisem po Anglii. Kniha pro mě byla poměrně nečtivá a myslím, že si jí brzy nebudu pamatovat.

lenkaabooks
01.08.2018 4 z 5

Kingston - tam se Češka Hana odstěhuje za svým anglickým manželem a již v několikáté knize nám zprostředkovává dojmy ze života na anglickém venkově. A já mileráda sáhnu po dalším odpočinkovém čtení.

bookcase
09.07.2017 5 z 5

Pro mě opět pohlazení po duši. Mám ráda vyprávění paní Whitton o životě na anglickém venkově. Doufám, že bude další.

Dagmar58
28.03.2017 4 z 5

Pohodová, odpočinková kniha o životě v Anglii, kam se autorka přestěhovala za svým manželem. Žádné násilí, jen všední příběhy místních lidí.

Plavkyně
15.03.2017 2 z 5

Přiznám se, že jsem byla zklamaná. K tomu, abych mohla knihu hodnotit o něco lépe (tři hvězdičky = dobré odpočinkové čtení), mi chyběla trocha pokory ze strany autorky (ke konci už mi bylo trochu nevolno z dokonalosti její, jejího manžela, jejich vztahu - jen ti Angláni nebyli dokonalí).

bagel
30.12.2016 3 z 5

Pohodové čtení ničím nevybočující od ostatních knih autorky popisujících život v Anglii.

Whisky
30.11.2016 5 z 5

Příjemná,pohodová,relaxační knížka,od téhle autorky moje první a hned jsem si pořídila další dvě.Nechci silné příběhy a otřesy,chci si před spaním odpočívat v posteli nebo třeba krátit čas na noční a mít příjemně na duši.A přesně tohle se paní autorce povedlo.

radkapela
09.11.2016 5 z 5

Milá odpočinková kniha.

alnahu
22.10.2016 5 z 5

V této knize se Hana vrátí z Prahy za manželem Williamem, do malé vísky Kingston v Anglii .V knize nám přiblíží život a příběhy místních obyvatel.Také si jdu hned uvařit anglický čaj ,abych si vychutnala příjemný pocit po přečtení knihy.

regulax
20.10.2016 3 z 5

Poklidné, pohodové čtení o ničem. Ideální partner, ideální dům, nepříliš ideální sousedé a nezbytný anglický čaj a sušenky. Autobiografický průstřel života v Anglii.

Marla
15.10.2016 5 z 5

Další rok života na malé anglické vesnici, pomalu plynoucí v nestálém anglickém počasí, s roztomile excentrickými obyvateli - vždycky dostanu chuť na šálek anglického čaje a okurkový sendvič.....Moje milá autorka zase nezklamala!