Jak mi Starbucks zachránil život

Jak mi Starbucks zachránil život https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51860/jak-mi-starbucks-zachranil-zivot-51860.jpg 4 110 29

O muži, který ztratil práci i rodinu, aby nakonec našel štěstí za pultem kavárny. V šedesáti ztratil autor vše - dvacetileté manželství, práci, zdraví. Nová přítelkyně mu porodila syna, ale on neměl peníze, aby je uživil. Pak se mu díky manažerce Crystal naskytla možnost nastoupit v kavárně Starbucks. Jak bez nadsázky říká, tato práce mu zachránila život. Poprvé v životě se ocitl v menšině, jediný postarší běloch v týmu mladých Afroameričanů. Byl nucen si přiznat své zakořeněné předsudky a těžkost práce ve světoznámé kavárně. Všichni spolupracovníci se k němu ale chovali s respektem a vlídně a on začal postupně poznávat dosud nepoznané pocity vděčnosti a soudržnosti. Stal se z něj člověk, kterého mají všichni, včetně jeho dětí, daleko radši… V pozadí Gillova příběhu stojí téměř univerzální kulturní fenomén - zkušenosti s prací ve společnosti Starbucks. Prostřednictvím knihy se dostaneme za obslužný pult jedné z nejznámějších světových společností a poznáme, jak opravdu funguje, kdo jsou to baristé a co mají na své práci rádi (a co jim vadí). Mezi Crystal a Mikem vzniká postupně stále silnější přátelský vztah - jsme svědky zázraků, které mohou nastat, když ve snaze pomoci bližnímu svému dokážeme překonat rasové, společenské a věkové bariéry.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Columbus (ČR)

How Starbucks Saved My Life , 2007

Marčullkas
Marčullkas
19.07.2013 4 z 5

How Starbucks Saved My Life. Děj knihy napsal sám život. Zaujal mě popis situací z minulosti, která se prolínala s přítomností. Při čtení této knihy jsem měla neustále chuť na Caramel Macchiato, Espresso Macchiato, Caffè Latte a tak dále :))

CvB
CvB
08.07.2013 4 z 5

Mám z této knihy poměrně rozporuplné pocity. Je to výborný text, který se velmi hezky čte, a zároveň zajímavý příběh. V některých místech ale kniha připomíná spíš agitku Starbucks nebo jejich firemní manuál. Což je škoda. Přesto určitě knihu doporučuji.

SuperFrankie
SuperFrankie
08.06.2013 5 z 5

Skvěle se to čte, hlavně pak Michaelovi zážitky z předešlého života. :-)

hanoule
hanoule
31.01.2013

docela inspirující kniha o tom, že nejen peníze činí člověka šťastným

tapuz
tapuz
13.12.2012 5 z 5

Moc pěkná kniha, velmi čtivě napsaná, celou dobu mě zajímalo, jak to bude dál. Zajímavý pohled na to, jak to ve Starbucks chodí, zajímavé postřehy o návštěvnících kavárny. Autor měl skutečně velké štěstí, že ve své velmi těžké životní situaci takovou práci náhodně našel. Obdivuhodně to zvládl, obstál na jedničku a našel vnitřní spokojenost a jisté štěstí, což je velmi cenná deviza. Trochu mi vadily až příliš časté "oslavné řečičky", ale to je zřejmě v povaze autora a nebylo to na újmu kvality a zajímavosti knihy.

Alisce
Alisce
27.10.2012 4 z 5

Kniha mě vtáhla do sebe, bylo skvělé dozvědět se jak to v takové kavárně Starbucks chodí. Kniha je i skvěle napsaná. Určitě stojí za přečtení. :)

Verrrunka
Verrrunka
20.05.2012 3 z 5

Velice příjemná kniha, krásně se mi u ní odpočívalo. Starbucks miluju, chtěla jsem se dozvědět více o tom, jak funguje kavárna. To se mi vyplnilo. Trochu mi vadilo, že každá situace, ke které v kavárně došlo, Gatesovi evokovala nějakou situaci z minulosti, takže to bylo celé bylo trochu více komplikované na orientaci (co se stalo, co se děje teď). Asi bych uvítala, kdyby kniha pokračovala ještě dál, takhle tam byla spousta neukončených dějových linií, což je škoda.

RADOST
RADOST
28.02.2012 5 z 5

Tato kniha mě dostala! Perfektně a upřímně napsaný životní příběh. Každého z nás může zaskočit situace, která nás donutí změnit své dosavadní postoje, životní styl, způsob uvažování. Autor to obdivuhodně zvládl ve svých 64 letech. Doporučuji přečíst, zamyslet se nad sebou a možná se i změnit dříve, než nás život přitlačí ke zdi.

Kisinka
Kisinka
26.12.2011 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha mě neskutečně překvapila. Je perfektní. A i když tu vlastně jde o tradiční rčení: "Štěstí najdeme vždy tam, kde ho nejméně čekáme." tak je tato kniha naprosto originální.

New York káva

Autorovy knížky