Jak mi Jane Austenová zničila život

Jak mi Jane Austenová zničila život https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61597/jak-mi-jane-austenova-znicila-zivot-61597.jpg 3 142 39

Jane Austenová série

Moderní milostný i detektivní příběh pro obdivovatelky Jane Austenové. Emma, mladá americká vědkyně se zaměřením na Jane Austenovou, přijíždí do Londýna za potrhlou starou paní, která prý vlastní stovky ztracených dopisů slavné Jane – pro badatelku úplný svatý grál! Jenže než si Emma dopisy vyslouží, musí složit řadu zkoušek, objevit zapomenutá tajemství, navštívit města, v nichž Jane žila a jen tak mimochodem najít lásku tam, kde už ji nečekala.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Jane Austen Ruined My Life , 2009

Amneris
26.07.2023 4 z 5

Knížku jsem objevila úplně náhodou, takže jsem netušila, o čem vlastně bude. Musím říct, že jsem se začetla od první stránky. Jane Austenovou jsem taky jako autorku objevila teprve nedávno, takže mě pátrání po dopisech a činnost spolku opravdu bavilo. Mrzí mě ten useknutý konec můžeme hlavně rozhodnutí Emmy, že se nakonec rozhodla takhle. Jsem zvědavá na druhý díl série, snad bude stejně dobrý :-)

evineckY
22.03.2023 4 z 5

Přes to, že jsem mněla zcela jinou představu o tomto románu, nejsem zklamaná.
Je to takový cestopis po Anglii - po stopách Jane Austen.

alekis
22.05.2022 5 z 5

Poměrně hodně fikce až mystéria, něco málo červené knihovny, sem tam popisy cestování po Anglii...
Emma, která prchne do Anglie poté, co přichytila manžela klátícího asistentku v kuchyni na stole, asistentku, která si navíc přivlastnila její vědeckou práci, je sice hlavní hrdinkou knihy, ale skutečnou hlavní postavou je tady, podle mého, už 200 let zářící hvězda literárního nebe... Jane Austenová.
Není to bůhví jak napínavé a zábavné čtení, ale mě, na rozdíl od mnoha dalších, tento příběh zaujal.
A je tam pár tak skvělých myšlenek a názorů, a vůbec to, že mi román přiblížil vlastně pro mě skoro neznámou J. A., svoje hvězdičky si zaslouží.

aktijnov
18.07.2021 1 z 5

Úlovek z knihobudky jako čtení na dovolenou. Mizerný příběh, nesympatická hrdinka, spousta nesmyslů....

Jane007
19.12.2018 2 z 5

Dvě hvězdy a možná i ty jsou pro tuhle knížku moc. Obálka děsná, děj nudný a konec nic moc.

DalJa
07.08.2018 3 z 5

Nenáročná oddychovka s pár zajímavosti ze života Jane Austenové. Ideální čtení, když nechcete přemýšlet ani se emocionálně drásat. Vůbec. Pokud máte chuť na větší než stopové množství napětí, děje nebo dramatu (aspoň jedno z toho), tak se ukoušete nudou.

syskas
03.10.2017 4 z 5

Fajn oddychovka. Páčili sa mi dve veci. Tá prvá, že Emma pochopila, že život si zbabrala hlavne ona sama. Tým, že dovolila iným, aby za ňu rozhodovali, aby ju ovládali (hlavne jej manžel). A nabrala odvahu konečne začať žiť podľa seba. Druhá, že si uvedomila, že sa tak hnala za "šťastným koncom", až si nevšimla, aká pekná je cesta, ktorá k tomu koncu vedie.

Fanny-nka
08.04.2017 3 z 5

Příjemná oddychovka, nad kterou nemusíte nijak zvlášť přemýšet, ale pěkně se četla :)

MinaHawke
27.03.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale druhý díl se mi líbil víc.

Sarajana
10.03.2017 5 z 5

Velmi pěkný a zajímavý příběh, který jsem hltala stránku za stránkou.

DadulaZ
07.04.2016 3 z 5

Díky této kni jsem se donutila trochu zajímat o J. A. abych zjistila co v knize je v§bec pravda :D
Ale jinak když hodnotím knihu... začala mě bavit až těsně před konce, je nezáživná... ale jako plus beru poznání krásně popsaných míst.

Kamiliana
04.03.2016 4 z 5

Budu zcela upřímná, mě nejvíce nadchly popisy míst v Londýně.. přesně jsem v duchu viděla, kudy Emma chodí, až se mi po Londýně zastesklo :-( Dialogy lehce váznou, ale styl fikce mi nevadí, i obálka mi přijde trefná a konečně jedna nesentimentální :-)

77beruška
03.10.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka....oddechovka ale pěkně napsaná...doporučuji

Smiragl
13.09.2015 3 z 5

slabší tři hvězdy, nic moc...

maruna
03.09.2015 3 z 5

Kniha mě dost zklamala

Tess.96
09.07.2015 3 z 5

Taková milá oddechovka, u které jsem se místy i zasmála. Doufala jsem v daleko lepší konec, ale i s tím, co je napsané jsem se dokázala smířit, tak jako hlavní hrdinka. Není to nic světového ani originálního, ale rozhodně to neurazí a potěší.

Samira
24.06.2015 3 z 5

Četla jsem nejprve druhou knihu autorky Jak mi pan Darcy zlomil srdce a byla jsem nadšená . To samé však nemohu říci o této knize a zklamání neplyne jen z velkých očekávání . Vložený děj o Jane Austinové mi nepřišel zdařile zpracovaný. Hlavní hrdinka mě místy vysloveně štvala a šlapala si po štěstí. Světlou stránkou knihy byl Adam, kterému jsem moc fandila. Závěr ani závěrem nebyl. Dávám tři, ale zvažovala jsem i dvě hvězdičky. Škoda námět byl skvělý.

adelinka
03.04.2015 3 z 5

taký slabý ľahký príbeh.....trochu pátrania po živote spisovateľky, nešťastný rozchod a nová láska? Ako oddychovka fajn, ale žiadne wau napätie......

Stirek45
25.01.2015 3 z 5

Příběh byl hezký, jsem ráda, že to nebylo zbytečně natahováno, protože už teď tam byly občas pasáže, které mi přišly hrozně zdlouhavé. Jinak Jane Austenovou mám hrozně ráda, takže vše co jen ji jen trošku zahrnuje si vždy přečtu. Takže se chystám i na druhý díl :)

1v8na
17.12.2014 3 z 5

příběh byl docela pěkný, ovšem některé pasáže se tak vlekly, že to nebylo moc záživné, tak jsem to přelistovala.

Jane Austen

Beth Pattillo