Jak Krtek ke kalhotkám přišel

Jak Krtek ke kalhotkám přišel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153476/bmid_jak-krtek-ke-kalhotkam-prisel-w5p-153476.jpg 5 131 18

Pro děti od 2 let. "Ach ne, to jsou krásné kalhotky! A ty kapsy! Tam se mi vejde všechno, co jsem v zemi našel."

simca9342
17.03.2024 5 z 5

" Z pravěku"
Legendární Krtek ožívá v příběhu. S kalhotami nebo bez nich je to pro mě pořád zvíře, které je slavnou postavičkou pro všechny na světě . I když jaké by to bylo , kdyby děti viděli krtka dole bez? Kritika by se snesla na autora a bylo by mu zakázáno psát. Co tedy na sebe? Kalhoty s kapsami z poctivého lnu. Jak se vyrábí?
Pro učební obory : zde máte popsaný celý proces zpracování lnu.
Příběhu nemám co vytknout , milé a zábavné pro malé děti určitě a dospělý aspoň zavzpomíná...

tomasabi
22.02.2024 5 z 5

Mohu zpětně hodnotit něco, co jsem už ohodnotil jako dítě svýma dětskýma očima a svou dětskou duší ??

Holister
17.01.2024

Vzal jsem knihu Jak Krtek ke kalhotkám přišel do ruky a jal se ji předčítat dětem. Čtu a čtu, když tu náhle okem dospělého zjišťuji, jaké hloubky kniha v sobě vlastně skrývá. Zaujalo mě, jak je Krtek ovlivněný společenskými normami, které mu vnucují, že musí nosit kalhoty, jinak že se nestane plnohodnotným členem společnosti. Krtek je zde vyobrazen jako veskrze naivní a infantilní postava bez vnitřních konfliktů, rovněž se podsouvá dojem, že je Krtek těžce izolován od sociálního a historického kontextu. Co mě vyloženě praštilo do očí, tak to, jak je Krtek posedlý svými kalhotami, které jsou pro něj symbolem prestiže a štěstí, ta jeho zavrženíhodná povrchnost, která jinak u krtků není vyloženě obvyklá. Chudák nedovede ocenit přirozenou krásu a hodnotu svého podzemního domova, ani své přátelství se zvířaty. Krtek je také zcela apatický k tomu, jak jeho pitomé (sic!) kalhoty ovlivňují životní prostředí a ostatní bytosti sdíleného ekosystému. Krtek například neví, že jeho kalhoty jsou vyrobeny z bavlny, která je pěstována za použití pesticidů a zavlažována za cenu sucha v jiných oblastech. Nechci ani domýšlet, kdo bavlnu (mezi řádky) sklízí. Vyvstává tedy otázka, zda současné děti může vůbec tento jednorozměrný Krtek, jenž je příkladem nezralé, zranitelné a nešťastné osobnosti, která vážně potřebuje terapii, zajímat. Proč neřeší aktuální a relevantní problémy, které jsou mnohem více interesantní, proč je tak stereotypní, proč nezosobňuje rozmanitost mezi dnešními českými dětmi podle jejich věku, pohlaví, rasy a kultury? Ptám se, byl by opravdu problém nasadit Krtkovi nikáb, přimalovat mu tetování, nebo mu do kapsičky zasunout mobil? Z kalhotek udělat tanga a přidat růžové boa?

Naďa2411
14.11.2023 5 z 5

Tato knížka patří mezi mé nejmilejší krtkovy pohádky. Kolikrát jsem si četla a prohlížela tuto knížku nelze spočítat.
Nezapomenutelné....kapsy budou....hodně veliké....
Díky spisovateli, že i my dospělí se vracíme zpět do dětského světa. I když poslechnuto nyní v aknize, krteček má u mne své první místo.

ditul
28.10.2023 5 z 5

Tato knížka patřila k mým nejoblíbenějším a moje děti si ji také rády prohlížejí.

Hakate
04.09.2022

Další krásné zpracování krtkových příběhů, které jsem měla ráda.

boxas
12.02.2021 5 z 5

Milovaná už od mých dětských let...

los
12.11.2020 5 z 5

děda mi ji četl znovu a znovu a znovu...

Luigi1
26.06.2020 5 z 5

Krtek boduje i mých vnoučat.Krtek je stále mladý.

sgjoli
28.01.2020 5 z 5

Procházela jsem nedávno svojí knihovnou a do rukou se mi po letech dostala tato knížečka. Lidi, já se nad tím tak moc dojala, jako už dlouho ne! Nádherné ilustrace, kouzelná atmosféra, tolik barev a radosti na těch několika stránkách, to je prostě perfektní. Miluju to, zahřálo mne to u srdce a já se po prolistování blaženě usmívala ještě několik dlouhých minut!

Radka1911
02.07.2019 5 z 5

Krteček byla v dětství moje nejoblíbenější pohádková postavička. A jak jsem viděla u svých dětí a nyní i u svých vnoučat - krteček je prostě nestárnoucí.

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Krtek je klasika našeho mládí a jsem ráda, že jsem si ho mohla kdy přečíst. Jakožto budoucí učitelka ve školce si ho přečtu zase brzy.

Litocha
11.03.2018 5 z 5

Kouzelná záležitost napsaná krásnou, jednoduchou češtinou, takže je pro prcky (jako) stvořená. Mám ráda dětské knížky, které nenásilně a jakoby mimoděk poučují o tom, co se děje kolem nás.

jamesek007
22.06.2017 5 z 5

všichni vidí millera, ale cítí a slyší eduarda petišku. nevím jak to bylo, ale doufám v symbiosu. snad se radoval v povzdálí, že jeho představa dostala tvar a těší toho kdo ji vidí )

jitka7
25.10.2016 5 z 5

Nádherná pohádka... krtek je prostě nepřekonatelný.

Luccy78
14.01.2016 5 z 5

I tato knížka nechyběla u nás doma a byla velmi oblíbená mnou i mým bráškou. Nevím, kde za ta léta skončila, ale jak "se vyráběly" a chystaly kalhotky pro krtečka mám živě v hlavě a vzpomínkách dodnes.. :-)

Florimel
22.10.2015 5 z 5

Nezapomenutelná pohádka pro všechny textiláky. I na TUL nám to na přednášce o lněných vláknech připomínali slovy - vzpomeňte si na krtečka :-)

ladyfromskye
05.11.2014 5 z 5

Kouzelný příběh o tom, co všechno je (no... vlastně spíše už bylo :-) ) potřeba udělat k získání kusu oblečení. Ačkoliv je to už opravdu nejspíš passé, řekla bych, že ta knížka má dětem, které často chtějí vědět všechno o všem, stále co říci.

Kniha Jak Krtek ke kalhotkám přišel je v