Jak k nám tělo promlouvá

Jak k nám tělo promlouvá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408061/bmid_jak-k-nam-telo-promlouva-VD9-408061.jpg 3 10 3

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Co nám tělo říká prostřednictvím bolesti hlavy nebo zad, infekcemi a dalšími potížemi? Proč se cítíte nemocní, i když lékařské vyšetření žádnou nemoc neodhalilo? Proč se vám stále vrací zdravotní problémy, i když žijete zdravě? Objevte tajemství psychosomatiky! Kniha zkušené terapeutky vám odhalí, že za fyzickými potížemi často stojí negativní emoce, přehnané nároky na sebe, rodinné a pracovní problémy, stres a další trápení, která si často ani neuvědomujeme. Usnadní vám odkrýt příčiny vašich potíží a pomůže vám vaše problémy řešit pomocí práce s vlastním já, s vašimi vztahy, potlačenými strachy, starostmi apod. Žijeme-li život plný stresu a trápení, duše začne volat prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Tato kniha vám pomůže odhalit problémy a starosti vyřešit.... celý text

hu_87
hu_87
28.08.2021 4 z 5

Kdo má dojem, že zatím nenarazil na přehlednou a jasnou příručku z oblasti psychosomatiky, tady ta knížka by mu měla ukázat, že to jde.
Kapitoly jsou členěny ve smyslu "Co nám prozrazují bolesti hlavy/hemeroidy/zácpa" (+ další).
Některé informace jsou příliš obecné, ale to už u psychosomatiky bývá. Určitě stojí za přečtení.

okeey
okeey
28.05.2019 5 z 5

,,Pokud správně pochopíme nemoc, přinese to našemu tělu úlevu a duši klid."
Toto je kniha od autorky, která se zabývá psychosomatickými problémy, spíše odborného rázu. Její výklad nemocí spočívá v přesvědčení, že původ každé nemoci je hlavně v hlavě, kde máme spoustu nedořešených věcí. Co se mi líbí je, že hlavní myšlenkou je mít rád sám sebe, dopřávat si dostatek odpočinku a poslouchat své tělo, protože na tom přeci něco je že?
Zcela souhlasím s panem Ondřejem Novákem, který v předmluvě knihy píše, že ,,kniha je určena všem, kdo věří, že tělo a duše nejsou dvě oddělené nádoby".
Kniha je přehledně členěna, nachází se v ní spoustu běžných potíží. U každého problému je nastíněno, proč se nám tak děje z psychologického hlediska, jak ho vyřešit a nakonec je nám k dispozici afirmace, která by nám s léčbou mohla pomoci. Najdete zde důvod a řešení např. bolestí hlavy, potíží s plícemi či potíží s hubnutím nebo naopak tloustnutím apod. Rozhodně je to užitečná kniha, kterou by měl mít každý doma po ruce.

mariva
mariva
21.05.2019 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha, kterou by měl mít člověk doma po ruce pro případ zdravotních potíží. Podobných knih vychází v poslední době hodně, je tedy otázkou, nakolik autorka čerpala např. z Dahlkeho, Hnízdila a dalších a co z vlastní terapeutické praxe. Taky se mi zdálo, že až moc velkou část zdravotních problémů poznala sama na sobě. Ale je škoda, že všichni lékaři a terapeuti zabývající se psychosomatickou medicínou jsou v Praze a v menších městech se s nimi nesetkáme.

nemoci psychoterapie příručky esoterismus, ezoterika léčba, terapie duchovní rozvoj psychosomatika mysl a tělo

2019  68%Jak k nám tělo promlouvá
2017  80%Deník koučky
2020  0%Manuál na šťastný život

Kniha Jak k nám tělo promlouvá je v