Jak jsem vyhrál válku

Jak jsem vyhrál válku https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/549/jak-jsem-vyhral-valk.jpg 4 1232 213

Nesmrtelný válečný román, v němž válku bere vážně snad jen jeho hlavní protagonista, poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody. Donkichotský Goodbody se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost, ale čtenář záhy pochopí, že jde o absurdní počínání – válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

How I Won the War , 1963

Arsi
12.04.2018 2 z 5

Snažila jsem se, ale docela jsem se u knihy trápila. Pro mě nic moc.

druzickaster
06.04.2018 5 z 5

Britský Švejk v podání poručíka Goodbodyho. I když Goodbody byl naivní a poctivý, chyběla mi u něj švejkovská "vyčůranost". Příběhy jsou zábavné plné absurdit a potvrzují, že pokud na vojně uděláte sebevětší pitomost, jste za to nakonec pochválen. Pokud dělátě něco správně, je to špatně. V knize je i silný moment a to monolog na lodi v 17. kapitole. Jinak se ale budete bavit i když se jedná o né moc veselé téma. Rozhodně plánuju se ke knize vrátit.

aginecka
28.03.2018 4 z 5

Britové nikdy nezklamou - oddechovka plná ironie a absurdit!

Rawen616
27.03.2018 4 z 5

Aneb válka z pohledu křížence mezi Švejkem a Arnoldem Rimmerem :-D

cukrovka
24.03.2018 3 z 5

Příběh z války plný ironického nadhledu, ale nic pro mne.

Alma-Nacida
18.02.2018 4 z 5

Co k tomu dodat? Asi jedině, že válka je vůl, a nejen ona. :) Občas sranda a absurdistán a občas smutno a absurdistán. Rozhodně dobrá kniha.

Lazy
10.02.2018 3 z 5

Nemít nohu v sádře, tak jsem se k tomu asi nedostal. A jsem příjemně překvapený. Teda ne vždy se mi to četli dobře, bo jsem se po delší době dostal k běžné literatuře. Ale je to psané s nadhledem a vtipem. Přemýšlím o filmu s Lenonem, jen si nejsem jistý, jestli mám odvahu.

Malýmedvěd
04.02.2018 3 z 5

Výborná oddechová kniha. Zase jsem dělal v autobuse ostudu, když jsem se nahlas smál a nemohl jsem se zastavit. Absurdní historky, které snad ani nelze vymyslet. Hlavní "hrdina" je ukázkový mááágóóór, mohl by si s Rimmrem z Červeného trpaslíka hned podat ruce.

vterinka
03.02.2018 5 z 5

Není to kniha, kterou bych si sama zvolila, ale jelikož jsem ji dostala jako dárek, tak jsem si ji přečetla a rozhodně toho nelituji. Je to jedna z nejvtipnějších knih, které jsem kdy četla. Na odreagování úplně super. Kniha je čtivá, hlavní hrdina je sympaťák, nemám co vytknout. Rozhodně doporučuji. :-)

čef
24.01.2018 5 z 5

Opravdu originální a inspirativní náhled na druhou světovou. No, dnes už se všem těm scénám v knize můžeme jen chechtat a chechtat, ale kdo by je chtěl zažít? "Už nikdy neberte válku moc seriózně" a všechnu tu idiotskou pakáž, která jí připravuje(dodávám) a možná se jí i za našeho života vyhneme! Pohled na válčení z této knihy jako humorná přehlídka trapnosti až blbosti a omylů a je podle mne jediný, který nám dává jakous takous naději.

monthy70
04.01.2018 4 z 5

jsem na tom podobně jako Rajen. poprvé jsem jí četl někdy v 15ti a válel jsem se smíchy. takový Švejk po anglicku, psaný typickým anglickým humorem. byla i zfilmovaná, s Johnem Lennonem, ale z filmu jsem moc nadšený nebyl

rajen
02.01.2018 3 z 5

Četla jsem na střední a tenkrát jsem z knihy byla nadšená. Tentokrát jsem ji četla kvůli výzvě a jde vidět, že holt jsem už po letech někde jinde. Nebo je to tím, že jsem ji už prostě četla a pro mě toto není kniha na vícero čtení. Takže hodnotím průměrně. A doporučení je určitě pro ty, co rádi válečnou tematiku a mají smysl pro humor.

Vlk.kh
31.12.2017 5 z 5

Tohle je další z mých srdcovek. I když knihu čtu opakovaně, stále mě dokáže hlasitě rozesmát, což se nestává zas tak často.

slawa.cap
18.12.2017 5 z 5

Výborná satira, je až neuvěřitelné, jak velké muže mít člověk sebevědomí a jak může mít silné růžové brýle. I když je kniha smyšlená, je až zarážející, jak silně odráží každodenní realitu.

Ramiel
16.12.2017 4 z 5

Trošku jiný (humorný) pohled na válku očima nižšího důstojníka britské armády, který všechny jemu svěřené úkoly plní s velkým nasazením, který je za svou (ne)schopnost postupně povyšován, který je ke své smůle skoro při každé akci zajat nepřítelem, a který se snaží své mužstvo uchránit před nástrahami alkoholu a lehkých žen. Jeho úsilí a nejčistší úmysly však málokdy dojdou pochopení u nadřízených a ještě méně u podřízených.

Raszkulce
05.12.2017 5 z 5

Tak tahle kniha se po přečtení hned vyšvihla do top 10. Krásně popisuje nesmyslnost válčení s nadhledem a velkou dávkou humoru. Doporučuji!

boxas
01.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha!

Katie008
25.09.2017 5 z 5

Na to, že knížka byla čtená jako povinná četba k maturitě se mi velmi líbila a vysloužila si důstojné místo v mé knihovně.Po celou dobu čtení jsem se nemohla přestat smát :D

Warty
21.09.2017 4 z 5

Humorný pohled na armádu a na válku. Kniha mě velice pobavila. Mohu jen doporučit.

frantisek8863
24.08.2017 3 z 5

Jednoduché, místy více a jindy méně vtipný pohled na absurdní situace okolo armády, války a pokus o britské Švejkování.

druhá světová válka (1939–1945) satirické romány

Patrick Ryan
anglická, 1916 - 1989
1970  86%Jak jsem vyhrál válku
2008  82%Jak jsem vyhrál válku / How I Won The War

Kniha Jak jsem vyhrál válku je v

Přečtených1 816x