Jak jsem se stal lovcem mamutů

Jak jsem se stal lovcem mamutů https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85765/mid_jak-jsem-se-stal-lovcem-mamutu-InI-85765.JPG 5 7 1

alekis
08.06.2021 5 z 5

Tento velmi útlý svazek rozhodně nepřibližuje dramatický a košatý životní příběh Eduarda Štorcha. Píše v něm víceméně o tom, z jakého důvodu (původně na etapy) napsal knihu Lovci mamutů - a posléze i další z pravěku, a jaké výrazové prostředky zvolil a proč.
Musím dát 5*, byť nejde o žádné světoborné dílo. Je to informační záležitost. Ale proč tedy toto moje hodnocení? No. Nastartovalo mě totiž k vyhledání dalších informací. Přiznám se, že jsem o autorovi krom názvů jeho nejznámějších knih nevěděla zhola nic! Naštěstí je tu teta Wiki a někdo si dal velkou práci s heslem Eduard Štorch. Předestírá se nám tu jeho život, práce, pohnutky, úsilí... Vřele doporučuji si tento dlouhý text, nabitý informacemi, přečíst.
Byl to hodně zajímavý člověk. Nesmírně pracovitý a pilný. Jeho osobním údělem, těžištěm jeho práce bylo, že se věnoval dětem ze všech svých sil. Ale naštěstí pro nás - psal i knihy (nejen) o pravěku! Díky vám za Kopčema, za Veverčáka, za všechny ostatní, pane Štorchu, náš nejznámější lovče mamutů!
Tento spisek mi věnoval přítel encyklopedie - díky i tobě, kámo! :-)

Eduard Štorch
česká, 1878 - 1956
1976  86%Volání rodu
1962  81%Lovci mamutů
1965  84%Osada Havranů
1962  84%U Veliké řeky
1997  72%Čarodějův učedník

Kniha Jak jsem se stal lovcem mamutů je v