Jak jsem přišel na svět

Jak jsem přišel na svět https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16122/bmid_jak-jsem-prisel-na-svet-8d1-16122.jpg 5 43 14

Co se celých těch dlouhých devět měsíců děje u maminky v bříšku? Jak se rozhodne, jestli bude miminko chlapeček nebo holčička? A jak víme, kdy nastane ten správný čas, aby se děťátko narodilo? Tahle knížka vypráví o cestě na svět o cestě, kterou prošly všechny děti, ale žádné z nich se na ni nepamatuje... Teď si o tom dobrodružství můžete přečíst a všechno se dozvědět znovu, a to od úplného začátku! Je to příběh tak poutavý, že je napínavější než většina pohádek.... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Mladá fronta

Sá blev jag till , 2004

Květinka008
Květinka008
24.10.2023 5 z 5

Nadherne ilustrace, nejvic me bavi prilis mnoho nohou pod perinou :-))) Knizku pujcuju i detem od kamaradek, ale z ruky ji nedam!

Síma031
Síma031
17.03.2022 4 z 5

Moc pěkně zpracovaná knížka pro malé zvídavé děti... Některé výrazy zněly podivně, možná nepovedený překlad.

muchomurka
muchomurka
21.04.2021 1 z 5

Já půjdu proti většině. Knížka se mi nelíbila po všech stránkách. Text byl příšerný a používané výrazy mě neskutečně iritovaly. Ilustrace se mi nelíbily, přišly mi hrubé. Možná chyba, že jsem knížku četla po knížce Tajemství mámina bříška, která mi přišla mnohem lepší. Ale ani tak bych nad touto knihou nejásala.

Dresia
Dresia
04.05.2020 5 z 5

Krásná knížka, moje dcera ji milovala.

hana8062
hana8062
05.03.2019 4 z 5

Půjčila jsem pro děti A PRO SEBE! osvětovou publikaci.... Bylo tak nějak nabíledni, že se jako dospělí pobavíme a děti se něco dozvědí. Ačkoli já jsem pokroková matka, čili moje děti by o tomto tématu mohly samy psát. Je to hezky roztomile ilustrováno, popisy aktu a procesů v těle jsou vkusné a zábavné. Dozvíte se o početí, těhotenství, vývoje v bříšku i porodu. Jen pro větší děti (devítileté) je to už záležitost k popukání. A například u onoho legendárního "tatínek má takový kolíček...." jsme se dost zasekly, protože pro mě i děti výraz "kolíček" odnepaměti značí úchytku na sušení prádla. Tak nevím jestli jsem je nakonec nezmátla víc než byly předtím ????.

zupri
zupri
13.08.2018 5 z 5

Úžasná, roztomilá, jedinečná!

reja08
reja08
25.04.2018 5 z 5

Přehledné a názorné vysvětlení, pěkné obrázky.

M-arta
M-arta
10.12.2017 5 z 5

Rodinný vymítač historek o čápech a vranách v roztomilém a hravém hávu. Doporučuji od jakéhokoli věku, kdy toto téma začne dítě zajímat. (Dcerka ji milovala už okolo dvou let.)
Jak táta potkal mámu..., jak byli zamilovaní..., jak toužili po děťátku... , spermie a vajíčko..., kde miminko v bříšku bydlí a co tam dělá..., co všechno mu roste..., proč to tak dlouho trvá... když maminka jí, padá to děťátku na hlavu?..., jak se narodí?... atd.

Za sebe bych knížce asi trochu vytkla legrační pojmenování intimních partií (při čtení jsem se musela vždycky smát), ale jinak klobouk dolů, jak obě autorky dokázaly toto téma krásně vidět dětskýma očima - knížka je ohromně něžná a dokáže i malým dětem podat poměrně ucelené informace...

Zuzvil
Zuzvil
19.05.2017 4 z 5

Až se jedná o téma miminek a jejich "výrobu", tak jsme s dcerkou četly od jejích cca 3 let, nadšená z moderních obrázků, příběh jsme více méně popisovali dle věku, určitě bych řadila mezi povedené knížky.

klarka61
klarka61
13.04.2017 5 z 5

Velmi dobrá knížka. Ocenila jsem já i moje vnučka

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova
06.01.2017

Na jednom knižním e-shopu jsem se dočetla, že kniha je vhodná pro děti od 9 let! Doufám, že nevedu vzdělání svých dětí špatným směrem, ale už pro předškoláka mi vyjadřovací prostředky připadaly místy zbytečně infantilní. Spíš než k předčítání se hodí k povídání nad skutečně kouzelnými a vtipnými obrázky. Zvlášť máte-li doma nadšeného amatérského biologa, od útlého věku závislého na seriálu Byl jednou jeden život.

lazenskaveverka
lazenskaveverka
27.09.2016 5 z 5

Pokud máte dítko, kterému se právě narodil sourozenec, je tato knížka velmi aktuální a velmi povedené čtivo :-)

lapagerie
lapagerie
03.06.2016 5 z 5

Tak tahle knížka je skvělá pro ty, kdo mají doma zvídavé předškoláky nebo třeba prvňáky. Moc hezky zpracovaná odpověď na otázku: "Mami, jak vznikají děti?" Čtivou formou a pomocí hezkých obrázků se děti dozví základ k sexuální výchově.

Marbulka
Marbulka
25.04.2012 5 z 5

Moc pěkná knížka...u mojí dcery velice oblíbená :)

sexuální výchova

2006  90%Jak jsem přišel na svět
2012  65%Podváděná
2005  79%Nejbližší
2013  68%Sesterstvo
2009  71%Dcera na přání

Kniha Jak jsem přišel na svět je v