Jak jsem přežil Dakar - To je rallye, vole!

Jak jsem přežil Dakar - To je rallye, vole! https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100972/bmid_jak-jsem-prezil-dakar-to-je-rallye--QEW-100972.jpg 3 5 4

Bavič a moderátor Petr Novotný si v roce 2003 splnil svůj sen zúčastnit se rallye Paříž-Dakar, i když jen jako novinář. Formou deníkových zápisů líčí své zážitky a dojmy z příprav i z vlastního průběhu tohoto drsného závodu. Zápisky prokládá informacemi o jednotlivých ročnících rallye od jejího vzniku v r. 1979 až do současnosti. Novotného vyprávění je doplněno zajímavými postřehy jeho spolujezdců - řidiče Jiřího Přibyla a fotografa Milana Zajíčka, kteří autorova tvrzení leckdy poněkud korigují a ze svého úhlu pohledu hodnotí trochu jinak.... celý text

Žanek_Hantec
18.02.2016 5 z 5

Velice fajn počtení, pro fandy Dakaru i něco navíc.

walkingdead
26.08.2012 4 z 5

Ať už má Novotný jakoukoli pověst (kterou si sám poctivě vybudoval zejména v kanálových TV estrádách - protože jako konferenciér Fešáků dříve nebyl špatný), tak tahle kniha si nějaké uznání zaslouží. Stručně popsané jednotlivé ročníky Dakaru se sice dají najít i na internetu v ucelenější podobě, ale jako reportáž stačí. A vzhledem k tomu, že se zde Novotný nesnaží být vtipný za každou cenu, se i jeho "deníček" čte docela dobře.

Martin_Happy
01.03.2012 2 z 5

Dvě hvězdy. Jednu za pěknou a ucelenou historii dakaru a jednu za to, jak se Novotný právem zesměšnil

valda
14.02.2012 2 z 5

Dakar mě vždycky tak trochu zajímal. Vyrůstal jsem na Tatrovkách Karla Lopraise, ale samozřejmě vím, že dneska už je všechno hodně jinak. Z Dakaru se stala snobská záležitost, plná komerce a rýžování peněz, i tak tam pro mě ale nějaké to kouzlo osamělé jízdy v poušti zůstalo. A taky se mi vždycky líbilo spojení drsné přírody s moderní technikou. Pokud ale hledáte něco o Dakaru, tak doporučuju sáhnout jinam. Název a obálka dost mate, ve skutečnoti podivný bavič Petr Novotný Dakar samozřejmě nejel. Doprovázel závod jako novinář, takže se do pusté pouště podíval jenom výjimečně. Jel ještě se dvěma spolujezdci a tedy vlastně ani neřídil. Další, v čem kniha mate, je velká fotka Petra Novotného, jako autora. Od tohoto baviče je tam pouze asi 1/4 textu v podobě krátkých zpráv z deníčku. Jinak kniha obsahuje nahlédnutí do historie Dakaru, které je velmi stručné, ale nenudí. Zbytek je spousta ne moc zajímavých fotografií a postřehy zbylých dvou účastníků. Nejvíc asi oceňuju příspěvek řidiče Jirky na konci knihy, který skvěle kontrastuje s tím, co v celé knize píše Novotný. Jak všechno zvládá, zařizuje, příští rok pojede ostrý závod, atd... Tak, že se Novotný zrovna v době, kdy má jet na Dakar rozhodl za peníze držet nějakou dietu, čímž převážnou většinu cestování prospal v naprostém vyčerpání. Jako známý odborník přes počítače, se ukázal jako naprosto neschopný navigace a čehokoliv praktického od stavění stanu počínaje. Čas, kdy byl vzhůru trávil dlouhými telefonáty s Náhlovským přes satelitní telefon s velmi důležitými radami, co má říct v Dobrotách. Tenhle text dodal knize další rozměr a přidávám proto hvězdičku.

auta, automobily automobilový sport Rallye Dakar

Autoři knihy