Umění Egypťanů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

"Egypt je dar Nilu." To jsou slova řeckého historika Hérodota, jenž v 5. stol. př. Kr. cestoval po Egyptě; země faraonů na něj učinila ohromný dojem. Vliv egyptského umění lze vystopovat i v pozdějších kulturách... Celé generace neznámých umělců vytvořily početné plastiky, estetické i pro dnešní výtvarný vkus. Sochy měly svůj účel - zpodobňovaly přírodu či bytosti, aby tak duši poskytly schránku pro věčnost. Díla z rozsáhlého časového úseku vystavovaná na celém světě působí stejnorodým dojmem. Z velké části je to zásluhou uměleckých pravidel platících v období Staré říše, která bez větších změn přetrvala tisíce let. Když byly díky Rosettskému kameni rozluštěny hieroglyfy, bylo možné dešifrovat nápisy i jména králů a výrazně se rozšířily znalosti o staroegyptských dějinách, kultuře, náboženství a životním stylu. Přeložila Ivana Vízdalová. Váz., 128 stran, 16 x 21,5 cm, celobarevná publikace...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48217/jak-je-pozname-umeni-egyptanu-48217.jpg 3.88
Série

Jak je poznáme? 2.

Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Die Kunst der Agypter, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Umění Egypťanů

Přidat komentář
BlankaTr
04.04.2018

Výborná knížka. :)

Honey0105
15.03.2011

Umění mě tolik nezajímá, ale Egypt ano a tak jsem tuhle knihu prostě musela mít a stejně tak jsem si jí i musela přečíst.
Musím říct, že jsem byla nadšena fůrou obrázků s popiskami. Kniha je pak hezká už jen na pohled a když jí otevřete, tak se radujete z toho, že si můžete při čtení prohlížet snímky. To je pozitivní část na této knize.
Dále napíši, že mi přišlo trochu zbytečné okénko: Na první pohled. Tyhle poznámky mohly být vypuštěny. Ale přežila jsem to i s nima samozřejmě.
A teď věci, které mi trochu vadily. Když čtu poučné historické knihy (které mám opravdu moc ráda), tak si myslím, že je potřebné, aby byl text barvitý a dobře se četl. V této knize text na barvitosti postrádal. Musím říct, že hezčí popis mám i v učebnici na dějepis. O Egypt se ale opravdu zajímám, tak jsem to samozřejmě dočetla. Přesto mě to někdy trochu dráždilo, protože tomu opravdu něco chybělo. Jako kdyby autorka psala knihu trochu z donucení - možná jde jen můj pohled na věc.
Ještě se našlo hodně bílého místa (nevyužitý prostor), ale to není nějak důležité.
Dověděla jsem se přeci jen hodně zajímavostí a na těch sto stránkách se dala přežít i strohost textu. Přeci jen jsem už ale četla mnoho zábavnějších publikací (tahle je zábavná pouze svým zjevem, protože mi přebal trochu rozkousali štěňátka :D).