Jak je co uděláno: ilustrovaná encyklopedie

Jak je co uděláno: ilustrovaná encyklopedie https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170877/bmid_jak-je-co-udelano-170877.JPG 5 1 1

710 barevných nákresů - stroje, nástroje, přístroje, památky.

Pro děti a mládež , Encyklopedie

Vydáno: , Kentaur , Kentaur

Comment c’est fait , 1990

thorir
02.05.2021 5 z 5

Komentáře k dětským knihám moc nepíšu, zde si dovolím učinit výjimku, čistě ze vzpomínkových důvodů, neboť jsem ji jako kluk vlastnil a strávil s ní hodiny a hodiny skvěle prožitého času. Kniha je naprostá pecka, pro malé techniky něco jako svatý grál. Tedy, tenkrát byla – v dobách bez internetu. Obsahuje obrovské množství ilustrací, řezů s popisy, očíslovanými pozicemi, vysvětlivkami. Vůbec nejde o principy fungování, jde čistě jen o pohled „dovnitř“, o rozkreslené detaily, tajemství skrytá pod krytem přístroje, za stěnou hradu a katedrály, uvnitř ponorky nebo tankeru. Ty pohledy byly pro mou dětskou mysl fascinující a zcela pohlcující. I po těch 27 letech se ke knize rád občas vracím a jen tak z nostalgie v ní listuji. Samozřejmě, že tam již nehledám nějaká moudra o struktuře světa a strojů, prostě jen listuji a vzpomínám. Vzpomínám, jak jsem hltal detaily o vnitřku ponorek, lodí, letadel, katedrál, hradů, elektráren … Dnes, v době, kdy lze na internetu nalézt vše v mnohem větším detailu již podobná sbírka ilustrací možná dost postrádá smysl, přesto je to krásná dětská knížka a pokud máte děti s technickými sklony a na knihu někde narazíte, neváhejte a kupte ji.

památky technika encyklopedie pro děti

Autorovy knížky

1994  100%Jak je co uděláno: ilustrovaná encyklopedie

Kniha Jak je co uděláno: ilustrovaná encyklopedie je v